Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla mozgásigénye?

Magyar vizsla mozgásigénye?

Figyelt kérdés

Lakásban lenne tartva. Tudom hogy rengeteg, olvastam is sok helyen, viszont jó lenne számszerűsíteni. Időben (mondjuk órában) egy nap? Ha például negyed óra reggeli eü. séta, este ugyanennyi. Az napi fél óra.


Mennyi kell neki ezen felül mikor hazaérek munkából?

1-1.5 óra elég, vagy lótúró egy vizslának?


Imádom őket kinézetre, jellemre is. Hogy örök gyerekek és a gazdájukért élnek. Illetve mindenképp nagyobb testű rövidszőrű kutyust akarok ami nem is nyáladzik túlságosan (mint pl egy boxer vagy masztiff)


2014. dec. 2. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A napi 1,5 óra, négyszerre elosztva az kb. 20-25 perc alkalmanként, az egy öreg vizslának is éppen, hogy elmegy. Fiatalnak, középkorúnak meg édeskevés. Egyébként sem bírja a gazda nélküli bezártságot, mindent szétkapar és üvölt. Ne kínozd. Nekünk 2 volt egymás után, de mindig volt vele valaki ottho. Fiatalabb korukban napi 2-3 órát voltak "sétáltatva".
2014. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

értem. :)

persze a 1.5 órát azt a reggeli és esti sétán felül gondoltam, szóval ez lenne egy nagy séta :) de értem a válasz mondanivalóját, így is gondolom kb ugyanez a lényeg, köszi a választ. :)

2014. dec. 2. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Napi két óra FUTÁS egyhuzamban a minimum. A vizslára még az is jellemző, h ha kirohangálta magát, akkor a gazdáján csimpaszkodik, mint egy kismajom. Szóval ilyen szempontból borzasztó igényes kutya. Ha mindenképp ilyet szeretnél, akkor kérdezz körbe menhelyeken, h nincs-e egy öregebb példányuk, ami kicsit nyugisabb.
2014. dec. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A jelleme és a megjelenése miatt szeretnék. Szinte már szerelem. :)

Viszont ismerem magam annyira, hogy nem ilyen az életmódom. És szenvedést meg nem akarok neki. Így inkább lemondok róla.

Talán a labrador lesz a legjobb megoldás, bár tudom, nekik is van mozgásigényük rendesen, de mégsem vizsla-szinten.

2014. dec. 2. 21:32
 5/14 anonim ***** válasza:

a környékünkön a vizsla lett a divat, egész nap nem sétálnak annyit, mint amit én a reggeli sétánál szoktam.:(

vadászkutyának ettől nagyobb kínzás nincs.

2014. dec. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nem a divat miatt akarom, hanem mindig is tetszettek. Csak nyilván belátom, ha nem kapná meg tőlem azt amire szüksége lenne. Ezért kérdezősködök most itt, de így le is tettem róla, enyhén szólva önző dolog lenne. :)
2014. dec. 2. 22:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vizslám van, szintén panelban. Nekem a napi 2,5 fél óra jött be, de van olyan nap amikor esik az eső és csak eü. séta van, nem tömböl, nem vonyít. Ezeket nem értem mért mondják! Napi 8 órát van egyedül nincs semmi gond. Szerintem menne neked! csak az ezen felül legyen 1,5 óra, a felső határ.
2014. dec. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát ha reggel-este negyed óra, délután meg 1,5, akkor az 2 óra... Ha ezt tényleg minden egyes nap be tudod tartani, akkor szerintem elég lesz neki. Kicsit túl van reagálva ez a vizsla dolog, nagy a mozgásigényük, ez tény, de azért nem kell 0-24-ig futni velük...:)

Csak annyi, hogy a hosszú séta ne csak sima séta legyen, hanem álljatok meg időnként játszani, esetleg menjetek be egy közeli kutyafuttatóba hogy találkozzon más kutyákkal is, stb.

2014. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Szintén vizslás vagyok. Napi 4 óra. Délben este félóra, reggel és délután minimum másfél.


De a séta csak fizikai átmozgatásra kell. Ezen kívül feladat, trenírozás. Kutyasulit most jártuk ki, elkezdtük az agilityt.


Vizslát, vagy bármilyen más kutyát kinézet miatt ne vegyél. Ezek élőlények nem dísztárgyak. Igényeik vannak. A labrador sem nyugisabb. Van közöttük nagyon nyugodtak és vannak energia bombák.


A kutyázás életmód, nem szabadidős tevékenység amit ha van kedvem csinálom, ha nincs akkor nem. Ha napi 1-1,5 órát tudsz összesen rászánni, akkor legyen akváriumod. Ez nem bántás, hanem tanács.

2014. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#8 Bocsánat hogy nálad akadt ki a biztosítékom, de "ez a vizsla dolog túl van reagálva"???


Nézd már meg hány vizsla kerül utcára onnan a Vizslamentéshez, Futrinkához! Megmondom évente 200-300. Ezek mind amiatt mert anno nem mérték fel a gazdik az igényeket, csak mert cuki, meg szép beszereztek egyet.


De azt is megnézhetjük, akik gazdánál vannak és túlsúlyosak, vagy enerváltak, vagy épp hiperaktívak és kezelhetetlenek. A vizsla nem szobadísz. Dolgozni kell vele. És igen lehet elvan napi 2 óra sétával is, mert kifogtál egy nyugodtabb egyedet. Csak éppen ő minden lesz csak nem Vizsla. Elég nagy szégyen hogy pont a magyarok állnak ilyen flegma módon hozzá ehhez a magyar fajtához. És akkor a többi kutyát meg sem említettem.

2014. dec. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!