Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyáról van szó. Örökbe...

Egylány*.* kérdése:

Két kutyáról van szó. Örökbe szeretném adni. Van esély rá?

Figyelt kérdés
Egy 5 éves keverék és egy 7 éves puli kutyáról van szó. A nagyszüleim nem akarnak már kutyát tartani az úgynvezett kutyaadó miatt és ha nem tudom örökbeadni akkor el lesznek altatva. Félősek és az egyiknek volt egy balesete is. Leforrázták. Türelemmel magunkhoz lehet őket szeliditeni, de kisgyerekekhez nem ajánlom.Láttok e rá esélyt vagy mi lenne számukra a legjobb?

2014. dec. 7. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Esélytelen. Nem tudnád te fizetni helyettük legalább az adót?
2014. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérd a helyi menhely segítségét is(hirdessék meg az oldalukon vagy hasonló),de hirdesd te is őket,és kendőzetlenül mondd meg hogy ez és ez a kutya ilyen.

Nem mondom azt hogy esélytelen,ismerek olyan "jótétlelket"akinek van egy háromlábú,utcáról összefogott kutyája,illetve egy szintén utcás,dp-s német juhásza(ez utóbbi már öregecske),de nem lesz könnyű nem kapkodnak sem a keverékekért sem a "hibás"ebekért,de világ sok szerencsét kívánok.

(valahol éreztem hogy az ebadó egyik vonzata ez lesz hogy sorra telnek meg a menhelyek kutyákkal.Nem lenne bajom ezzel,ha lenne olyan fizetés,ami mellett eltörpülne az adó mértéke.politika off,nem szeretem)

2014. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy pontosan hogy van felétek, de én úgy tudom, hogy az ivartalanított kutyák után nem kell fizetni ebadót.

Mondjuk, ha a nagyszüleidnek ennyit "ér" a két kutya, hogy csípőből elaltatnák mindkettőt azért a zsaros 2-3 ezer forintért, akkor elgondolkodnék, hogy tényleg ezt érdemlik-e szerencsétlen állatok...

2014. dec. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Bele sem merek gondolni, mi lenne ha a legolcsóbb Buksi táp ára felmenne 20 ftot/kg... Ha ilyen csekély összeg (mert normális kutyatartásnál egy piti összeg az ebadó) ennyire radikális, embertelen és kegyetlen döntést hoznak, nem is kell megkérdezni a kötelező oltásokat, chipet és bolha/kullancs irtókat. A kutyák félősek, leforrázták, nem szelídek stb. Ezeknek a kutyáknak megváltás lenne egy menhely. Próbálj meg beszélni a nagyszüleiddel, hogy térjenek észhez és gondolkodjanak emberhez méltóan, és a kivégzés dolgot fontolják meg! Hirdesd a kutyákat ahol csak tudod, menhelyen, közösségi oldalon, utcán papíron, munkahelyen, ismerősi körben. Ne gondolkodj az ebadó kifizetésén, nincsenek jó helyen!
2014. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nehéz örökbeadni, az ivartalanítás egyszerűbb. Gyakran vannak akciók, amikor valami szervezet támogatja a költségeket
2014. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Többe kerül elaltatni, mint amennyi az adó. Abból az összegből évekig fizethetik az adót.
2014. dec. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás és nincs adó.Amúgy gondolom se oltva,se chipezve nincsenek.A nagyszülők meg szabadulni akarnak a kutyáktól,ez csak kamu indok.Ha nem ez,akkor más.Szocializálatlan idős,elhanyagolt kutyát nem tudsz örökbe adni.De meg kell próbálni.Fényképekkel,jellemzéssel facebookon kell osztani,meg kutyás hirdetési oldalakra feltenni,pl.gazditkeresek.hu.Az ilyen emberekre sem vár jobb sors,mint a kutyájukra.Remėlem tudják.
2014. dec. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Chippelve oltva vannak. Még kisebb voltam amikor hozzánk kerültek és az én nevemen vannak. Mamáék sajnos nem tudnak velük foglalkozni, ugyanis a nagyapámnak combnyaktörése van mama meg dolgozik. Kinn lakunk náluk az én két kutyámmal. Sajnos ugye nekem a sajátjaimmal kell foglalkozni mellete sokat tanulok Apám nincs itthon anya pedig napi 10 órában dolgozik. EZért kértem a segítségetek. Most a ké kutya kinn van a szomszéd portáján és nem akarom h az adó miatt altatva legyenek
2014. dec. 8. 13:18
 9/19 anonim ***** válasza:
Mennyi az adó?
2014. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Foggalmam sincs :(
2014. dec. 8. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!