Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többféle yorkshire terrier...

Többféle yorkshire terrier van? (rövidszőrű, hosszúszőrű, mini)

Figyelt kérdés
És akinek van yorkshire-ja, mik a tapasztalatai? Aranyos kutyafajta? Mármint természetre értem.
2010. jan. 30. 17:19
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
83%
Én a második 13:48-as vagyok, remélem nem nekem szólsz mert én soha nem állítottam hogy létezik mini sőt, én írtam a tegnapi 18:59 választ, mini és extramini yorki NINCS.
2010. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen az első 13.48asnak szólt ;o)

(nem is vettem észre h ketten is ugyanakkor írtak... :oP)

2010. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

A yorkshire terrier egy kutyafajta.És ha nekem mini yorkim van.Ezzel nem azt állítom hogy ez egy külön fajta, hanem ez ugyanaz a fajta csak mini méretben.Jönnek itt emberek a MEOE-val.És akkor?

Kiállításra lehet vinni csak nem szabad tenyészteni.

Sok okostojás.

2010. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Ne vitatkozzatok, nem azért tettem fel ezt a kérdést, hogy ez legyen belőle. :) Egyébként én nem tudok ehhez hozzászólni, fogalmam sincs, mit higyjek. :)
2010. jan. 31. 17:46
 35/41 anonim ***** válasza:
Szerinted az hogy nem szabad tenyészteni mit jelent?? Azt hogy csúnyán mondva, selejtes, beteges, gyenge. Az hogy mini az nem olyan mint a schnauzer vagy uszkárnál hogy oriás, közép, törpe, hanem azt hogy a fajtájához képest kicsi, tehát nem egy normál, egészséges yorki. Mért kell ezt mini-nek meg extramini-nek nevezni??? A kisebb vizslágat, németjuhászokat, spánieleket vagy lhasa apsokat sem nevezik mininek, csak szimplán kisebb az átlagnál. Nem tenyésztik, hírdetik, reklámozzák! ez híbának számít, ezeket szokták a igazi tenyésztők olcsobban, ivartalanítási szertődéssel adni.
2010. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

17:38-as vagyok!

Mini yorkshire terriert nem lehet direkt tenyészteni. Normál, illetve mini méretű szülőktől születnek véletlen szerűen. Nehogy azt képzelje valaki, hogy 1,5-1,9kg-os kutyától vannak az extra minik!

Nekem az egyik kutyusom 1kg 80dkg, most 3 éves és teljesen egészséges, normális életet él,nagyon eleven,vidám!

2010. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

Nem egy helyen olvastam, hogy selejtes. Azért ne használjunk már ilyen durva kifejezéseket!!!


Két teljesen egészséges, normál méretű szülőktől is születnek túl kicsi egyedek, de azok sem selejtesek. Vagy ki kéne őket dobni a kukába, hogy ott pusztuljanak el?! Az ilyen kifejezéseket gyártásban használják, aki ilyet mond annak biztos semmi köze sincs a tenyésztéshez, de még a tenyésztői körhöz sem. Egy tenyésztő nem használ ilyen kifejezést. Sőt! Állatbarát sem.


Tény, hogy nem ideálisak, és nem szabad tenyészteni, mivel azt az utódok is megsínylenék, de attól még lehetnek "tökéletesek" valaki számára. Nem ők kérték, hogy erre a világra jöjjenek.


Selejt?! Az agyad, az ...

2011. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
Nekem is van yorkim, normál méretű, fekete-cser színű. A yorki egy nagyon intelligens fajta, ha jól neveled, és sok szabadidőd van, akkor bármit ki lehet hozni belőle. Nagyon ragaszkodik a gazdihoz, nem nagyon szereti, ha egyedül van. Persze ezt rágással hálálja meg. :) Viszont yorkik közül is van többféle természetű, az enyém például nagyon eleven és vakmerő. Viszont húgomnak is van egy yorkija, aki egész nap csak alszik és eszik. De kölyökkorban rá lehet jönni, hogy mi is lesz belőle. Viszont csak akkor ajánlom, ha nem csak azért akarod megvenni, mert aranyos. Hiszen mivel terrier, tipikusan nem divatkutya, aminek sokan hiszik. Jó minőségű tápra van szüksége(ami drága), folyamatosan új játékokat kell venni neki (mert le kell kötni valamivel, és hamar ráun a régire), és nagyon-nagyon-nagyon sok időt és türelmet igényel a nevelése.
2012. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
Egyébként valóban nincs olyan, hogy mini, vagy extramini. A tenyésztők ránéznek az alomra, és a legnagyobbat eladják normálként, a középsőt miniként, a legkisebbet pedig extraminiként. Ez nem jelenti azt, hogy ők selejtek lennének, butaságokat ne irkáljatok. Hiszen a legelső yorkit is 4 féle kutyafajtából "hozták össze", ilyen elven magát a normál yorkit is hívhatnánk selejtnek...
2012. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Utolsó: hallottál már standardről???
2012. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!