Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók, hányadik kerületb...

Kutyatartók, hányadik kerületben laktok?

Figyelt kérdés
Mennyire vannak jelen a kerületetekben a kutyagyűlölő kötekedők, akik megkeserítik a békés ottlakást? Mérget kirakók, agresszív idősek, vagy akadékoskodók, ilyesmikre gondolok. Főleg lakótelepi részekre, kerületekre gondolok, ahol terveznénk hosszútávon, remélem életünk végéig letelepedni, de kizárólag olyan helyre, ahol azért állatszerető, vagy legalább békében egymást megtűrő lakosság van.

2014. dec. 17. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Budapest összes kerületében vannak kutyatartók és ugyan úgy megtalálhatók a kutyákat nem kedvelők is.
2014. dec. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

III. kerület, és egyre több a mérgezés :( Meg amúgy a kutyások is hülyék, legalábbis errefelé, nehéz olyanokat találni, akikkel lehet egy jót bandázni, mert mindenki vagy rohan, vagy elmebajos a kutyája.


A II. kerület fenti, hegyi részét viszont melegen ajánlom, ha nem ragaszkodtok a lakótelephez. Széphalmon laktam másfél évvel ezelőttig, a hidegkúti reptérre kismillió kutyás jár, rengeteg kirándulóhely van, és a négy év ott élés alatt semmi komoly konfliktusra nem emlékszem, csak egy-két hülye kutyással, de hát az mindenütt van, jó kutyás társaság viszont volt bőven. Kutyasulikból nincs jól ellátva a terület (illetve hát kinek mi a jó, klasszikus ŐV-s meg tükörsuli éppen van), de mondjuk autóval az se nagy probléma, nekünk nem volt, úgyhogy ilyen szempontból szívtunk.

2014. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még a XI-ben szerettem lakni, Őrmezőn, az lakótelep, ott csak egy-két elmebeteg banya volt. Mondjuk akkor még nem volt divat a mérgezés, nem tudom, hogy most mi a helyzet, de amúgy jó volt ott kutyázni.

A másik remek kutyás hely Budakeszi, ott még régebben laktam :D Szintén lakótelep volt, jó szomszédsággal, konfliktus nélkül, ráadásul kiléptünk az ajtón és öt perc múlva beértünk valami zöldbe, nagyon szerettem. A közelekedés szívás ott, meg nagy kutyasűrűség azért nincs, de összességében véve jó volt.

2014. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm a gyors választ!:) Elég szigorúan lakótelepre (főleg a pesti oldaliakra) korlátozzuk a lehetőséget, egyrészt a pénz miatt, másrészt ha már pénzileg ez a legideálisabb, legalább a közlekedés, ellátottság, kis zöldfelület-arány a pisiléshez (belvároshoz képest) jó szokott lenni a legtöbb telepen. Harmadik kerület békás, vagy inkább a lenti, villamos közeli részek?
2014. dec. 17. 21:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan Csillaghegyen lakom, de mindenütt mérgeznek, Békáson, Óbudán... :( Talán csak a hegyen nem, de oda ha fizetnének se költöznék, akar a rák hegyet mászni a kert egyik végéből a másikba :D A villamosok környékével nem vagyok képben.

De mostanában akárhányszor megyek az állatorvoshoz, mindig van valami mérgezett kutyájuk. Kertbe bedobálják, utcára kiszórják, szöges kolbász, fagyállós kenyér, meg amit el tudsz képzelni. És hiába van itt az ország egyik legjobb állatorvosa, nem tudják mindet megmenteni.

2014. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mint kutyatartó, de Zuglóban (XIV.) idilliek a körülmények. Egyre többen tartanak kutyát, gyakorlatilag nincs oylan zöld terület, ahol ne bandáznának, tehát a közösség is jónak tűnik. Ugyan nem beszéltem minden kutyással, de eddig legfeljebb kisebb problémák miatt panaszkodtak, de hülyék mindenütt előfordulnak.

(Ellenben az emberek nemtörődöm viselkedése probléma, és még egy tökéletes behívható, jól szocializált kutyát sem hívnak vissza, ha kéri valaki.)

2014. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pesti oldalon, a VI. kerületben lakom, de gyakran átmegyek az V. kerületbe, mert csak ott van normális futtató, normális kutyákkal.


Hát nem szépítem, bulizó/ivó/turista kerület ez, a körutak szép csillivillik, a mellékutcák meg hugyosak, szarosak, undorítóak. Gyakorolni meg elvileg pont a csendesebb kis utcákban lenne jó,áhh...

Kutyatartás szempontjából szar itt lakni, a Margit sziget és a Városliget ugyan csak 20 perc séta, de elengedni ELVILEG ott sem szabad a kutyát. Ja és rengeteg a kutyás, a többség viszont kutyaszakértőnek hiszi magát és néha-néha bizony nagyon kiakadnak, ha épp fegyelmezed a kutyád. 3 féle kutyás van itt.

1, Az, aki mellett katonásan, vasfegyelemmel lépdel Buksi és a világért sem engednék más kutyákkal ismerkedni, mert hát az már milyen hogy póráz van rajtuk és úgy?!

2, Akiket Buksi sétáltat, rángat, ugat, stb.

3, Akik normálisan nevelik a kutyájukat és szívesen odaengedik más kutyákhoz.


Mérgezésről én még nem hallottam errefelé. Hülye kisgyerekekből akik simogatni akarják a kutyádat, hülye felnőttekből akik tapicskolni akarják a feje búbját és részegekből, tahó beszólogatókból viszont nincs hiány. De legalább a Margit sziget gyönyörű, bár az már a XIII. kerületé.

2014. dec. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a XIII. kerületben lakom a Vizafogó lakótelepen. Nagyon ajánlom neked, itt közel a Margitsziget, a Duna-part, a Népsziget. Van egy nagy üres rét, ami sajnos csupa kaki, mert a gazdik itt nem szedik össze.. ez zavaró mondjuk. De nincs ilyen mérgezős történet, a házunkban is jól tolerálják, pedig az egyik lakónak 3 kutyája is van (nekem csak lesz 1).


Sulikban sajnos nem túl gazdag a környék, a népszigeti Tükör nekem nem jön be, de ha nem gond ez, akkor ajánlom, ez egy nyugis lakótelep, szeretek itt lakni amúgy is.

2014. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat, a XIII. ker. CSerhalom utcában is van egy suli, [link]
2014. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsi, most nézem, hogy mintha nem lenne mégse az OMSE már itt! Ne haragudj, az is lehet, hogy a honlapjuk nincs, ezt nem tudom.
2014. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!