Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többféle yorkshire terrier...

Többféle yorkshire terrier van? (rövidszőrű, hosszúszőrű, mini)

Figyelt kérdés
És akinek van yorkshire-ja, mik a tapasztalatai? Aranyos kutyafajta? Mármint természetre értem.
2010. jan. 30. 17:19
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%
17:49 te vagy felháborító, mutass nekem egy "mini" yorki tenyésztőt, vagy egyetelenegy hiteles könyvet vagy cikket ahol van szó ilyen fajtárol.
2010. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

A miniatürizálást tulajdonképpen a kuriózumérték miatt megnövekedett kereslet indukálta. Egyébként vicc az egészben, hogy azok, akik 1-1,5 kilós yorkikat keresnek, sokszor nincsenek is tisztában azzal, hogy mekkora is valójában egy ilyen méretű kutya. Mindenesetre a standard szerint 2,5-3 kiló között van a yorki normális mérete. Ezek a kutyák sokkal egészségesebbek és "strapabíróbbak", tartásuk problémamentes. Már csak ezért sem lehet tenyészcél a "minitenyésztés". Az igazi yorki temperamentumos, pörgős és magabiztos. Nem igényli, hogy állandóan dédelgessék. Persze félreneveléssel, kényeztetéssel a jó kutyát is könnyű elrontani... Sokan valóban hajlamosak könnyedén kezelni az idegrendszer kérdését, holott pont ezeknek a kis állatoknak akik állandóan emberközelben vannak kell igazán stabil idegrendszerrel rendelkezniük. Szerencsére azonban lassan kialakul a köztudatban ez a szemlélet, és manapság a tenyésztők egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek erre, valamint az egészség kérdésére.


Az is tagadhatatlan, hogy bizony nem tartozik a legolcsóbb fajták közé. A hozzánk forduló érdeklődőknek elsőként azt szoktam tanácsolni, hogy gondolják át saját körülményeiket, illetve azt, hogy egy ilyen típusú kutyamennyire passzol a saját habitusukhoz. Ez nagyon fontos, mert vannak emberek, akik nem rendelkeznek a yorkshire vagy bármilyen más terrier tartásához szükséges mentalitással. Másodjára azt tanácsolom, hogy nézzen szét több helyen, és csak azután döntsön, hogy megnézte a tartási körülményeket, a szülők és kölykök viselkedését. Harmadik javaslatom, hogy ne akarjon senki azonnal kutyát venni. A jó kutya nem olyan, mint egy műszaki cikk, hogy gondolok egyet, hipp-hopp, bemegyek az áruházba, és leveszem a polcról. Tisztességes tenyésztőnél nem folyamatosan, "futószalagszerűen" vannak kiskutyák. A magunk példáját említve: nálunk nagyon kevés alom születik, azok is csak a téli időszakban, mert olyankor nincs kiállítási szezon, és maximális figyelmet tudunk szentelni nekik. Hiába tenyésztünk ennyi ideje, minden egyes szülést végigizgulunk, ezt követően pedig folyamatosan együtt vagyunk a kiskutyákkal, minimum két hónapig. Elképzelni sem tudjuk, hogy ennél kevesebbet foglalkozzunk velük. Ez az odafigyelés és gondoskodás is hozzájárul ahhoz, hogy a tőlünk származó yorkik híresek egészséges, stabil idegrendszerükről, mely a normális együttéléshez nélkülözhetetlen.


Végül pedig beszéljünk az árról. Mindennek meg van a maga ára. El kell dönteni, hogy ezt kinek akarjuk megfizetni: a tenyésztőnek vagy az állatorvosnak. Számtalan példa bizonyítja, hogy az olcsón vásárolt kutya, mely egy "szaporítónál" látta meg a napvilágot, gyakran különféle örökletes betegségekkel küzd, és emiatt állatorvosi kezelése végül többe kerül, mint drágább, de állatorvossal csak a kötelező oltások alkalmával találkozó társa. A magas ár önmagában persze még semmit sem takar, ha nincs mögötte tenyésztői garancia, ami egyfajta biztosíték a minőségre.



forrás: [link]

