Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szabad bárhol...

Most akkor szabad bárhol póráz nélkül kutyát sétáltatni, vagy sem?

Figyelt kérdés

Mindenhol mindenfélét olvasok...

Ha tényleg nem lehet, akkor ti mit tapasztaltok, van, akit már igazából megbüntettek ezért?

Feljelenthet egy másik kutyás, és ennek lehetnek következményei, ha póráz nélkül sétáltatom a sajátomat? (soha nem engedem oda sem kutyához, sem emberhez engedély nélkül, a piszkát felszedem, de még így is van, akinek ez böki a csőrét)


2014. dec. 17. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet csak kijelölt kutyafuttatón.

Nem ismerek olyat, akit megbüntettek, nálunk pl mindenki tudja hogy a tónál póráz nélkül sétálnak a kutyák, mellettük gyerekes családok a játszótéren, mégsem büntettek meg senkit.

Elvileg feljelenthet csak bizonyítania is kell. De miért is tenné? Na jó, értem én, vannak fura emberek de ennyire talán kevesen elvetemültek.

2014. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos van ilyen elvetemült... :)
2014. dec. 17. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg tilos, gyakorlatilag meg senki nem büntet meg érte, legalábbis senkivel nem találkoztam még, akivel ez megtörtént volna. A közteresek, akiket eddig póráz nélkül sétáló kutya közelében láttam, mind vigyorogtak, hogy jaj de aranyos.
2014. dec. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha peched van, kifogsz rendőrt, közterest, aki beléd köt. Van erről ismerőseim körében tapasztalat sajnos. Viszont , legalább is Pesten, igen kevés a "kötözködő" illetékes.
2014. dec. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És egyébként mekkora büntetést szabhatnak ki ilyenkor?
2014. dec. 17. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem egyszer figyelmeztetett egy közteres, hogy tegyek fel rá pórázt, de nem büntetett meg. Amúgy én ezt a szabályt alapvetően elfogadom, az olyan helyen, ahol rendeltetésszerűen sok ember van (tér, park), pórázzal mászkálunk (illetve oda se megyünk). Ebben az esetben azért voltam kicsit bosszús, mert közel s távol senki nem volt, pont ezért engedtem el. Mondtam is emberünknek, hogy itt a zsebemben a póráz, amint emberek közé érünk, felteszem, lehet, hogy ezért nem büntetett meg. Amúgy valami ötezret emlegetett talán.


Viszont kirándulni nem vagyok hajlandó pórázzal, ott az erdőben engem nem érdekel ez a hülyeség. Én pontosan tudom, hogy a kutyám, akit egyszerűen teljesen lehetetlen kibillenteni a lelki egyensúlyából, nem fog rátámadni senkire. Ha gyerek jön szembe a turistaúton, akkor félreállunk és leültetem, mert egy kisgyerek teljesen természetesen megijedhet egy nála nagyobb kutyától, de a felnőttek fóbiái nem hatnak meg, egy felnőtt ember igenis legyen képes elviselni egy teljesen békés, vele nem foglalkozó kutya átmeneti közelségét. Ez egyébként így is van, a természetjárók valahogy egészségesebbek lehetnek mentálisan, mert sose volt ebből gond, a legtöbben nemhogy nem panaszkodnak, de össze-vissza szeretgetik a kutyát :)


Emellett itt a kertvárosban az utcán se teszem fel a pórázt, mert akkor sétálunk, amikor gyakorlatilag egyetlen embert nem látok kinn, pont ezért megyünk későn, hogy kedvére szaglászhasson.

2014. dec. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Valamelyik A Kutya számban készült ezzel kapcsolatban egy interjú egy jogásszal (talán nyáron...), és ott végülis azt hozták ki belőle, hogy akkor nem volt erre érvényben lévő szabályozás, mert ez csak az ideiglenes határozatban volt benne, ami az új állatvédelmi törvény életbe lépésekor érvényét vesztette. Szóval hacsak nem történt azóta valami új, akkor tudtommal nem tilos a póráz nélkül sétáltatás. Majd lehet megkeresem a cikket.
2014. dec. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszont pont az erdőkben meg kötelező, mert az természetvédelmi terület.
2014. dec. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 02:09

Azóta bizony fixálták, hogy pórázkötelezettség van. Innentől csak a helyi szervek hozzáállásától függ, miként tartatják, vagy nem tartatják be.

2014. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!