Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján dönthetném el,...

Mi alapján dönthetném el, hogy Rottweilert vagy Dobermannt tartsak?

Figyelt kérdés

60 m2-es panelban (lakópark) élnénk és igazából aszerint akartam dönteni, hogy melyik van meg jobban a lakásban (persze megfelelő séta, sport és 100%-os lefárasztás mellet), de azt olvastam, hogy megfelelő tartás mellet egyaránt elvannak.


Így most nem tudom mi alapján döntsek, mert mindketten nagyon szimpik...

A válaszokat előre is köszönöm!

22/F



2014. dec. 2. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg az anyagiak is segíthetnek a döntésben, a roti többet eszik.
2014. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy milyen kutyád van, ha megfelelően foglalkozol vele, nem m2 méter függő.
2014. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, amelyik jobban illik az életmódodhoz. Eléggé más a két fajta ahhoz, hogy az egyik "olyanabb" legyen. Mert az egy dolog, hogy te megadod neki a megfelelő lefárasztást, de az is fontos, hogy azt a mennyiséget és minőséget, amit igényel, te is élvezd.

Egy dobi aktívabb, többet bír, mint egy roti, aki már csak a testalkatánál fogva is inkább egy lassú buldózer típus, szemben a dobival, ami ha akarod, egész nap pattog neked, mint egy bakkecske. Szóval ha csak tessék-lássék sportolgatnál, akkor jó mindkettő, de ha tényleg aktív vagy, és olyan kutya kell, amit lehet mondjuk rendesen futtatni, vagy valami dinamikusabb sportot űzni vele, akkor inkább dobi. Nyilván vannak sportra alkalmas rotik is, de ritkább, meg a testalkatuk miatt rájuk jobban kell vigyázni, hogy ne nyomorodjanak meg korán. Nem véletlen, hogy a komolyan sportolók körében nem túl népszerű fajta, legalábbis amennyire belelátok ebbe.

2014. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
S nem utolsó sorban, rottweilerhez keményebb kéz kell. Persze az igazi rottweilerről beszélek. A dobi sem egy könnyen kezelhető, de a roti kevés embernek való.
2014. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem nézd meg őket hosszú farokkal és lekonyuló füllel és dönts úgy! Nekem a Dobi már nem jön be már ős olyan mint egy vizsla,agár vagy valami ilyesmi, Szerintem a hosszú farok és a lekonyuló fül tönkretette
2014. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
42%
Sztem Rottweiler de hány éves vagy mert ehhez a kutyához egy tizen éves oly kevés lesz .
2014. dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!