2010. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
71%
Nekem 3 yorkim van (acélkék-cser színűek).2 lány és 1 fiú.A lányok sokkal nyugodtabbak, a fiú nagyon eleven,és mindhárman szeretnek labdázni,néha kergetik egymást, imádnak játszani.Nem jó őket sokáig magukra hagyni de ha mégis akkor kutya boxba legyenek de ne órák hosszat.Azért javasoltam a boxot mert én először fiú yorkit vettem és mikor elmentem otthonról akkor a szobámban tartottam. Ő pedig bosszúból szétrágta a szőnyeget mert magára hagytam.Legyen a kutyus előtt mindig valami játék pl. labda amivel el tud játszani és nem unatkozik.Én kéthetente szoktam őket fürdetni,kétnaponta fésülni,havonta kutyakozmetikushoz vinni (itt vágják le a körmét,fülén és a tappancsán a szőrt körbenyírják,fültisztítást is csinálnak).
2010. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Nekem yorkim van és egyenesen imádom!! :)

Nagyon játékos, bohókás, vicces, szeret a középpontban lenni, szaladgálni egész nap, szétrágni a játékait, érdeklődő, nagyon figyelmes és kisokos:D.

De van, hogy épp nyugis a hangulata. Olyankor addig nem tágít, míg fel nem ugorhat az ölembe, összegömbölyödik és alszik, vagy puszilgat. A tekintete pedig...egyenesen imádnivaló, amikor rám néz azzal a nagy barna őzikeszemével. :)

Hidd el, ha egy szerető, kedves, édes társra vágysz, ez a fajta nagyon meg fog felelni neked!!:)

2010. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
16%

Olyan sok buta ember van hogy ez már fáj.Sokan mondják hogy nincs mini yorki,meg hogy az ilyen kutyus selejt.Ez nem igaz!!!!!!!!!!!

Vannak nagyon híres tenyésztők és náluk van ilyen kutyus.Azt tanácsolom ezeknek az embereknek hogy menjenek el kutyakiállításra és nézzék meg a yorkikat,beszélgessenek tenyésztőkkel,hátha kapnak egy kis felvilágosítást arról hogy igenis van mini yorki, és nem fognak ennyi hülyeséget összehordani.

2010. jan. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
83%

Kedves utolsó!

Standardből: "A testtömegük nem haladhatja meg a 3.1 kg-ot. Némely országokban 2.5 kg alatt nem engedélyezett a fajta tenyésztése."


Vajon ez miért van???

Azoknak a neves tenyésztőknek megkérdőjelezem a címeit, akik 1-1,5 kilós kutyákat tenyésztenek. Mert épeszű bíró, ekkora standardtől való eltérést nem díjaz CAC v CACIB címmel...vagy meg van véve (mármint a bíró avagy a cím..)


Crufts győztes yorki - láthatóan nem nyeszlett 1,5 kiló...

[link]

[link]

2010. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
11:28-as! Tudom, hogy aranyosak ezek a kutyusok, és én is nagyon szeretnék, de sajnos a szüleim nem engedik meg. :( :S
2010. jan. 31. 12:14
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 12:12!

Kifejezetten vannak olyan kennelek,ahol mini yorkikat tenyésztenek.Én díjnyertes mini yorki szülőktől vettem az enyéimet,és persze törzskönyvesek,és az én kutyáim is azok.A génhiba nem méretet jelent.

Tudom hogy igazam van.

Nem fogok tudatlan emberekkel vitatkozni!

2010. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
0%

12:12!

Van mini,közepes és normál méretű yorki.A mini azt jelenti hogy felnőtt korában a nőstény úgy 1800 gramm a fiú kb 2000 gramm. A közepes lány 3000-3400 gramm a fiú 3600-4000 gramm.

2010. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem génhiba, tudatos gyártás eredménye - mindig a legkisebbeket tenyésztették tovább így persze h kisebb példányok születtek. Nem tartom etikusnak. Ahogy azt sem, h a nagy medve, hordó disznó, nehézcsontú labradorokat tenyésztik inkább tovább, szemben a könnyebb atletikusabb példányoknál. Ezek aktuális divathóbortok, amik rontják és átformálják az állomány összképét...ám még ennél is fontosabb, h az adott példánynak esetleg hátrányt okoznak vele.


A "mini yorkinak" nem a létét (mivel számos ember csinálja sajnos), hanem a létjogosultságát, "értelmét" kérdőjelezem meg. Mert értelme nincs egy 1-1,5 kilós kutyának! Azt a bírót meg nem minősítem aki egy ilyenre kiad egy CACot is akár....mert érdemes megnézni a világkiállítások, Cruft's mezőnyét és nyerteseit, h nem látsz ott "mini yorkikat". Vajon miért?? Mert a tenyésztésüket az FCI nem támogatja azzal, h elismerné díjakkal. (Magyarországi díjaktól meg nem fogok hasraesni...Magyarországon csak az nem szerez championátust, aki nem akar...)

2010. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!