Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla mozgásigénye?

Magyar vizsla mozgásigénye?

Figyelt kérdés

Lakásban lenne tartva. Tudom hogy rengeteg, olvastam is sok helyen, viszont jó lenne számszerűsíteni. Időben (mondjuk órában) egy nap? Ha például negyed óra reggeli eü. séta, este ugyanennyi. Az napi fél óra.


Mennyi kell neki ezen felül mikor hazaérek munkából?

1-1.5 óra elég, vagy lótúró egy vizslának?


Imádom őket kinézetre, jellemre is. Hogy örök gyerekek és a gazdájukért élnek. Illetve mindenképp nagyobb testű rövidszőrű kutyust akarok ami nem is nyáladzik túlságosan (mint pl egy boxer vagy masztiff)


2014. dec. 2. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ezt a tényt úgy találtad ki: évi 30 vizslát dobnak ki... nem az túl kevés..legyen 100!.. Hát inkább legyen 300-400
2014. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom tényeken. Ha követnéd a vizslamentés és a Magyar Vizsla SoS munkáját, akkor nem kételkednél...Pontos elszámolásuk van minden egyes kutyáról. Ezen kívül ideiglenes befogadó vagyok, tudom milyen forgalom van náluk. Egy része kifelé nem is látszódik, mert belső körben megoldják. Az én 2 ideiglenesem egyetlen mentésből van ahonnan 6 kutyát hoztak el. De görgess végig a FB oldalukon és számolj...
2014. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondj ilyen szavakat mert mindjárt el is hiszem
2014. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Szia! Nekem is van egy vizslám és mindkét oldalnak igazat adok mert tény, rengeteg a kidobott, elrontott vizsla akikről a gazdi nem tájékozódott megfelelően. Egy vizsla tényleg mozgékony de én is mikor eldöntöttem vizslám lesz a fórumokon mást sem olvastam mint, hogy lehetetlen lemozgatni, napi sok óra intenzív mozgás. Szóval én is kicsit azt láttam, hogy túlzásokba esnek. Nekem lehet szerencsém volt mert egy lusta vizslám van. Este fél órát-órát szaladgál (póráz nélkül) és aztán bent agyilag is fárasztom picit de a végén már látom rajta ragad le a szeme. :) Fő, hogy sokat legyen a gazdival. Amúgy ha megengedheted magadnak anyagilag én ajánlanám neked a német dogot. A természete nagyon hasonlít a vizslára csak még jámborabb és sokkal kevesebb mozgást igényel.
2014. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!