Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti border colliet vagy mudit...

Ti border colliet vagy mudit tartanátok inkább?

Figyelt kérdés
És most ne azt mondjátok kérlek, hogy azért mudit mert magyar fajta. Ez nem utolsó szempont, de most nem erre vagyok kiváncsi

2014. dec. 6. 10:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
38%
16:40 már nem azért, de úgy érzem egyik előbbi kommentemben elmagyaráztam, miért border. Lehet, hogy nem akarsz lebeszélni, de neken nagyon úgy tűnik, hogy mégis. Csak én ismerem magam, és tudom, hogy a kettő közüll border áll hozzám közelebb.
2014. dec. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz?? Senki az égvilágon nem akar lebeszélni a borderedről! Paranoiás vagy, hol olvastál te ilyet? Igazából egy szó sem esett a borderről. Én arról beszéltem, hogy unom az ilyen tévhiteket a mudikkal kapcsolatban (ami ott kezdőtött, hogy megugat a kerítésnél, és elment odáig, hogy nem lehet vele megjelenni), és ezt akarom megcáfolni. Köze sincs ennek a borderhez, csak épp vele kapcsolatban jött fel.
2014. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
27%
Az írásodból nekem ez jött le. Nem azt mondom, hogy nem lehet vele megjelenni, de bocs már, hogy nekem fontos, hogy igen is mindenkivel barátságos legyen a kutya, ne csak távolról görcsöljön azon, hogy mi van velem, mert mudiknál sorra ezt tapasztalom. Ha kutyát választok legközelebb szempont lesz az emberekhez való viszonyulása, mert szimpatikus nagyon a terápiás kutyák munkája. Szeretném, ha MINDENKIVEL barátságos lenne. Ez az, amit a mudinál nem látok, ezért lenne inkább border. Lehet, hogy nevelés kérdése, hogy milyen kutya lesz a mudiból, de nem szeretnék mellényúlni.
2014. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
82%
A te traumatikus hegyi élményed nem egy mudiról szólt, hanem egy ROSSZ gazdáról. Ilyen egyszerű. MINDEN kutya problémás lesz, ha rosszul nevelik. Igen, az lehet, hogy más fajtáknál, MÁS problémákban fog ez megmutatkozni. Én is mondhatnám, hogy utálom a rottweilereket, mert az egyik majdnem megölte a mudimat, szóval mindegyik egy gyilkos fenevad akivel nem lehet kutyák között megjelenni, ezért nekem sosem kéne. De nem teszem, mert ez nem igaz. A lényeg az, hogy ne ez alapján ítéljük már meg a mudit. Igen, a mudi nem lesz olyan barátságos mint egy border vagy egy labrador. De teljesen kultúráltan meg lehet vele jelenni emberek és kutyák között. Igen, valóban nem fogja keblére ölelni mind a 200 jelenlévő embert, ami még mindig nem értem miért fáj neked abban az esetben ha jól viselkedik a kutya, de elfogadom, te arra vágysz. Csak ezt ne úgy indokold meg, hogy egy teljesen normális fajtajellegzetességet hibaként állítasz be. Ez egyszerűen egy dolog, ami neked személyesen nem tetszik. Én NE keverjük össze a rosszul nevelt mudival.
2014. dec. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
38%
Bocs, de nem egy mudival ezt tapasztaltam. Nem hibának állítom be, csak nekem nem tetszik. Nem értem, hogy miért ilyen nehéz elfogadni a véleményemet. Neked mudi. Oké. Nekem nem.
2014. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Nekem mudim van 11 éve,igy elég jól ismerem,de az tévhit,hogy barátságtalan meg egyebek,csak körültekintően ismerkedik egy idegennel. Neki első a gazdája,és családtagok,a többi különösebben nem érdekli.Ragaszkodik a gazdájához,mindennél jobban.

volt,hogy kiengedtem a hátsó kertbe és utasitottam,hogy kaparjon,közbe átjött a szomszéd kutyája,de le se szarta,az én utasitásomat követte,majd mikor már harapdálta a másik kutya,mig az enyém dolgozott,a mudim felhúzta magát és 5 mp alatt földre teperte a másikat,úgy kellett leszednem róla.

Nem tanitottam sose semmire,de nem is kell,ő tanul meg hozzánk alkalmazkodni.Kicsit sokat ugat,de ez a magyar pásztorkutyákra jellemző. Viszont sose ugat ok nélkül,általába jelez valamit és azt is tudassa velünk,hogy mit jelez.

Tudjuk,ha játszani akar,tudjuk,ha éhes,tudjuk,ha jön valaki idegen.Mindig más hangon szólal meg.

Nagyon játékigényes és fáraszthatatlan. Ha százszor eldobom neki a labdát,százszor visszahozza. Mindezt,akár +40 fokba,vagy -20 fokba.

Étkezés szempontjából,igénytelen,mindent megeszik,értsd jól,mindent.. Az alapételeken felül,a meggy,cseresznye,dió,szilva,barack,kihagyhatlan számára a nyári időszakban .

Alapvetően egy nagyon barátságos kutya,de nem mindenkivel. Érzékeli ,ha baj van és nem az a mindenkit megnyalogatunk fajta. Ha lefogom,mert jön az állatorvos ,félszemével figyeli,hogy közelit a szuri,ezt morgással jelzi,de nem rám morog,hanem a dokira,engem sose harapna meg,a csontot is kivehetem a szájából.

Mi csodakutyának tartjuk,mindenki szereti sose volt még hasonlóan okos kutyánk.

Ha kérdésetek van,bátran .

Ja még annyit,hogy nekem ritka fajta mudim van,mert nem az a bárány göndör szőrű,hanem sima és kunkori farkú.

Nagyon kecses tartása van,talán nincs is mégegy ilyen az országba ..

2014. dec. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
16:38 azért nem csak egy mudin tapasztaltad, mert sok h*lye gazda van. Erről nem a fajta tehet. Más fajtáknak is vannak jellegzetes problémáik amennyiben rossz kezekbe kerülnek.
2014. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!