Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti border colliet vagy mudit...

Ti border colliet vagy mudit tartanátok inkább?

Figyelt kérdés
És most ne azt mondjátok kérlek, hogy azért mudit mert magyar fajta. Ez nem utolsó szempont, de most nem erre vagyok kiváncsi

2014. dec. 6. 10:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
11:11 nem kifejezetten arra lett kitalálva, ez csak egy példa volt. De teljesen más típusú terelésre van használva mint a border, más életkörülmények között. Igaz, hogy ott vannak a pásztorkutyáink, de a ragadozók és a rossz emberek idejében nem igazán szerencsés ha a pásztorkutya mellett olyan terelőkutya van aki mindenkivel elmenne. Valljuk be, Angliában ez sosem volt akkora gond... Teljesen egyértelmű, hogy a mudinak sokkal erősebb védő ösztöne van, és ahogy az előző is mondta, jellemző rá az ugatás amúgy is. De ez akkor is buta indok, hogy azért border mert a mudi megugat ha arra megyek. Még a legimádnivalóbb golden vagy labrador is megugat valamennyire nagy valószínűséggel, mert a kutyák egyszerűen ilyenek ha kint vannak a kertben, főleg ha egyedül. Az is lehet, hogy az a cuki border aki nem ugatott meg, a következő embert megugatja, vagy ha máskor mész arra akkor téged is megugat...
2014. dec. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, valóban idiótán írtam le. Nem az a lényeg, hogy kerítés mellett kísér, meg nem ugat, hanem, hogy az én életvitelemhez passzol.

Olyan vagyok aki megy, emberek közé, kirándulni, városba, falura, hegyekbe, völgybe, ide-oda. És viszem a kutyát. Ezért volt fontos anno, hogy barátságos legyen a kutya akit választok, mindenkivel. Kutyákkal, felnőttekkel, gyerekekkel. Viszont amikor dombtetőn hirtelen összetalálkoztam egyszer mudival, az bizalmatlan volt, került, pedig nem akartam tőle semmi rosszat, a gazdájával kezdtünk ismerkedni. És végig ilyen volt. Ellenben a border nem görcsölt, ránézett a gazdira, ő jelezte, hogy mehet, és go neki, ismerkedés, farkcsóválás, és játszottak az én kutyámmal.

Nem egy border és mudit ismerek, ez általában jellemző. Persze kivételek vannak.

2014. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Utolsó előtti kérlek mégis sorold fel

2014. dec. 6. 11:59
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

Mudival is lehet bárhova menni, én hárommal járok mindenhova. Csupán nevelés kérdése. Az más dolog, hogy a fél karomba azért le merném fogadni, hogy nem mindenki nyakába ugrani, de az nem az én problémám ha idegenek sértésnek veszik, hogy az én kutyám nem imádja őket. Nem azért van, vegyenek sajátot. De kultúráltan és biztonságosan meg lehet jelenni idegenek előtt csak egy kis munkával jár. Meg bordert is ismerek aki képtelen viselkedni, vagy épp agresszív és amikor nem dolgozik láncon kell tartani nehogy megegye a többi kutyát meg ilyenek. Ez előfordul.

Igen, a jellemük teljesen ellentétes. Kinek mi jön be.

2014. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elsősorban ezeket néztem a borderrel kapcsolatban:


Érv: -munkamániás, szóval bármikor, bármennyit lehet dolgozni vele, legyen az sport, vagy munka

-nem ugat, legalábbis nem sokat, mivel a mudival ellentétben ők mindig is szemmel tereltek, nem hanggal és csipkedéssel

-könnyebben ki lehet számítani, hogy milyen lesz a kutya később, alkalmas lesz-e pl. agilityre, lévén hogy már elvált a munka- és a show vonal egymástól, és a munkavonalon belül is vannak sportra, illetve terelésre specializálódott kennelek


Ellenérv:

-ha nincs rendesen lefárasztva, akkor talál magának más elfoglaltságot, értsd: rombol

-nem egy egygazdás kutya, elmegy mással is dolgozni, ha arról van szó (persze ez egyedfüggő is, de én sajnos a legtöbbször ezt tapasztalom)

-sajnos tényleg kezd divatkutyává válni

2014. dec. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
100%
nekem mudim van, és imádom. :9 nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam. nagyon sok oldalú, alkalmazkodó és okos kutyák.
2014. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
49%
Border collie a legjobb kutya a világon
2014. dec. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
12:43 hát rendben, de tudod aki 12 éves kora óta (jóformán 15 év) bele van szerelmesedve a fajtába, azt nehezen beszéled le. A mudinál nem érzem azt a bizonyos vonzalmat.
2014. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Én meg 10 éves korom óta, na? :D Nem akarok én senkit lebeszélni, csak ne olyan indokokat mondjon amik nem igazak. A rosszul nevelt kutya problémás lesz. A jól nevelt pedig nem. Ilyen egyszerű a történet. A mudi meg nem valami elfajzott izé, hogy akármit csinálsz vele ilyen borzalmas lesz, mert ez van a fajtájában. Egyszerűen csak normálisan kell nevelni. Terápiás mudit is ismerek (nem értek vele egyet, de létezik és képes rá). Persze nem lesz ugyanolyan mint más fajta, de hát a különálló fajtáknak pont ez a lényege.
2014. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én 10 évesen a nyugat-szibériai lajkába voltam beleszerelmesedve meg a basenjibe :D basenjim majdnem lett is - most áldom az eszem, h összeszedtem a racionalitásomat :D Az embernek tudnia kell mit vár egy kutyától, és tudnia kell h az a kutya azt tudja-e neki nyújtani. Pl nekem hiába tetszik a mudi, tudom h nem illik hozzám mert az én karakterem sok lenne egy mudinak. Két munkaborderm van - az egyik nagyon erős karakterű, vele jobban egy hullámhosszon vagyok az elejétől, a másik kicsit szenzitívebb (ám közel sem annyira mint egy mudi tud lenni), és vele kellett némi idő - 1,5-2 év - mire megtaláltuk a közös hangot (és néha még most is vannak olyan pillanatok, amikor sok vagyok neki)


Tehát fajtaválasztásnál a kulcs:

- önismeret, tudd milyen vagy

- tudd mit akarsz és mit vársz el

- és ismerd az adott fajta ilyen irányú tulajdonságait.

2014. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!