Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mai szülők többsége miért...

A mai szülők többsége miért nem tanítják meg a gyerekeinek, hogy kell bánni egy állattal?

Figyelt kérdés
2014. szept. 4. 14:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert igénytelenek. Egyszerűen nem érdekli őket az sem, hogy ha a gyerek a kutyát földhöz vágja vagy megüti. Mivel nekik nincs kutyájuk nem érdekük, hogy megtanítsák, hogy mikor nyúlhatnak hozzá és melyik kutyához. A gyerekek többsége el van hanyagolva.
2014. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

ezzel kapcsolatban több elképzelésem is van.

1: a mai szülök többsége sem találkozott már annyi állattal, mint elődeink, vagy az idősebb 40-50-es korosztály.

2: nincs idejük, vagy energiájuk foglalkozni a gyerekneveléssel.

3: általában a mai gyerekek, már nem bicikliznek-szánkóznak- jó értelemben rosszalkodnak, mint régebben, hanem már inkább a digitális-virtuális világban élnek.

( én viszonylag elég sokat horgászok, de egyre kevesebb gyereket, vagy gyerekes családot látok a vízparton. )

2014. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim nem tudták, mert sosem tartottak semmilyen állatot. A párom anyukája gyereknek tekinti az állatokat, tehát túlkényezteti őket (de legalább nem bántja), az apukája pedig mint egy rossz kisgyerek abban éli ki magát, hogy szadizza őket, aztán neki áll feljebb ha harapnak, karmolnak. Lassan 60 éves, de nem fogja fel.

23 éves voltam mikor örökbefogadtunk egy kutyust akit ugyan imádtunk/imádunk, de kb 8 hónapos koráig csak látszólag neveltük tudatosan (én legalábbis azt hittem). Utána kezdtünk járni suliba, átformáltuk az életmódunkat és mostmár bátran merem mondani, hogy felelősen gondozom. Ezen a példán már az én szüleim is látják, hogyan is kell bánni egy állattal (párom szülei mit sem változtak, de tervezem, hogy a következő kutyusuk életébe keményen bele fogok szólni, mert a jelenlegi kutyájuk is miattuk fog nemsokára elpusztulni, de sajnos ez már régebbi történet és már nem tudok segíteni neki).


Egyébként szerintem rengeteg szülő a gyerekneveléshez sem ért és nem tud felelősen bánni egy embertársával sem, nemhogy egy állattal... Nincs mit megtanítani, mert magunkkal sem törődünk.

2014. szept. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek egyre jobban eltávolodnak a természettől. Ha valaki városban állatok nélkül nő fel, és max állatkertben csodálkozhat rá a kacsára, meg a kecskére, akkor ne is várjuk, hogy bánni tudjanak az állatokkal.

Aztán ezen személyek gyerekei még még távolabb lesznek.


Külön foglalkozni ezzel meg már nincs idejük, energiájuk. Sok másra sincs.

És igényük sincs erre.

2014. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Ez olyan szörnyű. :(

A családban van három gyerek (nem vér szerinti rokonok), akik szintén nincsenek hozzászoktatva az állatokhoz, vagy legalábbis ahhoz, hogyan kéne gondoskodni róluk. Régebben volt egy rakat hörcsögük, amik közül ajándékba kaptam egyet. Ő volt az egyetlen túlélő, 3 évet élt. A többit szépen lassan kinyírták. Az egyiket valahogy kilapították és röhögve mesélték nekünk, hogy lógtak ki a hörcsög belei... :( Volt egy tacskókeverékük, akit az utcáról fogadtak be. Szegénykét elütötte egy autó, mert nem voltak képesek kerítést csináltatni a ház köré (körbekerített lakóparkban laknak, gazdagok, szóval lett volna pénzük megcsináltatni). Most van egy másik kutyájuk, akit szintén utcáról fogadtak be, de egész nap egy kis kennelbe van bezárva, amit ha elfelejtenek bezárni, a kutya kiszökik az utcára.

2014. szept. 4. 15:01
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

szia. Nem tudom olvastad-e tegnap amit egy kedves anyuka kérdezett itt gyk-n. Na pont ilyen szülőkről van szó, egyszerüen elítélik az állatokat ahelyett hogy probálnák megérteni őket. Egy ilyen szülő sosem fogja megtanítani a gyerekének hogy kell egy állattal bánni, és a szüleik példáját fogja követni.

itt a kérdés : http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6067257-segit..

