Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutyáról van szó. Örökbe...

Egylány*.* kérdése:

Két kutyáról van szó. Örökbe szeretném adni. Van esély rá?

Figyelt kérdés
Egy 5 éves keverék és egy 7 éves puli kutyáról van szó. A nagyszüleim nem akarnak már kutyát tartani az úgynvezett kutyaadó miatt és ha nem tudom örökbeadni akkor el lesznek altatva. Félősek és az egyiknek volt egy balesete is. Leforrázták. Türelemmel magunkhoz lehet őket szeliditeni, de kisgyerekekhez nem ajánlom.Láttok e rá esélyt vagy mi lenne számukra a legjobb?

2014. dec. 7. 18:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
a pulira nincs adó mert magyar fajta
2014. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Jaaa, tehát a két "saját" kutyád után nem jelent problémát a családnak kifizetnie az ebadót, de a nagyszülőkét már vigyük is altatni... Csak azt nem értem, hogy ha ott volt már a két kutya, akkor minek kellett még +2, ha se időtök, se pénzetek rájuk? Iszonyat felelőtlenek vagytok mindannyian.... -.-
2014. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"a pulira nincs adó mert magyar fajta"


Ez csak akkor igaz, ha törzskönyves. Jelen esetben kétlem, hogy az lenne.

2014. dec. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az utolsó jól mondja,a törzskönyves magyar,és ivartalanított kutyák mentesülnek.
2014. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az adó kb. 2-3 ezer forint körül lehet évente, az altatás viszont 10-20 ezer.
2014. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Esetleg egy olyan helyen lakó ismerős a nevére veheti őket, ahol nem szedik be az adót, és csak "nyaralnak" a nagyszüleidnél (az ebadót az oltási könyvben bejegyzett lakhely szerint szedik)
2014. dec. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Oké elismeremem, de ebből három befogadott és a puli meg a keveréket sem a kicsit nem én akartam. Ebből kettő lett az enyém. Nem tudok kijárni hozzájuk.A sajátomra tudok csak elegendő időt szánni. Csak sajnos nagyanyám is olyan jé kutya aztán semmi. Nem tudok egyedül 4 kutyát.
2014. dec. 9. 17:44
 18/19 anonim ***** válasza:

De akkor mégis minek kellett a kutya?

Tessék itt az eredménye.

2014. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Megoldani akarom nem kidobni. Amúgy sem én voltam velük 7 évesen. Nem tudok velük foglalkozni, de elaltatni sem akarom
2014. dec. 14. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!