Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek az idegen kutyák neveletl...

Ezek az idegen kutyák neveletlenek?

Figyelt kérdés

Tegnap két nagytestű kutyát rángatott el egy nő el előlem. A kutyáit átcibálta a túloldalra, azok meg alig akartak megmoccanni és a nő olyan csúnyán nézett rám, már én éreztem rosszul magam, hogy be mertem fordulni a saját utcámba, hogy a kis 5 hónapos kutyusommal hazamenjek.

A kiskutyám rájuk se nézett. Ő csak akkor szokott odamenni más kutyákhoz, hogyha megállok vele.


Vannak emberek akik az utcán barátságosan mosolyognak, azokhoz általában odamegyek, ha nem sietünk, és a kutyám olyankor szalad ide-oda viccesen. Szoktak rajta nevetni is. Közben és el-el bújik a lábam alá és onnan ugrál kifelé az idegen kutyushoz, így próbálja őt játékra hívni, kicsit félénken.


A másik kutya meg általában tolakodik és a gazdi rángatja vissza a pórázát - mondja neki, hogy szépen - erre nem reagál és az a vége, hogy kidülledt szemmel próbálja elérni az enyémet. Nem minden esetben, de 80%-ban.

Az emberek mindig nagyon vigyáznak a kutyámra, de ő nem olyan törékeny, ennyire szerintem nem kell félteni.


Csak azt akarom kérdezni, hogy normális dolog e az, hogy az idegen kutyáknak mindegy mit mondd a gazdijuk, akkor is be vannak sózva és rángatják a pórázt?



2014. nov. 28. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kutyákat nem bírja a gazdája normálisan kezelni. És vannak bőven ilyenek.Nem egyformák a kutyatulajdonosok.
2014. nov. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért azon is elgondolkodtam h normális-e ezt megkérdezni, h nem érzed magadtól h ez nem normális és kell a visszaigazolás?
2014. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kell, mert nekem 2 hónapja van kutyám. Előtte sosem voltam kutyákkal körbevéve és nem figyeltem őket. De ha azt mondják, hogy ez normális viselkedés, azt is elhiszem.
2014. nov. 28. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizony vannak kutyák, akik nehéz esetek! Én is megküzdök az enyémmel, főleg azért, mert annak idején az oviba és a suliban jól elcseszték, engem meg jól megijesztettek, hogy így meg fog enni a kutyám, meg úgy... Kicsit kezdő kutyásként meg úgy gondoltam a suliban értenek a kutyákhoz, rájuk kell hallgatnom. Hát jól elcseszték az egész kapcsolatomat a kutyámmal, totál össze voltam törve, bizonytalanná váltam, amit a kutya azonnal meg is érzett és bizony a berögzített hibákat nagyon nehéz kijavítani.


Szóval az, hogy rángatja a kutyáját a gazdája, az sok mindent jelenthet. Nem feltétlenül azt, hogy rossz gazda, lehet, hogy ő is rossz tanácsokat kapott az elején és a hibákat mindig sokkal nehezebb kijavítani, mintha eleve jól csinálod.


Plusz azért jóval könnyebb egy vizslát helyretenni, mégha az elején el is cseszted, mint pl. egy kaukázusit...

2014. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, természetesen nem normális dolog az, ha rángatni kell a kutyát és nem hallgat a saját gazdájára. Dolgozni kell rajta, hogy ez megváltozzon. Van olyan gazda, aki dolgozik és van, aki nem... utóbbiakból szoktak adódni a különböző balesetek, harapások.

2014. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Tegnap két nagytestű kutyát rángatott el egy nő el előlem. A kutyáit átcibálta a túloldalra"


Na azért azt nem tudhatod, nem-e okkal rángatta át őket :) Mert mi van, ha a kutyái agresszívak és inkább elkerülni akarta a baj forrását - jelen esetben téged?

Persze a csúnyán nézés hülyeség.


Nekem is szólt már be egy gazdi, hogy többször "elrángattam" a kutyámat az övétől, ami csak féligazság. Szépen elmagyaráztam neki, hogy a kutyám tanulási fázisban van és meg kell tanulnia, hogy nem ahhoz megy oda, akihez ő akar, hanem akihez ÉN megengedem, hogy odamenjen. Ha ehhez vissza kell rántani (mert szeret egyből odarohanni) akkor visszarántom. Nyilván ha hirtelen egy sarok mögül szembe jön egy másik kutya egy 1 m széles útszakaszon és ismerkedni akarnak, akkor nem kezdek el ezzel szórakozni, de egy körúton igenis sétáljon fegyelmezetten és ne rohangáljon oda mindenkihez :) Ezt sajnos kevesen értik meg azok közül, akinek nyugis kutyája van, aki alapból a gazdi mögül várja, hogy na most mi lesz. Az enyém nem ilyen, ha kutyát lát, menne, nyílegyenesen hozzá, mint egy rakéta :D

2014. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Úgyhogy örülj, hogy neked ilyen rendes, nyugis kutyád van. Nem mindenkinek van ilyen, akinek meg egy akaratos, önfejű, ráadásul bivalyerős kutya jutott (mint nekem is :DDD), az meg hadd dolgozzon vele, ha ehhez át kell vinni a túloldalra vagy néha megrántani a pórázt, akkor úgy.

Ne ítélkezz ilyen elhamarkodottan :)

2014. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig rángatnom kell a kutyimat. Nagyrészt azért mert oda akar menni a kerítésnél ugató kutyákhoz (nem éppen jó szándékkal). És ezt nem egyszerű kinevelni. Lehet hogy a nőnek is kicsit agresszivak voltak a kutyái csak nem vetted rajtuk észre.
2014. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!