Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Németjuhász kutyákból...

A Németjuhász kutyákból létezik többféle is? És ha igen melyek azok mert nem találtam rá.

Figyelt kérdés

melyik lenne például olyan mint a jól ismert REX?

elöre is kosz.


2010. febr. 1. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy fajta németjuhász van. Színválozatai lehetnek: koromfekete, ordoas, és rajzos (ez a Rex). Hibás szín a hófehér, amit nem szerettek és nem tenyésztettek tovább, de valakik felkarolták és azt hiszem úgy hívják, hogy amerikai kanadai juhász.

Amúgy a német juhász nem olyan mint a Rex, nagyon sokat kell vele dolgozni hogy okos legyen, mint minden más kutyával, a Rex alig bírt menni, és igazából ilyen extrém dolgokat nem is csinálnak a kutyákkal.

2010. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

koszi szepen.

akkor pontositok: a rajzos nemetjuhaszbol van harom tipus: rovid, kozepes es hosszuszoru?

errol kernek ojantol megerositest aki tudja.


koszonom neked is a valaszod sokat segitett.

2010. febr. 1. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja bocsi tényleg elfelejtettem! Van hosszúszőrű és rövidszőrű! Ónémetjuhásznak hívják. A színei ugyanolyanok lehetnek.

[link]

2010. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy nemcsak külső jegyek alapján külömböztetjük meg őket. Van munkakutya és kiállítású is!
2010. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Az én németjuhászom törzskönyvében ez áll: Szőrzete: sima,félhosszú

Színe és jegyei:fekete-vörös

Olyan a színe és kinézete mint Rex!:)

2010. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
67%
A belinkelt oldalon ott is van, hogy milyen a német juhászkutya szőrzete. A hosszú szőr hiba. Más kérdés, hogy van akinek tetszik (nekem is), de az ilyen leírásoknak oka van. Pl. beleragad a hó a szőrébe télen és ezzel komoly gondok lehetnek.
2010. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!