Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apportírozási gondok?

Apportírozási gondok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: A kutya ül, eldobom a labdát/ botot. Jelt adok, a kutya rohan az adott tárgyért felkapja, rohan vissza éééééééééééés félúton eldobja (kinyitja a száját és kiesik belőle futás közben) :D

Természetesen visszaszalad hozzám, várja a dicséretet, jutalomfalatot, aztán ha én jómagam kegyeskedek elmenni a botért/labdáért újra eldobhatom neki. Na ez most ugyan mi? :)



2014. dec. 16. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy megelégszel a félmegoldással, ő meg hülye lesz többet teljesíteni a szükségesnél. Küldd vissza azért a labdáért, ne hagyd, hogy ledobja. Amikor jön vissza, hátrálj el tőle, gyorsan, hogy az legyen a fejében, hogy téged utol kell érni, nem az, hogy ledobja. Dobálj neki madzagos labdát, és ha beérkezik, huzakodjatok vele, hogy legyen oka tényleg neked odaadni. Ezerféle dolgot csinálhatsz, amivel arra ösztönzöd, hogy tényleg odavigye hozzád :)
2014. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 goolky ***** válasza:
Még akkor se dicsérd, ha visszahozza, és nálad dobja le. Én elkövettem ezt a hibát, aztán hajlonghatok.... Csak ha kézbe adja!
2014. dec. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, én dicsértem, aztán mégis a kezembe adja, mert egy idő után nem elégedtem meg a ledobással, hanem megtanítottam kézbe is adni. Ha rögtön a tökéletes megoldást várod el, de addig nem támogatod a kutyát, nem mutatod neki, hogy mi a jó irány, könnyen lehet, hogy feladja az egészet, és sehogy nem fog apportírozni.
2014. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor szoktam azt mondani a tanítványaimnak, hogy akkor építsük föl visszafelé: tárgytartással kezdünk, majd tárgy fölvétele a földről és tartás, majd a tárgy a szájban és azzal tegyen pár lépést feléd, úgy közben Te hátrálsz, dicséret akkor van, amikor Te veszed ki a szájából. És innen már csak egy mozzanat, hogy a dobást is hozzákösd. Én így nem egy, zsákmányösztön nélküli kutyát tanítottam meg apportozni. Klikkerrel.
2014. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
annó kölyökkorban ezt úgy csináltam, hogy ha nem hozta vissza, és nem elém tette, akkor véget ért a játék. hamar felfogta.
2014. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem minden kutyánál válik be, utolsó. Pláne ha lövése sincs róla mi az elvárás.
2014. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! *.* Gyakorolni fogunk :D Anno volt egy labradorom (mondjuk Ő aztán tényleg erre született), teljesen magától tudta, hogy hogyan kell visszahozni, le kell tenni vagy kézbe kell adni. Még azt is megkülönböztette, hogy melyik labdát kérem :) Pedig, olyan 12 éves lehettem, véletlenül sem tanítottam ilyesmire. Na de úgy néz ki, nem minden kutya működik így ^.^

Köszi még egyszer a válaszokat! :)

2014. dec. 16. 14:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak arra vigyázz kérdező, hogy ne menjen át a labdázás idegeskedésbe és parancsolgatásba. Értesd meg vele, mit szeretnél, de játékosan.
2014. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!