Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hanyadik tüzelés vagy mennyi...

Hanyadik tüzelés vagy mennyi idős kor az, amikor a szukától még nem késő az első almot lehozni?

Figyelt kérdés
Egy tenyésztő ismerősöm már a második tüzelésnél fedeztette a kutyáját, én viszont valahogy még korainak tartom. Az is idő, míg mindenre leszűretem, nem beszélve arról, hogy egy másfél-két éves kutyának még aligha van elegendő sport-és kiállítási eredménye (mindkettőben szeretnék valamit elérni előbb). Mit gondoltok, egy közepes testű kutyánál hány éves kor az, amikor a legideálisabb az első almot lehozni illetve mennyi az a maximális kor, amikor még nem késő az első ellés? Főleg utóbbira vagyok kíváncsi, 2,5-3 évesen gondolnám rá alkalmasnak leghamarabb...Persze, addig még bőven tanulok a témában.
2014. dec. 4. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Két-három éves korban ajánlott. Addigra a kutya is kifejlődik, és ki lehet vizsgáltatni. A legutolsó, vagyis a harmadik ellés az lehet olyan 6-7 éves kora körül. Azért írtam, h harmadik ellés, mert ennél több almot nem etikus és egészséges lehozni egy szukánál.

Az ismerősöd egyébként nem tenyésztő, ha nincs kennelneve, nem szűrette le a kutyáit, és nem oltási könyvvel, oltva, féreghajtva és chippelve adja el a kölyköket.

2014. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az ismerős hozzám hasonlóan kezdő tenyésztő, természetesen kennelnévvel, törzskönyvvel, szűrt, eredményes kutyával - ellenkező esetben szaporító névvel illettem volna, de utóbbi ismeretségeket kerülöm :) Én is nagyon maximum 3 alomban gondolkodom élete során és nem mindenáron, tényleg meg kell találni majd hozzá azt a kant, aki a későbbi esetleges hibáit feljavítja és a fajta minőségét emeli. Koncepció nélkül nincs tenyésztés..! A választ pedig nagyon szépen köszönöm, én is hasonlóan gondoltam, ami az ideális életkort illeti.
2014. dec. 4. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!