Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hozzam jobb kondiba a...

Hogyan hozzam jobb kondiba a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

-Szeretném, ha a kutyám egy kicsit jobb kondiba lenne, (2,5 éves) van rahta 2-3 kg plusz, és nem is olyan izmos jelenleg. Elég korlátozottak sajnos a lehetőségeim. Gondoltam már arra is, hogy elviszem biciglivel futni, de ugye betonon nem szabad, erre felé pedig nincs jó terep. Illetve van nem is messze egy határ ahova ki tudnám vinni, de ott nem lehet rendes útvonalon menni, mert csak a tanyákhoz visz ki, így ha mennénk is kb 1 km-t utána vissza kellene fordulnom, mert vége az útnak, ott már kezdődik a tanya. Illetve elég sok a kóborkutya is, bár az még nem is riaszt viszsa, csak tényleg az a baj, hogy csak oda 1 km meg vissza 1 km és ennyi. A másik ötletem, hogy elviszem sétálni egy olyan napi 4 km. A séta menniyre erősít? Gondolom a futás azért jobb lenne, csak azt max betonon tudnánk, és nem akarom a lábát megerőltetni.



2014. nov. 26. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóval most nem sétáltatod? Futtatni nem lehet csak úgy elkezdeni, először formába kell hozni egy kicsit a kutyát, aztán lehet futtatni, de csak fokozatosan növelve az időt és a távot, valamit betonon tényleg nem a legjobb.

A kaját kellene vagy visszafogni, vagy jobb minőségű tápra váltani. Ha házi kosztot kap, akkor ne kapjon zsírosat, túl fűszereset és túl sok szénhidrátot (cukros dolgot egyáltalán ne!).

Ha kertes házban laktok, akkor többször ki kellene menni hozzá/vele játszani, de a sétát is el kellene kezdeni, ha még eddig nem sétáltattad. Ezt is fokozatosan.

Vannak egyébként elhízott kutyák számára fejlesztett tápok is, ezeket sem árt megnézni, illetve egy átfogó állatorvosi vizsgálat se ártana, hogy kiderüljön, nem-e valamilyen betegség áll a hízás hátterében.

2014. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Félreértettél azt hiszem :) Minden nap viszem sétálni, ahogy az időm engedi. Kutyasuliba is járunk agilityre, és eleve elég sokat sétálunk. Régebben jött velem futni 1-2 km de ilyen hidegben meg így, hogy korán sötétedik, már én sem járok.
2014. nov. 26. 17:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig is vittem sétálni, de inkáb úgy, hogy kivittem olyan helyre ahol el lehet engedni, ot gyakoroltam vele, közömbösítettem kicsit emberek, más állatok felé. És most gondoltam, hogy nem ilyen elengedős sétára mennénk, hanem egy 4 km-es útvonalon sétálnánk. És az a kérdésem, hogy napi 4 km sétálva, menniyre erősíti?
2014. nov. 26. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy idő után hozzászokik a távhoz, ahogy a biciklizésnél is :) Szóval erősíti, persze, de egy bizonyos szint után lehet kevés lesz neki.
2014. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!