2014. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudatlanok.

Nem járnak utána semminek, a gyerek hisztizik, és megkapja, amit akar. Ennyi az egész.

2014. szept. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%
6-os, az nem anyuka volt, hanem egy trol:)
2014. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A mai szülőknek nics erre idejük mert baromi elfoglaltak.Sokaknak nincsenek is állataik így nem is tudják megtanítani a gyerekeiknek sem hogyan bánjanak azokkal.Aztán vannak akik utálják az állatokat és vannak akik semmibe veszik őket, így a gyerekük is ezt látja.Sokaknak az állat ha nem hoz hasznot nem ér semmit csak tárgynak tekintik.
2014. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők sem tudják! Régebben a magyar embert intelligensnek tartották világszerte! Ma már csak kinevetnek bennünket mindenhol. Ez nagyon elkeserítő. Olyan, mintha nem is tudom..mintha visszafelé tartanánk. visszafejlődünk. Pl régen az arabok voltak a legfejlettebbek, mi meg még barbárok. És megrekedtek egy bizonyos szinten. Nem rossz értelemben mondom, de így van.

Nálunk meg az értelmi képesség kezd csökkeni hihetetlen módon. Nagyon kevés az intelligens ember, és nem csak az agyi tevékenységre gondolok, hanem az érzelmi intelligenciára is.

Ma pl egy anyuka azt sem tudja merre jár a 14!!! éves fia. Csak közli suli után "majd jövök", és van hogy egész hétvégére eltűnik. Aludt már ott a kis barátnője - igen, nekik már "komoly" kapcsolatuk van! Ami elképesztő, hogy a kislány (13 éves!) szülei is megengedik a 14 éves fiúnak az ottalvást! HIHETETLEN! Hiszen gyerekek még!

Kédeztem az anyukát, hogy mi erről a véleménye, a válasza "hát most mondjam azt neki, hogy ne menjen?!" Mondtam neki, hogy mivel még kiskorú a gyereke, bármi BÁRMI történik, őt fogják elővenni. De nem adok neki két évet, és a gyerek lesz otthon a főnök.

Egyszóval azt csinálnak, amit akarnak. Nincs nevelés. Két kisgyerek összeveszik a játszótéren (5-6 év körüliek). Az egyik gyerek le lett engedve, a másikkal ott a nagypapa. Mi a reakciója a nagypapinak? Kitaláljátok? Nem, nem rájuk szól, hanem a másik gyereket ellöki, és RÁLÉP A KEZÉRE!!!!!!!!!!!!!

Mégis hogy várhatjuk el ilyen mentelitású emberektől, hogy nevelje a gyereket? Inkább megy vele diszkóba! (Ez sem vicc!)

Szerintem - mivel ezek a 12-17 éves gyerekek már úgy tekintenek általában a 25 év felettiekre, hogy öreg, és 20 évesen képesek kétségbe esni, hogy még nincs sok pénz, lakás, autó, barátnő vége az életnek - nemsokára komoly problémák lesznek ebből pár év(tized) múlva.

Egy 14 éves gyereknek már komoly kapcsolata van, az utcán csókolózik, szexel, ottalszik, együtt mennek nyaralni (minifelnőtt), hamar ki fognak égeni, korán lesz gyerekük, megint korán mennek majd férjhez. 20 évesen kiégett lesz (mert már mindent megtapasztalt, túl gyorsan élt) 30 évesen meg öregnek érzi magát (nem tudom, akkor mi lesz a többi évtizeddel?)

Kicsit elkanyarodtam a témától, ne haragudj!

A lényeg, hogy a mai szülők, amúgy is mindent úgymond ráhagynak a gyerekre, és nem nevelik. Az állatokkal való bánásmód, amúgy is a béka s..gge alatt van nálunk, és most, hogy a nevelésben is komoly gondok vannak nem is lesz jobb a helyzet. Sajnos!

Míg pl külföldön nem az állat agancsa a dísz, hanem maga a szarvas, addig nálunk hobbyból kegyetlenkednek.

Ez a különbség.

Én úgy gondolom, nagyon nem jó irányba tart ez a hozzáállás az biztos. Az ember amúgy is mindig önző volt, de ez már nem kicsit durva.

2014. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!