Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt meg lehet mondani egy...

Ezt meg lehet mondani egy kutyásnak úgy, hogy ne bántódjon meg?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nagy kutyás, házban él, a kutyák kint vannak míg dolgozik, mikor hazamegy, meg éjszaka meg bent. Mindig arra hivatkozik hogy elfoglalt, ezért náluk találkozzunk, meg náluk legyünk ha beszélgetős vagy csajos estet akarunk.


De tök büdösek a kutyái. Nem szeretek odamenni, én eleve nem bírom a kutyaszagot, nekem az büdös. Ráadásul másznak rám, ahogy bemegyek, ugrálnak a körmeikkel, nyáladzanak és az is büdös.


Komolyan megsimogatom a feje tetejét és büdös a kezem.

Aranyos meg minden, de büdös.


Mégse mondhatom, hogy Szilvi büdösek a kutyáid és nem szeretek nálad lenni, mert nem elég, hogy büdösek, még nyomulnak is állandóan és a belem kifordul.


Mikor eljövök alig várom, hogy dobáljam be a ruháimat a gépbe és mossam, mert folyamatosan érzem azt a büdös kutyaszagot.


Olyanok sok embernek mint a gyerekei, így semmi rosszat nem lehet rájuk mondani még kíméletesen sem.


:/


2014. dec. 2. 23:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Én a barátomtól azt várom,mondja el,ha valami nem tetszik.Ettől barát a barát,hogy akkor is elmondja,ha mindenki hallgat.
2014. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem utálom a kutyákat, bár sajátom nincs, de van olyan ismerősöm, akinek a kutyájával kifejezetten jól kijövök. De attól nem leszek büdös. Kutyaszaga minden kutyának van, azért ezt nem lehet tagadni, de azért nagy különbség van aközött, hogy érzed egy méterről is, meg át is ragad rád, vagy csak akkor érzed, ha kifejezetten szagolgatod a kutyát.


A nyomulással meg az a baj, hogyha mondom is, hogy légyszi nem ár, vagy ilyesmi, akkor csak nevet hozzá, hogy ugye milyen aranyosak, úgy szeretnek téged, milyen kis bohócok, mint egy gyerek.


Én is elvárom a barátaimtól, hogy megmondjanak dolgokat, de lehetőleg úgy, hogy ne bunkók legyenek. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ezt mégis hogy lehetne közölni vele, mert én vele jól ellennék, de a tököm ki van már hogy a kutyák rajtam pörögnek, ha ott vagyok és tök büdös vagyok tőlük. Amint a mellékelt ábra mutatja, egyesek még úgy is vérszemet kapnak, ha nem is az ő kutyájukról van szó, mert hát hogy lehet ilyet mondani, hogy zavar, ha rámugrál, rámmászik és büdös.


Máshova is szoktam átmenni, ahol van kutya és semmi kifogásom nincs ellenük, sőt majd én is szeretnék egyszer, de egyelőre tudom, hogy nem tudok annyi időt rászánni egy kutyára, mint kellene.

2014. dec. 3. 14:48
 13/15 anonim ***** válasza:

Sose értettem ezeket a kérdéseket... Én is kutyás vagyok, szintén bent vannak a kutyák. De soha egy barátnőmmel/barátommal sem volt még ebből problémám, hiszen ha igazán barátok vagyunk, akkor meg tudjuk beszélni normálisan ezeket a dolgokat. Egyikünknek sem jutni eszébe itt, vagy más fórumon kibeszélni a másikat.


Szóval, lehet én vagyok a hülye, de úgy gondolom, hogy normális hangnemben és nem "lebüdösözve" a kutyákat, mindenkivel lehet értelmesen beszélni.

2014. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.


Egyébként meg az, hogy a kutyái nem tudnak viselkedni (ugrálnak, tolakodnak, stb), illetve az, hogy ő ezen jókat nevet, az csak őt minősíti. Én alapból elvárom a kutyáimtól, hogy viselkedjenek rendesen, vagy ha rájuk szólok, arrébb küldöm őket, akkor azt tartsák tiszteletben, ehhez nem kell az, hogy más ott legyen.

2014. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg ciki... nekem is van kutyám, de soha nem megy oda a vendéghez, pláne nem ugrál rájuk. Lakásban van, de nem büdös, komolyan nem az! Pedig nem fürdetem gyakran... Már attól sem lenne az, ha csak simán néha vízzel lezuhanyozná, nem értem, hogy hanyagolhatja el így őket.
2014. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!