Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen is kint van a kutya?...

Télen is kint van a kutya? (bővebb lent)

Figyelt kérdés
Tacskó keverék kutyám van ,és kint van tartva mindig. Télen viszont nagyon féltem.. Kicsit nagyobb ,mint az átlag tacskók,szóval annyira közel nincs a földhöz. Van szigetelt kutyaháza meg minden ,de mégis szeretném ha be lehetne hozni. Viszont. A probléma az ,hogy nem lehet vele bírni, neveljük,de nem sokat ér. A szüleim nem akarják beengedni,de ha tudna viselkedni bejöhetne.Minden textilt szétszed,kint sem tűri meg a házában. Ha nem szétszedi,akkor ,,megmássza". Viszont a ki-be járkálás nem megoldás,hiszen akkor sokkal jobban fázik ha kiviszem.A hideg , hóviharos éjszakákban viszont be szeretném hozni. Szerintetek hogyan lehetne megoldani,hogy ne szedjen szét mindent,ne pisiljen be?A gond az,hogy a házunk új és bútorok,minden új ezért különösen féltünk mindent :(

2014. nov. 26. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolába viszed, vagy kiképzőt hívsz házhoz. A házába tegyetek jó sok szalmát, az ajtót fedjétek le gumi "ajtóval". Mennyit van mozgatva? Lehetséges, hogy a mozgáshiány az oka a törés-zúzásnak.
2014. nov. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szobatisztaságra szoktatni kell, az nem egy nap. És igen, rengeteget kell mozgatni és szellemileg fárasztani! Ha eleget foglalkozol vele, akkor úgy sem lesz se kedve, se ereje a rendezkedéshez. Mennyit sétáltatod szabadon? És valami munkát biztosítasz neki?
2014. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van hőfüggönye. van mikor csak 2 naponta van időm sétáltatni, 1 vagy 1.5 órát és van egy nagy udvarunk ,ott elszoktam engedni,dobálok neki labdát,játszok vele. Tanítom neki ,hogy odajöjjön hozzám ha hívom. Olvastam itt gyakorin,hogy a kint tartott kutyáknak eleve nem ,,komfortos" bent elvégezni a dolgukat,így automatikusan szobatiszták. Ez igaz?
2014. nov. 26. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy hóviharban kell csak félni. Szigetelt kutyaházban nem tud megfagyni ,ja és persze a kutyának szőre van ami megvédi a hideg elől. Amúgy ha nagyon félted akkor elég ,ha garázsba ,vagy pincébe rakod . (elkerített helyre ,ahová csak az ő cuccait pakolod)

Adok még egy tanácsot.A kutya házba tegyetek valami takarót amit a kutyának szántok.

2014. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem labrador keverékem van, jó kis bundával. Ő azóta kint él mióta hozzánk került, most 8 éves. Ugyanúgy szigetelt óllal igaz függöny és takarók nélkül. A függönytől fél, és nem menne be tőle, már tapasztaltuk, a rongyokat meg kihúzgálja nem fekszik rájuk. Az ól deszkáján fekszik, de szerintem annyira van szőre hogy ne fázzon meg. Ha mindig kint élt a tied, akkor nem lesz baja, hiszen ahhoz szokott hozzá. Nagy hóban sincs gond, mert akkor húzódjon be a házába ha fázik. Ha szeret rongálni, nem engedném be, a jövő télig megtanítanám a helyes viselkedésre.
2014. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a kinti kutyák szobatiszták. Sok kint tartott, láncról jött ideiglenesem volt, egyiket sem kellett szoktatni, csak néha kinyitni az ajtót. Az, hogy mássza a párnákat, bevizel, rombol, nevelési hiba, nektek kellene változnotok és akkor a kutya is változna. De hogy mit csináltok rosszul, azt konkrét példák nélkül, látatlanban lehetetlenség megmondani.

Ha nagyon nem megy a dolog, gondolom az előszobában csak meghúzhatná magát, legalább éjszakára.

2014. nov. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát a takarót nekünk sem tűri meg,kihuzgálja folyton ,pedig mikor még nincs hó és nem vizesedne be a takaró,akkor még sokat segítene. Hát majd ha hóviharok lesznek stb.,akkor behozom a szobába és figyelek rá éjszaka ,de nem hagyom kint.
2014. nov. 27. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
"...van egy nagy udvarunk ,ott elszoktam engedni..." Jól értelmezem, hogy a kutyus láncon van tartva????
2014. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dehogyis... Van neki egy elkerített része az udvaron( közepes nagyságú területen) szóval nem egy kis kennel ,vagy ilyesmi ,de azért nincs sajnos szabadon az egész udvaron egész nap.
2014. nov. 30. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!