Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 hetes Amstaff kölyök etetése?

13 hetes Amstaff kölyök etetése?

Figyelt kérdés

Royal Canin-t kap a kicsi, 3 hónapos adagot ami 170 gramm naponta, 10 kg-os kutyának.

A kutya most 10 kg és ez a 170 gramm nagyon kevés neki szerintem, kilátszanak a bordái és sokkal vékonyabb is lett mint volt. Tudom, nem az a jó ha a kutya hasa mindíg gömbölyű, de szerintem ez nagyon kevés neki, állandóan éhes szegény. A doki azt mondta hogy jó ez így, kapja csak a megfelelő adagját, ami a csomagoláson fel van tüntetve.

Természetesen nem kell mondani, magamtól is tudom hogy tápot kell váltanom, de majd a másik tápnál is kevés lesz neki a megszabott mennyiség, akkor mit tegyek?

Megértéseteket, és válaszaitokat előre is köszönöm!

ÜDV!



2014. dec. 8. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Az ajánlott adag, csak egy átlag. Minden tápnál. Ha sovány nagyon a kölyök, némileg lehet emelni az adagot. Ha az sem használ, másik tápot kell választani. Viszont az, hogy állandóan éhes, természetes. Egy kölyök, sőt, egy megfelelően etetett kutya szinte mindig éhen akar halni.
2014. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

A zsákon feltüntetett adagolási táblázat csak egy iránymutatás, nem szentírás hogy pont annyit kell adni a kutyának. Ha úgy ítéled meg hogy kevés, mert esetleg izgága kölyök, akkor néhány grammal nyugodtan adhatsz neki többet.

Én nem is szoktam nézni az útmutatót, annyit adok amennyitől pont jól néznek ki a kutyáim. Ők is mindig "éhen akarnak halni", de ez normális.

Ki kell tapasztalni a megfelelő mennyiséget.

2014. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A Royalt felejtsd el, nem különösebben jó minőség, legalábbis közel sem annyira, amennyire az ára indokolja.

A tápon lévő adagolási útmutató viszont tényleg csak útmutató, nem szentírás. Ha nem elég, többet kell adni, ha sok, kevesebbet. Viszont inkább legyen kicsit sovány, mint dagadt, az ízületeinek jobb az.

Az éhségének meg semmi köze a jóltápláltsághoz, mert egy egészséges aktív zabás kutya a nap 24 órájában éhes, nem abból kell kiindulni, hogy ő mennyit akar enni, hanem abból, hogy mennyitől néz ki jól, mennyire van szüksége. Ő nem tudja, egyszerűen csak zabál, amíg van mit.

2014. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
milyen másik tápot ajánlanátok?
2014. dec. 8. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen Josera Kids-et adtam az amstaffomnak. 8 hónaposan átálltunk az Active Fitre, mert olcsóbb.

Kap GF600-at is.

2014. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Fit Active helyesen. :)
2014. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Royal helyett Brit Care, Acana, Real Nature, Cibau. De ezt neked kell kitapasztalnod, melyik válik be. Ha a kutyus nem hízik, akkor nem megfelelő a táp, nem tudja jól hasznosítani. A royalról azt mondják nagyon megnyújtja a kutyákat, nem tudom igaz e. Nekem a cibautól szépen kiizmosodott a kutyusom.
2014. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is, én a josera kids-et ajánlom. Másodszor, az az orvos, aki ilyet mond... hát inkább nem minősíteném... Az adagolástól el lehet térni, ha soknak vagy kevésnek tartod, nem Szentírás! Az egyik kutyám most Josera festivált kap, 40 kg-ra kb. 310 grammot ír naponta, ehelyett ő kap 600 körül. Szóval...
2014. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

az enyém is Josera Kids-et kapott.

nem kell jobb!

2014. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Minden kutya más és más, nálunk pont a brit, acana, cibau nem jött be, ellenben a royal igen. Én mindig úgy csináltam tápváltáskor, hogy először az előírt adaggal kezdtem, ha egy-két héten belül nem volt látványos súlygyarapodás, akkor elkezdtem emelni fokozatosan. Ha már az előírt adag duplájánál tartottam, és a kutya még mindig csont és bőr volt na akkor váltottam.

Amúgy ugyanebben a cipőben jártam, zörgő csontú staffival :) Azóta nyerset kap, és sosem nézett ki ilyen jól.

2014. dec. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!