Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnek meg, hogy hallgas...

Mit tehetnek meg, hogy hallgasson ram?

Figyelt kérdés
Egy munkakutya tenyeszto kenneleben dolgozom majdnem egy honapja. Ket kutya van ram bizva, egy holland es egy nemet juhasz. Setaltatnom kell oket, etetnem meg hordanom a kikepzesre. A hollanddal minden rendben, minden ugy mukodik, ahogy az a nagykonyvben meg van irva. A nemet viszont, aki elvileg az erzekenyebb es alazatosabb kutya, konkretan a fejemen tancol. Pedig en ugy erzem, mindent megteszek, ami tolem tellik. A kikepzo szerint nem viselkedem elegge alfakent, en meg ugy erzem, hogy ennel alfabb csak a romai csaszar lehetne. En elhataroztam, hogy akkor is dolgozni fogok ezzel a kutyaval, ha ciganygyerekek potyognak az egbol, de a helyzet egyre rosszabb es rosszabb. Ma reggel peldaul 20 percen keresztul semmi mast nem csinaltunk, csak az ul-fekszik-ul-feksziket nyomattuk. Ebbol 2 azaz ket alkalom volt, amikor normalisan megcsinalta, de amint radicsertem, persze csak nagyon visszafogottan, rogton elkezdett hemperegni, bohockodni. A vegere mar halal ideges voltam, de nem akartam ugy abbahagyni, hogy o nyert, de vegul be kellett latnom, hogy ilyen idegallapotban csak rosszabb lesz a dolog. Annyira elkeserito, hoszen volt mar olyan kutyam, akivel egymas gondolatait is ertettuk, erre ez az elvileg abszolut nem nehez eset kutya kifog rajtam.
2014. dec. 17. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem konzultálj másik kiképzővel. Látatlanban leginkább butaságot tudok mondani.

Gyakorlás elött egy kis fársztás?

Elfogadni, hogy sikeres gyakorlat után kis dögönyözés van?

2014. dec. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Masik kiepzohoz fordulni nincs lehetosegem, ahhoz kell jarnom, akit a kutyak tulajdonosa kijelolt. A farasztasban lehet valami, ma rogton pisi-kaki utan mar mentunk is gyakorolni, lehet, hogy ez is belejatszott. Mondjuk olyan nagyon nincs lehetosegem farasztani, hiszen porazrol nem emgedhetem el, futnom pedig egy betegsegem miatt csak mertekkel szabad.
2014. dec. 17. 08:11
 3/7 neige ***** válasza:

Én a helyedben minden együtt töltött idő megkezdésekor az oldalára fektetném.Ezzel ugyanis tudatosíthatod benne a "vezér" vagy, ő pedig teljesen "kiszolgáltatott" neked.

Valami falattal ösztönzöd a gyakorlás alkalmával?Nálunk a figyelemfelkeltésként hasznosnak bizonyult, persze nem a feladatokért kapták jutalmul, hanem előtte, ha maximálisan és a legnagyobb nyugalommal (nincs ugribugri,vakkantgatás) figyelték az arcod, várták a kérésed.Ezzel szintén magadra irányíthatod a figyelmet.

2014. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős az nj?

20 perc egy gyakorlatra ?

Milyen kiképzői múlttal vállaltad el ezt a munkát?

Még hogy alázatosabb egy munkavonalú nj? :)))))))))

2014. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Masodiknak koszi, megprobalom. Harmadik, nem ertem a gunyos hangnemet. Eloszor is szoveget ertelmezni meg kene tanulni, a masik kutyahoz kepest alazatosabb. Nincs kikepzoi multam, a tulaj is tudja ezt, a tobbieknek sincs, akik nala dolgoznak. Volt egy kutyam, ennyi. Onkentes munka, kajat es szallast kapok cserebe.
2014. dec. 17. 16:15
 6/7 A kérdező kommentje:
Es tudom, most az a kerdes jon, hogy miert bizza kezdokre a kutyait, hosszu tortenet, kommentalni nem szeretnem. Ezert kerem, hogy a tovabbiakban, aki segiteni nem tud, nem akar, az a tovabbiakban ne valaszoljon.
2014. dec. 17. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevés a tudásod. Ez van. Ilyenkor nem szégyen attól kérni tanácsot, akihez hordod a kutyát kiképzésre.
2014. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!