Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráztal vagy póráz nélkül...

Póráztal vagy póráz nélkül jobb szerintetek kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Nekem a kissebbik sétáltatható anélkül, nagyobbik el is rohanna Kamcsatkába, ha levenném a pórázt, plusz, nem bánt, szép és nevelgetem, de az emberek félnek tőle.

Plusz ő menhely előtt nem is látott pórázt, kint volt a kertben, maga a pórázra és sétára, majd szobatisztaságra szoktatás külön műsor volt.

De mindkettőt avval sétáltatom. Pl bármikor berohanhat a kivsi az autók elé, meg, amikor parabolás volt műtét után, nem volt jó, hogy ide-oda rángattam, mert a póráz nélküli kutyusok rohantak oda hozzá. Ezt nem szeretném fordítva. Plusz, bármitől beikedhet lent, elszalad...


Az nem zavar, ha póráz nélkül sétáltatja valaki, meg így, parabola nélkül kutyák mennek hozzájuk. Csak az zavar, ha valaki ezzel felvág.

Meg az, amikor mondják, engedjem el a nagyot, mert ők, abban a 10 percben megnevelik, mert olyan hatalmuk van, és a hatvanadik nemem után is erősködnek és utána én vagyok a szívtelen dög, ha azt mondom, nem, mert nem akarom, hogy abba a pillanatba elszökjön, esetleg elüsse egy autó.

Persze viszem futtatóra őket, had élvezzék a kinti szabadságot póráz nélkül. :)


Ti hogy vagytok ezzel? Póráz vagy póráz nélkül?



2014. szept. 25. 00:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Mi a tököm az a parabolás kutya? Hiperbolás is van?

Egyébként kérdező, engem rohadtul nem érdekel, hogy te hogy sétáltatod a kutyáidat, de hogy pórázon nem tudnak eleget mozogni, az 100%.

2014. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
(visszavonom, ha pórázon futsz velük egy órát minden nap, akkor nem szóltam, akkor nagyjából kimozoghatják magukat...)
2014. szept. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem terrier keverékem van (hangsúlyozom, TERRIER) és MINDIG pórázon sétáltatom. És délután már eldől mint egy zsák krumpli és alszik, mert fáradt. Nagyon sokat sétálok vele, mindig másmerre megyünk, kutyázik is közben + futtatóra is viszem, ha van partnere birkózik és vagy futkározik. (Én tudom, hogy nem szaladna el, de hogy elüttetné magát az tuti, egyébként is kötelező a póráz.)
2014. szept. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tüzelt akkor póráz nélkül sétáltattam, mert lényegesen nagyobb volt a mozgásigénye mint az enyém. Soha nem volt belőle baj. Nekünk nem egy háztartási eszközünk volt aki eltakarított a maradékot ebéd után, hanem családtag.
2014. szept. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Természetesen póráz nélkül. Nekem is terrier keverékem van (mégpedig pit bull, gyepiről mentett), tudom, mi az a terrier agy. 3 hónapja van nálam, 3. hétre tudta a behívást. A mentett, szökős huskymmal kemény menet volt, de rengeteget mozgatom sima sétán kívül, így már ő sem szökik. A 3. kutyámat (talált) pedig az első naptól kezdve pórázzal viszem. Azt az örömet semmi nem pótolhatja, mikor nekiáll a 3 hülyegyerek kergetőzni, vagyis a pitet akarja mind2 megfogni. Nekem az első pillanattól fogva a póráz nélküli lét a cél. Sajnos volt, hogy túl hamar engedtem el mentett kutyát, ill. nem mozgatt eleget, úgyhogy balestben meghalt, azóta elővigyázatosabb vagyok, de ugyanúgy elengedem őket.
2014. szept. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3. kutyámat póráz nélkül akart lenni, csak reggel van:D
2014. szept. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

nem értem mit kell ezen felvágni... alapvetően nem is az a lényeg, hogy pórázon vagy póráz nélkül, hanem mindeközben HOGYAN viselkedik a kutya! mert lehet úgy pórázozni egy kutyát, hogy nézni is fáj, mert semmi kontroll nincs rajta, nincs hozzászokva és csak vitorlázik a szár végén, és lehet úgy is, ahogy a nagykönyvben van írva... ha emellett (ahogy a kérdező írta) rendszeresen futkorászik szabadon is a kutyafuttatóban, akkor mi ezzel a baj?

rengetegen vannak mostanában, akik nem azért engedik el a kutyájukat pórázról, mert megtehetik, hanem mert tényleg ezzel akarnak felvágni... legalábbis ez az érzésem akkor, amikor a tőlünk 200m-re sétáló gazdi a füle botját sem mozdítja, mikor látja, hogy baromira nem vágyom éppen a kutyája társaságára - és nem is kutyafuttatón vagyunk.

a felvágás tárgya legyen az, ha a kutya bármelyik szituációban pedánsan viselkedik!


gondoljunk viszont a környezetünkben élőkre, gyerekesekre, akik sokszor félnek a kutyától, és nem az a legbizalomgerjesztőbb látvány számukra, ha Fifi a gazdája 200méteres körzetében mozog, a hívásra füle botját sem mozdítva, sokkal jobban értékelik, ha a közelükbe érve pórázra vesszük a kutyát, de legalábbis láb mellé hívjuk. ez egy gesztus, amit az emberek értékelnek, és erre felénk meg is köszönik! látja rajtam, hogy nem csupán hagyom a kutyáimat világgá futni, hanem figyelem őket, kontroll alatt vannak és tekintettel vagyok a környezetemre is.

a kutyások általános megítélésének javulásán sokat segítene, ha nem cikis dologként tekintenénk a pórázra, hanem inkább jobban odafigyelnénk a fegyelmezésre és a környezetünkben élőkre. ha kell a póráz, akkor kell a póráz, ne fázzunk használni!

2014. szept. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Off! Kispalikee! A huskyt be tudod hívni?


Nekem husky keverékem van, pórázon viszem ki, de aztán elengedem, hadd szaladgáljon. Behívás 70%-os.

2014. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, 90 százalék körüli a behívása, akkor nem jön ha 'csak úgy' hívom, de nem figyelek,hogy végre is hajtja-e, vagy ha kb. 10 m-re tőlem van, és macskát lát. 10 m-en belül macskáról is tiltható. De ebben az van benne, hogy minden 2. nap 20 km-t futtatom bringán, azóta kezelhető.

A balesetet szenvedett kutyám is husky volt, ő 4 évig egy apró kennelben élt, sajnos mikor elengedtem, még nem kötődött hozzám eléggé, és őt nem vittem eleget bringával.

2014. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ez nem rajtam ,vagy a kutyán múlik. a természetben vagy a tóparton vagy bárhol távol a várostól , teljesen normális a szabadon lévő kutyával való séta. városban emberek között, ott ahol AMÚGY IS KÖTELEZŐ A PÓRÁZHASZNÁLAT :) ott a legtöbbször természetesen pórázon megy a séta . legtöbbször :) :) a kutyának valószínűleg a póráztalanság a valódibb élmény, de egy állandóan parancsoló gazdinál vajon számít -e a póráz megléte ? hiszen a parancsot jól követő kutya amúgy is teszi a dolgát. igaz az már nem igazán séta, sokkal inkább képzés az utcán.

én magam ,jobb szeretem, ha a kutya csak saját magam miatt ,egyszerűen mert ő is akarja, azért sétál mellettem. parancs és póráz nélkül. persze sok év munka és sok km kellett hozzá :)

2014. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!