Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olyan dolgok vannak...

Milyen olyan dolgok vannak egy nem munkakutyának (aki igazán lusta) amivel nem csak a kiállítások világában de a hétköznapokban is sikeressé tehetem/ elvégezhetem vele? ( Lent jobban kifejtve)

Figyelt kérdés
Szóval a kutyámat szeretném ha tenyészkan lenne. A kiállítások világában nagyon sikeres ( már voltunk junior BIS 2. helyezettek). Viszont nem munka kutya, nagyon lusta és nem igazán szeretném ha óriás testűként ugrállna a lába végett. Tehát itt olyanokra gondolok mint pl: mantrailing, teráppiás kutya ... Szóval soroljatok kérlek mindent amit tudtok és ajánlotok és elérhető Nógrád megyében és környékén akár Szlovákiában is.
2014. dec. 7. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Ahhoz, hogy tenyészkan legyen, kell egy tenyészszemle, amin megfelel, valamint egészségügyi szűrések elvégzése, minden olyan örökletes betegségre, ami a fajtára jellemző. Ha nem munkakutya, akkor "dolgozni" nem kell.

2014. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye. Tudom, hogy kell tenyészszemle és szűrés is... Itt otthon/ nem kiállításon végezhető tevékenységekről volt szó... Azért soroltam fel a példákat, hogy tudjátok mire gondolok. Értelmezni kellene a szöveget mielőtt válaszolsz...


Újfoundlandi amúgy.

2014. dec. 7. 13:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha juniorban elérte a Bis 2. egyszer, attól még nem lehet kijelenteni, hogy a kiállítások világában nagyon sikeres. Ez akkor lesz valós, ha felnőttként is akár több ország shampionja lesz.

ha a "hétköznapokban" is eredményt akarsz vele, akkor keress kapcsolatot olyan egyesülettel, amely vízi mentéssel foglalkozik. Tenni is kell azért, hogy eredményeket érjél el vele. Így az ilyen esetekben a kutyások bizony nagy távolságokat is hajlandóak megtenni a tanulásért. Még a terápiás kiképzés lehet ennek a fajtának megfelelő, ha a kutya maga alkalmas rá.

2014. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A BIS2. csak példa volt. 3 ország junior championja eddig és már felnőtt osztályba is elindultunk. Csak még nincs 18 hós szóval a DP szűrés pl nincs meg...
2014. dec. 7. 14:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizimentesre nem nagyon hiszem, hogy van lehetoseg Magyarorszagon, a mantrailing nem lusta kutyanak valo, viszont a terapiazas megfelelo lehet.
2014. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A mantrailinget egyszer próbáltam hobby szinten és tetszett neki. Komolyabban nem szeretném, csak, hogy legyen látszata, hogy mi mindent kipróbálunk és törődünk a kutyákkal nem csak a pénzért tartsuk őket ( mert már ezt is megkaptam)
2014. dec. 7. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:

A törődés nem arról szól csak, hogy mindent kipróbálsz egy kutyával. Főleg egy ufival, amelyik nem igazán olyan fajta, amivel végig lehet zongorázni a sportok skáláját.

Látszatot csinálni, hogy némely beszólós bunkónak megfelelj?

Annyi kutya él úgy nagyon jó körülményekben a gazdájával, amelyik nem csinál semmi "hasznosat". Csak éli a szeretett kedvencek életét.

2014. dec. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor félreértettem a kérdést, mert úgy értelmeztem, hogy ahhoz, hogy tenyészkan legyen, milyen munkát, sportot kellene vele végezni... Ahhoz pedig nem szükséges semmi ilyesmi ennél a fajtánál, vagyis a 2 dolog nincs összefüggésben.
2014. dec. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!