Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor télen normális...

Most akkor télen normális lakás-kutyánál egy ki súlyfölösleg, vagy nem?

Figyelt kérdés

Azt is hallottam, hogy ugyanúgy működnek a kutyák lakásban is, tehát télre fölszednek egy kis zsírt, de azt is hallottam, hogy a lakáskutyák ezt nem érzékelik.

Most akkor melyik az igaz?

A kutyusom 3X van sétáltatva, minimum 1 órát, játszok vele, vagy játszik a többiekkel, ha van társaság, szóval le van mozgatva, mikor fölmegyünk többnyire rögtön kidől (én ebből látom, hogy valóban tartalmas volt a séta:).

De van rajta 1,5 kiló stabil többlet és a horpasza sem olyan vékony, mint nyáron volt... Valaki azt mondja diétázzunk, csökkentsünk kaját, valaki meg azt, hogy semmiképp, mert ilyen hidegben ennyi kell. :S


Most akkor mi az igazság???


2010. febr. 1. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kint tartott kutyák télen mindig rendelkeznek zsírfölösleggel, ez is védi őket a hidegtől. A bent tartott kutyának sem olyan a hőháztartása télen, mint nyáron, neki is jobban kell fűtenie magát, hiszen azért ki-kijár a hidegbe. Téálen a bennt tartott kutyának is több kalória kell, és nem csodálom, ha neki is megnő kicsit a bundája alatti zsírréteg.


Te látod, hogy el van-e hízva, vagy a súlytöbblete még normálisnak mondható.

2010. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 RastaMama ***** válasza:

a másfél kiló lehet sok is, meg lehet normális is. attól függ, h milyen fajta, mekkora méretű a kutyi.

télre nem baj, ha egy kicsi "felmegy" rá pluszban. de fontos a mértékletesség. ja, és szerintem-de ez az én véleményem-csak akkor kúszik fel rá pár plusz kiló, ha annyit kap enni. tehát ezt te tudod befolyásolni a kaja mennyiségével.

2010. febr. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
Csak nehogy nyárra is megmaradjon!
2010. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát 16-17 körül volt nyáron akkor nagyon jól nézett ki, pumi-óriás uszi keverék, szóval a kettő közötti méretet kell elképzelni... Olyan 35-40 cm körül van a marmagassága, most 18,5 kg.

Noncs valami ideális kutya testsúly kalkulátor a neten? Vagy valami hasonló?

2010. febr. 4. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, nekem két kutyám van, ugyanannyit mozognak és esznek, mint nyáron és ugyanolyan a súlyuk is. Ők is lakáskutyák.

De a többiek leírták, te látod legjobban rajta, hogy diétázzon-e vagy ez majd lemegy nyáron róla.

2010. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor természetes, hogy hízik kicsit. A lakásban tartott kutyáknál is lehetséges ez, hiszen bennük van a génjeikben. Csak nem mindegyiknél jön ez elő.

Szerintem nincs ezzel gond, majd nyáron lemegy róla.

Ha látod, hogy nehezebben mozog akkor diétázzatok, de amúgy szerintem ne éheztesd, nincs semmi baja.

2010. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez sok lenne. Nekem egy 61 centis kopó keverékem van - 22 kiló. De tapintsd meg a bordáit, ha nem érzed, az gáz, illetve ha nincs horpasza már az is jel.
2010. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk amekkora szőre lett már az is nyomhat egy fél kilót.

A bordái is megvannak, kicsit nehezebben érezni, de ez a szőr miatt is lehet... A kopó elég nyúlánk alkat, az enyém inkább zömök.

Én amiatt aggódom, hogy még ebben a -10-ben is liheg, mikor lenn vagyunk, akkor is, ha már 10 perce nem futott... De lehet, hogy már a bundiját bírja el nehezen tényleg nem tudom.

Az a baj, ha nem tudok egyértelmű érvet előállítani nem diétáztathatom, mert a család nem engedi. Ha kevesebbet vagy nem adok neki enni, akkor ők kipótolják nasival. :S

Na mindegy már úgyis érik egy állatorvos, ha ő azt mondja diétázni kell, akkor talán már a család is együttműködik.

2010. febr. 5. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyémre egy deka fölösleg nem ment föl, de egyébként nem tudom mi lenne a tiednek az ideális súly. Az enyém 50cm közül van, és 27 kg tiszta izom
2010. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem. A kint tartott kutyák télen több energiát használnak el, ezért le is fogynak ha nem kapnak 15%-al több kaját. A benti kutyáknál is lehet fogyás, hízás csak azért, mert többet kap esetleg enni(szegénynek legyen kiből fűteni a hidegben séta alatt jelszóval), és a hideg miatt kevesebbet viszik sétálni, kevesebbet mozog.

Semmiképpen nem hagynivaló dolog, mindig jó kondiban legyen a kutya, a tél nem alibi hogy most szabad hagyni hogy elhízzon.

Ja, az ünnepek alatt is sok plusz nadit kapnak.

2010. febr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!