Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék hogy hallgasson...

Mit tehetnék hogy hallgasson rám a kisfiam?

Figyelt kérdés
2 éves, de kezelhetetlen! Nagyon okos és egyébként tündér gyerek, de mostanában nagyon rossz. Rosszul esik ezt mondanom , de tényleg rossz. Verekszik, visszakiabál. Általában, ha nem hallgat a szép szóra kiabálok vele, ő persze kinevet. Beviszem a sarokba, ott lehiggad, de utána ott folytatja ahol abbahagyta. Van, hogy már nagyon feldühít és akkor a popsijára csapok, de ilyenkor is nevet. Nem tudom mivel hassak rá. Még véletlenül sem azt teszi amit mondok neki. Köszönöm a segítséget! Azt is leírhatjátok, ha szerintetek én vagyok a rossz anya.
2013. febr. 4. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy közeli barátnőm példája alapján látom, hogy a kiabálás és a popsira verés nem hatásos. Ő is két éves kora után jött erre rá, miután nagyon kezelhetetlenné vált a fia. Neki azt tanácsoltam, hogy mindig mindent magyarázzon el a fiának, hogy mi miért történik. Ha rossz, ha nem bír vele, ne vegyen róla tudomást, ültesse le, küldje be a sarokba, amíg lehiggad. Ha valamit mond, azt tartsa be. Pl: "ha nem fejezed be, hazamegyünk. Mondja el egyszer, a következő alkalommal vigye haza. Vagy, ha nem fejezi be (ha esetleg boltban csinálja a hisztit), nem kapod meg a túrórúdit (vagy amit megígértél neki) és tényleg ne kapja meg. Ha lehiggad a hiszti után, öleld meg, beszéljétek meg, mi történt. Következesen mindig tartsd be, amit megígérsz, vagy amit megtiltasz. Sok türelemmel enyhíthető a hiszti korszak. Nálunk legalábbis ezek a módszerek váltak be. Persze, nem vagyunk robotok, nálam is előfordul, hogy elszakad a cérna és akkor rákiabálok, pedig alapból birka türelmem van. De olyankor azt veszem észre, hogy csak ráteszek a helyzetre még egy lapáttal. Nem vagy rossz anya, ezt ne gondold. Nekem a gyerek terén sok tanácsot adott anyukám, aki óvónő, ezeket, amiket ide leírtam is ő javasolta.
2013. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. febr. 10. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!