Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 honapos parvos nemetjuhasz....

2 honapos parvos nemetjuhasz. Mik az eselyei? Tortenet lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az eset nagyon friss, konkretan szombaton hoztuk haza a Macho Kids kennelbol a kiskutyat. Oktober 15-en szuletett az oltasi konyve szerint, december 3-an kapta a parvo elleni oltasat az elsot , plusz egy fereghajtason mar tul van. Ahogy hazahoztuk nem telt bele 30 perc es ment a hasa, enni evett rendesen, a hasmenese rendkivul buzos, ehhez szombatrol vasarnapra virrado ejszaka mar hanyas is tarsult, vasarnap delelott elvittuk allatorvoshoz aki parvo tesztet csinalt es pozitiv lett, utana elmondta, h azert mert vszeg mar akkor is beteg volt amikor az oltast kapta ellene es az csak aktivalta a virust mivel vedelme meg nem fejlodott ki 2 nap alatt. Tegnap kapta a kutyus az elso infuziojat, ott is kellett hagyni az allatkorhazban, este hazahoztuk es mar evett fott husit fott repat es fott rizst illetve ejjel is kovetelte a kajat mert ehes volt. A szeklete konkretan vizszeru, de hanyni nem hanyt mar ejszaka aminek kulon orult az eves-ivas mellett az allatorvosa, mivel az infuzioval nem kapott hanyascsillapitot. Szerintetek mik az eselyei a picinknek? (Zarojelben megjegyzem, h 80 ezer ft volt a kutya, es amikor kivalasztani voltunk a kolykot akkor meg latszolag semmi baja nem volt, az allatorvosunk szerint az anyukajat nem olthattak megfeleloen es azert beteg a pici)
2014. dec. 8. 10:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Itt kérdezel? Az orvosodnál jobban senki nem tudja megmondani, mik a kilátásai a kutyának. Ahogy leírtad, igen valószínű, hogy rendbe jön.
2014. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Kilátások nem jõk,azonnal jelezd a problėmát a tenyésztő felé.Tuti ott kapta el,a többi kutya is fertőzött lehet.Kérheted az orvosi költsėgek megtérítését a tulajtól vagy ha elpusztul kártalanítást.A védettség tíz nap alatt alakul ki,ezért biztos betegen hoztátok el.A doki dokumentáljon mindent és persze adjon számlát is.
2014. dec. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Szoltunk a tenyesztonek es meg neki all feljebb hogsy ugye nem kepzeljuk, h beteg kutyat kiad a kezebol. Doki szerint ha a betegseg 4. Napjan eszik magatol az jo jel.
2014. dec. 8. 11:14
 4/27 A kérdező kommentje:
Illetve mar gondoltam ra h parvos szombat este de nem volt veres a szeklete es azota sem az.
2014. dec. 8. 11:18
 5/27 anonim ***** válasza:

Megnéztem a weboldalukat, de nem valami biztató.

Törzskönyvről, chipről szó sem esik sehol, a kutyák is elég öregek már. Ráadásul se bemutatkozás, se semmi nincs a weboldalon.

Ha a szuka nem volt oltva megfelelően, arról árulkodik, hogy kifogtál egy törzskönyves szaporítót, már ha van törzskönyve a kicsinek.

2014. dec. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%
Elolvastam, amit a bejegyzésem előtt írtál. Egy tenyésztő nem háborodna fel, hanem segítene! A kicsire kaptál garanciát?
2014. dec. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
A kicsi chippelve van, elso oltassal ugye ami haszontalan. Torzskonyvrol azt mondta h ha kerjuk nemet -magyart ad hozza ugy 150 ezer lett volna...
2014. dec. 8. 11:41
 8/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen lepeseket tudok tenni ellene az a baj, ha meggyogyul a kicsi ezt akkor se akarom hagyni, tekintve h a tegnapi meg a mai napja osszesen 40 ezer es meg holnap tuti kap koktelt.
2014. dec. 8. 11:45
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Tipikus szaporító.Papír nélküli vagy kamu papíros kutyák kölykeit árulják ezzel a szöveggel.5500 forint egy törzskönyv,attól nem lesz drágább tízezrekkel a kutya.
2014. dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
Egy igazi tenyésztő mindenképp ad törzskönyvet és garanciát vállal a kicsikre. Megnéztem a kennelnevet az FCI jegyzékbe, be vannak jelentve szóval nem értem miért variált a törzskönyvvel, az az érzésem hogy nem jelentette be az almot és azon akarta bevasalni ennek a költségeit aki kér törzskönyvet. Ilyen embertől nem valószínű hogy fogsz látni pénzt, sajnálom hogy így megjártad :( Remélem a kicsivel minden rendben lesz.
2014. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!