Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya alkalmasabb...

Melyik kutya alkalmasabb házőrzésre?

Figyelt kérdés
A kangal, vagy a közép ázsiai juhászkutya? Esetleg tudnátok házőrzésre alkalmas kutyákat "mondani "? Az NJ, a doberman, meg a rottweilert nem szeretnénk.

2014. dec. 4. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Házőrzésre (azaz területőrzésre) a pásztorkutyák a legjobbak, mint az általad írt fajták is. Vagy még a kaukázusi, komondor, kuvasz pl.

A NJ, dobi nem is házőrzésre való, de mindegy, mert azt nem is szeretnél :)

2014. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
pitbull,amstaff,moszkvai őrkutya,Németjuhász
2014. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sippara ***** válasza:
84%
Függ attól is, mekkora az őrizendő terület, egy kangalnak - szerintem - egy átlag kert kicsi.
2014. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

moszkvai őrkutya és komondor.

Az egyik be nem enged, a másik ki nem engedi, aki bement.

2014. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem tudom nekünk német juhászkutyánk van de ember még nem tudott tőle bejönni sérülésmentesen ha mi nem vagyok ott. Idáig már egy embert megfektetett valamit elég komolyan megharapott. De úgy jött be hogy mit félek én egy kutyától nem bánt ez , mi meg nem voltunk kint ugye mert minek csengessen. Amugy nem agresszív de a területét nagyon őrzi.
2014. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 2, nekem pitem van, és szerintem ki is kísérné a betörőt, ha szépen szólnak hozzá.

Csak a "harci kutya" hiedelem miatt tartanak tőle a környéken, amúgy jámbor jószág, soha nem támadna emberre.


Kérdező, a kaukázusi, komondor, kuvasz valóban jó őrzők, de nekik kell is a hely!

2014. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
A kangal és a káj között nem lehet ebben különbséget tenni, mint ahogy a többi pásztorkutyában sem (kau, kuvasz, komondor, sarp, stb.). Ezek azonos karakterű fajták és mind alkalmasak terület és házőrzésre.
2014. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

erdekes, nekem miota van 1 mentett staff + 1 pit senki nem jon be! megint az okos - bajnokok.

s vszinu mar csak a kinezet, hiruk vegett 10x meggondoljak, aztan keresnek mas hazat, ahol disz kutya van.

2014. dec. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a kinézete miatt nem mennek be, még nem házőrző fajta az amstaff és a pitbull. Ezt kellene felfogni.
2014. dec. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem hazorzo igaz, de hazorzesre megfelel nekem legalabb is, biztos van jobb.

amugy erdemes melle 1 eberebb, ami kelti a nagyfiukat.

2014. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!