Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felfázás megelőzése?

Felfázás megelőzése?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves szuka, ivartalanított skót juhászunk van. Idén ősszel már másodszor szedett össze egy jó kis felfázást. Nagyjából tudom, hogy egy séta alkalmából hányszor pisil, ha már eggyel is többet csurgat megyünk a dokihoz. Ilyenkor több nap injekció és utána 1 hét antibiotikum a kúra. Szerintetek nem lehetne megelőzni ezt a betegséget? Nem fekszik le, állandó mozgásban van, ha esik igyekszek vele nem elázni (nagyon). Vagy vegyek a hátára, derekára valami kabátot? Elég nagy szőre van....

A dokink elintézi mindig egy "hajlamos rá" legyintéssel, na persze, a megelőzés neki nem kifizetődő. Nem sajnálom a kutyára a pénzt de ha meg lehetne előzni valami vitaminnal, erősítővel, akkor inkább arra költenék.



2014. nov. 27. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne tőzegáfonyával? Én azt szokta inni felfázásra, nem tudom hogy a kutyáknál is ugyanúgy hat-e.
2014. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a "hajlamos rá" kifejezés, egy baromság!


Én azt javasolnám, hogy az immunrendszerét erősítsd, én Béres cseppet használok erre (sima humánt adok a kutyáknak is). Illetve kamilla vagy hársfatea egy kis mézzel mehet neki kúraszerűen.


Ha pedig ilyen gyakran van gond, akkor nem ártana felkeresni egy másik orvost, nem-e valamilyen más betegség áll a háttérben.

2014. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem baromság, én mindig odafigyelek mire üllök, immunerősítőt szedek, c és multivitaminokat iszok mégis egyik napról a másikra spontán felfázok. :/ Remélem a kutyusodnak elég lesz valami kiegészítő.
2014. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya, isteni cucc, saját magamon teszteltem, 2-3 nap alatt elmulasztotta a felfázást, megelőzésre is tökéletes. Szárítva vettem bioboltban, nekünk az nagyon bevált, de gondolom van más formátumban is, kapszula vagy akármi, mindenesetre az enyémek kajára szórva megeszik simán. Egész télen kapják, és nem fáznak fel, pedig alkalmuk lenne rá bőven.
2014. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom a tőzegáfonyát. Csak nem mertem adni neki, mert emberi cuccnak gondoltam....
2014. nov. 27. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!