Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik fajtát választanátok...

Lina03 kérdése:

Ti melyik fajtát választanátok 9 éves gyerek mellé? Közép uszkár vagy bischon havanese?

Figyelt kérdés
2014. nov. 27. 10:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mindkét fajta megfelelő, mert jó természetűek, könnyen tanulnak.

Amelyik jobban tetszik Nektek!

2014. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt számomra.

Nagyfiam szőrallergiás, így ezt is figyelembe kell vennem.

2014. nov. 28. 07:46
 13/19 A kérdező kommentje:

A 10. kommentelőnek válasz:

Nem a gyereknek lesz a kutya, hanem mellé. Én vagyok az állatbolond, és volt már kutyám így felnőtt fejjel természetesen átgondoltam, hogy mit vállalok be vele.

2014. nov. 28. 11:30
 14/19 A kérdező kommentje:

A második válaszadónak:

Sajnos lift nélküli ház magas második emeletén lakom, így nagyobb testű kutyát ha úgy adódna, nem tudnék oda felcipelni, így csakis max. közepes testű kutya jöhet szóba. Egyébként mind a labit, mind a vizslát szeretem, volt szetterem és spánielem is, így tapasztalatból keresek kis-közepes testű kutyát.

2014. nov. 28. 11:37
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed :)

Én uszkárral együtt nőttem fel, soha nem bántott, rám se mordult, nem bántott, pedig nyúztam kiskoromban :D annyi, hogy olyan 10-11 éves koromig nem fogadott el főnöknek. Imádott, játszottunk, látszott rajta hogy megvédene, de nem fogadott szót nekem. Aztán elfogadott, onnantól meg minden hülyeséget meg tudtam neki tanítani.

Szerintem 9 éves gyerek mellé tökéletes választás lenne.

Bónusz előny, hogy nem hullik a szőre. (hullik, de benne marad a többi szőrszál között, így fésülni kell, de lakásban pl nem lesz minden tiszta szőr)

2014. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen, még aktuális a kérdésem. Köszönöm a válaszodat, én is inkább az uszi felé hajlok. Anyukámnak van két havanaise, az egyik nagyon fél a kisfiamtól, így nem igazán partner számára a játékban. Az usziról azt hallottam, hogy játékos, mozgékony fajta.
2014. dec. 13. 19:19
 17/19 anonim ***** válasza:

Az öreg uszkárunk mindig játékos volt, utolsó 1 évében nem, mert akkor már nagyon fájt mindene. :(

Most van egy fél éves uszink, lefáraszthatatlan, és imád mindenkit :) szerintem ezzel a fajtával nem lehet melléfogni :)

2014. dec. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha egy kutya fél, annak valami oka van. Gyenge az idegrendszere, vagy bántották.

Nagytestű kutyákat egyébként nem kell cipelni, csak a kistestűek nem lépcsőzhetnek annyit.

Jól gondold meg, honnan veszel, mert sok a szaporító, akiket nem a kutyák fajtatisztasága és egészsége, hanem csak a pénz érdekel.

2014. dec. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!

Igen, sajnos anyukám kutyájának gyenge az idegrendszere, nem csak a kisfiamtól fél, hanem gyakorlatilag a sajàt árnyékàtól is. Amúgy nincs vele probléma, nem morog , nem kapkod, még a kisfiamnak is inkább hanyatt dobja magát, csak hamarabb szabadulhasson. Tudom, hogy a nagyobb testű kutyát nem kell lépcsőn cipelni-volt szetterem-mégis adódhat olyan, hogy segíteni kellene neki feljutni az emeletre. Nem is tudom, hogy mit csináltam volna lift nélkül a szettivel az utolsó időszakban-mert ugye jó gazdi arra is gondol, hogy a kutyája megöregszik.

2014. dec. 15. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!