Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a kutyák bűzmirigye?

Mire jó a kutyák bűzmirigye?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,hogy valaki kiynomja ezt a kutyájának. Miért? Akkor jobb illata lesz? Nem rossz ez a kutyának ha piszkálják? Erről most hallottam először,pedig amióta az eszemet tudom van kutyám. Nekem kell vele foglalkoznom? (yorkim van) Köszi előre is a válaszokatí!
2012. márc. 9. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Ma már semmi haszna, régen ezzel jelöltek ugymond, magától kiürült kakilás közben, ma viszont vannak problémásabb egyedek, akiknek bentmarad, és begyullad a mirigye. Az enyém is ilyen, neki havonta nyomni kell, de csakis a doki csinálhatja, vagy tapasztalt kozmetikus. De ált. A kutyáknak nincs vele gondjuk.
2012. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy van, amelyiknek bent marad, úgy értem, hogy nem ürül ki teljesen, és megtelik. E telítettség hatására gyullad be. tünetei, ha rágja a fenekét, combját, a farkatövéhez kap, ha a fenekénél simogatod odakap a fejével stb.
2012. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kutyának egyéni szagot ad a végterméknek.Ebből szagolnak ki sok mindent a más kutyák. Ha nem ürül spontán, akkor különböző gondokat okozhat. Legvégső esetben begyulladhat.
2012. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutya bűzmirigye kétoldalt van a végbélnyílásnál. Egészséges állatonál magától ürül, és nincs vele gond. Keményebb székletnél szokott ürülni, sikamlossá teszi a végbélnyílást. A váladéknak erős, kellemetlen szaga van. A kuyták ezzel jelölik a területüket, és a másik kutya számára sok információval szolgál.Ha begyullad, akkor a kutya gyakran szánkázik a fenekén, rágja a végbél környékét, esetleg a szőre is hullhat. Mindenképp szakemberre kell bízni a kinyomását, ha szükséges.
2012. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tartósan túl híg a széklete, akkor esetleg nem ürül megfelelően. Ilyenkor érdemes neki néha csontot adni, attól keményebb lesz.
2012. márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-)
2012. márc. 11. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!