Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többféle yorkshire terrier...

Többféle yorkshire terrier van? (rövidszőrű, hosszúszőrű, mini)

Figyelt kérdés
És akinek van yorkshire-ja, mik a tapasztalatai? Aranyos kutyafajta? Mármint természetre értem.
2010. jan. 30. 17:19
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%
12.51 Mutass EGYETLEN olyan FCI által elismert fajtaleírást ami taglalja h - ahogy az uszkárnál - van mini, közepes és normál méretű yorki??? (pontosabban az uszkárnál nem is egy standard van, hanem mind a négy méretkategóriának külön standardje van - yorkinál ilyet nem találsz -> ergo a yorkinak nincsenek méretváltozatai, ahogy a vizslának, beaglenek stb-nek sincs)
2010. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
Lehet, h nincs??? :o)
2010. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

13:02!

Csak egy kérdés.Neked milyen fajta kutyád van netán yorki vagy valami más?

2010. jan. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
91%

Nekem labradorom van. Szüleimnek van. Szerintem nagyon kis karakán állatka, akit iszonyatosan elcsesztek az idióta szaporítók, az idióta gazdák és a piac irreális igényei.

De ahhoz még yorki sem kell, hogy az ember ismerje a leírások és az egyes fajtákhoz tartozó követelményeket. Elég ha az ember megfordul egy-két rangosabb kiállításon és nyitva tartja a szemét. Akkor össze tudja hasonlítani, az utcán a nyeszlettke "mini yorkit" egy normális, standard szerint tenyésztett kutyával (még nem is kell díjnyertesnek lennie).

2010. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

13:35!

Nekem a legkisebb yorkim 1kg 80 dkg.Nem vékony,nem gebe,eszik rendesen.Nem házi kaját kap hanem direkt yorkiknak való tápot.Gyönyörű hosszú,fényes,acélkék-cser színű szőre van.Már 3 éves,lány de épp a kis mérete miatt én nem fedeztetem mert lehet hogy nem tudná kihordani a kiskutyákat.Törzskönyves és csippelve van.

2010. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
83%
Megkérném a kedves yorki szakértőket, akik állítjak hogy létezik mini és extramini yorki, hogy linkeljenek már be egy olyan cikket ahol hivatalos, elismert mini yorki fajtáju kutyárol van szó, és egyben megkérném, hogy ha itt ilyen nagyon okosak akkor menjenek és próbálják meggyőzni a MEOE-t hogy mint hobby kutyások okosabbak mint a szakértők és mért nem írják már be a kutyás könyvekbe a mini yorkit mint külön fajta... Ha ez mind sikerül majd akkor talán mi is elismerjük a fajtát, de egyenlőre ez csak egy betegség...
2010. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy túl kicsi hogy kihordjon ehy almot nem elég bizonyíték????? Még csak 3 éves, lehet hogy csak késöbb derül ki valami komolyabb baja van, és ma már bárki tudd szerezni törzskönyvet, és a chip meg pláné nem jelent semmit, az a keverékeknek is van.
2010. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
0%
Okos enged ,szamár szenved!
2010. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egy nagyon értelmes, érett, felnőtt emberhez méltó beszólás volt.
2010. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
83%

13.48.

Akkor miről beszélünk? Örülj a kutyusodnak! :o) Biztos nagyon aranyos és sok örömötök van egymásban.

De Te is beláttad, h ekkora kutyákat tenyészteni, tovább tenyészteni nem egészséges, sőt egyenesen veszélyes a kutyára nézve. Ezek után nem tudom miért kötöd az ebet a karóhoz h igenis van mini yorki?? Az ilyen apró egyedek létezése nem egy külön fajta elismerésének bizonyítéka. És soha nem is fogják úgy kezelni! Kiállítási és tenyésztési szempontból számomra az ekkora kutyáknak a mérete nem kívánatos. Én nem engedném tenyésztésbe vonni őket. Sajnálatos h Magyarországon az ekkora kutyák szülei tenyészszemlét kaphatnak...


De akkor megegyezhetünk abban h hivatalosan nem létezik mini yorki? Ugye?

2010. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!