Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítják a lábnál...

Hogyan tanítják a lábnál követést egyes kutyaiskolákban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt hagyományos sulikra, Cerbire, Tükrös sulikra, vagy más, klikkerezős sulikra.

Nyilván nem pontról pontra leírva érdekel, hanem a módszer alapvetően.


2014. nov. 30. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk így. Pedig "hagyományos" iskola vagyunk.

https://www.youtube.com/watch?v=XcVugqbSFmU&hd=1

A videó nem nálunk készült!

2014. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legdurvabb modszer az, hogy csak rangatjak a kutyat, jutalom maximum szobeli dicseret lehet. Nagyon sok kutyanal nem valik be es az eredmeny nem lesz szep soha. Van, ahol kicsit konnyitenek azzal, hogy kaphat jutalmat, ha szepen megy, de alapvetoen rangatjak. Aztan van a megvezeteses modszer, amit az elso linkelt. Vegul pedig van a klikkeres formalasos, ami nekem nagyon szimpi, de meg soha nem lattam, hogy Magyarorszagi suliban igy tanitottak volna. Errol majd linkelek videot, nagyon tetszik. Remelem, mindet felsoroltam.
2014. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:21

Ezeken kívül van még, pl juti a szájban és köpés, labda, bármi a zsebben, hónalj alatt és dobás. És még oly sok formában lehet láb melletti haladást tanítani.

2014. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elozo, en ezeket a megnevezes kategoriaba soroltam.
2014. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyes nagyon elmaradott, hagyományos iskolákban még mindig használják a fent említett "módszert", ahol csak rángatják a kutyát, igazi jutalmazás nincs. De szerencsére ez már nagyon eltűnőfélben van.

A munkakutyás iskolákban is és a tükör módszeresekben is a megvezetést, pozíció tanítást használják főleg, esetleg célkövetést.

A Cerbit nem tudom. Őszintén szólva csak videókról ismerem azt a módszert, illetve egyszer láttam két Cerbis gazdát, ahogy "gyakorolnak" a kiképző utasítására, de én se náluk, se a bemutatós videóikon semmilyen lábnál követést nem látok, csak azt, hogy a póráz kb. láb mellett tartja a kutyákat, figyelem nincs, esetleg ritkán ránéznek a gazdára.

2014. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A formálásos videó nagyon érdekel, nem igazán tudom elképzelni... :) mászkálsz, és ha melléd ér a kutya klikk?

Azért egy cerbis véleményére is kiváncsi lennék a témában... :)

Meg persze további válaszok is érdekelnek

2014. nov. 30. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt a formalasos video:

[link]

Eloszor megtanitod feltenni a ket mellso labat a cuccra, aztan egy picit elmozdulni a hatsokkal, aztan kicsit tobbet stb. amig vegul elkezd korbe forogni.

2014. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hehe. :) Erre én is ráformáltam a kutyámat, igaz, én rögtön egy kartonlappal kezdtem, így a magasítás kivétele kimaradt. Még nincs kész teljesen, viszont nálam ez inkább lábhoz igazodásnak számít, nem lábnál követésnek. :) Nem tudom, ha nagyobb távokat megy, mi lesz-hogy lesz belőle, de érdekes, lehet, hogy ez is nagyon jól működik. Nem tudom, van-e különbség ahhoz képest, ha magad mellé hívod be a kutyát menet közben, és arra klikkelsz, aztán egy idő után már csak arra, ha igazodik. Nagyon tetszik a feladat, mert hátsó lábat is tudatosít, ráadásul a kutyának meg kell hozzá értenie az igazodás fogalmát, nem csak egy begyakorlott mozdulatsort ismételgetni. :)
2014. nov. 30. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!