Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyám...

Miért van az hogy a kutyám mindig a bútorra pisil?

Figyelt kérdés
Mikor elmegyek hosszabb időre például délben elmegyek és este jövök haza hogy a kutyám szobatiszta de mikor elmegyek hosszabb időre akkor a pelenkájára kéne de a bútorra pisil és máskor pedig leviszem vagy a pelenkájára vécézik és ezt nem értem.

#miért a bútor
2014. nov. 30. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos egyszer rápisilt és ott maradt a szaga, azóta wc-nek tekínti. Létezik leszoktató spray, amivel be lehet fújni a bútort:

[link]

Nem tudom mennyire hatásos. Nem használtam még ilyet.

2014. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ebböl amit írsz az jön le nekem hogy fél hogy egyedül hagyod egyszer, ezért beprobál szoktatni arra hogy ne menj el otthonról tőle.
2014. nov. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a kutya nem macskából van és a pelenkás kutya nem szobatiszta. A kutyádban úgy rögzült, hogy "szabad odabenn", nem pedig úgy, hogy "a pelenkára kell" - a kutyák nem így működnek. A pelenka meg az "odabenn"-ből EGY tereptárgy, nem pedig A tereptárgy. Mivel gondolom kistestű kutyáról van szó, a hólyagja is kevesebbet bír, gyakrabban kell levinni pisilni, lehet, hogy túl hosszú ideig maradsz el (déltől estig azért átlagemberként is nehéz tartogatni ha rendesen iszol, gondolj csak bele - na, a kutyának lehet, hogy egyszerűen nem megy).


Amit tehetsz: ha már felelősséget vállaltál egy állatért, akkor elégítsd is ki a szükségleteit, először is sürgősen tájékozódj a kutyatartás alapjairól (szakirodalom van bőven a neten is), rendezd úgy, hogy legyen valaki (optimális esetben te), aki leviszi délután is (nem csak a pisi miatt, sétára, szocializációra is nagy szüksége van), a pelenkát dobd ki és szoktasd a kutyát, hogy csak kinn pisilhet (ha kinn pisil, NAGY dicséret és örömóda, ha odabenn, akkor szó nélkül, a kutyát ignorálva feltakarítod).


A kutyapelenka egy borzalmas és nagyon kártékony találmány, amit már baromira ideje lenne a köztudatból kiiktatni.

2014. dec. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleve nem pelenkára kellett volna szoktatni a kutyát. A kutya nem macska, hogy pelenkára, vagy alomra végezze a dolgát. A kutyát napi 3x le kell vinni sétálni, mert vannak igényei, szükségletei. A pelenka abban az esetben jó találmány, ha egy öreg, beteg kutyának kell. A harmadik már leírta, hogyan csináld a kutya szobatisztaságra nevelését, nem ismételném meg.

Azt nem írtad, mennyi idős a kutya. Ha kicsi, akkor is kiviheted, míg pisil és kakil, nem lesz baja.

2014. dec. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!