Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csirkehús tényleg nem túl...

A csirkehús tényleg nem túl értékes a kutya számára? BARF szerint akarom etetni, kapna farhátat meg darált csirkemellet. Mert csak csirkét tudnék beszerezni, marhahúst vagy mást nem.

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kb. fél éve BARF szerint etetek, és ezalatt csak csirkemellcsontot, farhátat, nyakat ettek. Néha ha tudtam olcsón (150-200/kg) szerezni nyesedéket, akkor azt is evett. :) Facebookon van két csoport, amibe érdemes belépned:

B.A.R.F elvek az alapoktól, mit miért, és hogyan

Nyesedékhús kutyáknak

Itt tudsz nézelődni, kérdezni. Szóval én mióta így etetek, azóta csak ezt esznek, mármint húsban, néha színhúst vagy belsőséget. (eddig ké alkalommal tudtam venni)

De szerintem fontos, hogy adj neki más kiegészítőket. Én pont ezért adok neki, zöldségeket, gyümölcsöt, (miután utánanéztem, hogy kaphat-e, szinte mindent. Néha tojást, pár naponta olajakat (kukorica, oliva, kókusz stb) és napont almaecetet (egy kis tk.!!). Szoktak még gyermekláncfű leveléből is kapni néha, ritkán tejterméket is, túró, kefír stb. :)

2014. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia én 2 éve BARF szerint etetek és a német és egyéb külföldi szakirodalom és fórumok szerint változatosan többféle hússal érdemes etetni.A szárnyasok húsa kevésbé értékes mint a négylábúaké ez így van.De. mindenképp jobban jár a kutyád ha nyers húst kap még ha csirke is mintha tápot enne.A csirkemell+farhát egynek jó.De szerezz be csirkefejet(agyvelő, szem, nyelv van benne nagyon tápláló) és belsőségeket mert azok fontosak a vitaminok szempontjából.
2014. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!