Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, ha egy kutya...

Miért van az, ha egy kutya nem törzskönyves akkor már nem is fajtiszta? Olyan degradálónak érzem ezt a kijelentést. Pl. Az én havanese kutyám is fajtiszta, törzskönyves az apja, csak mi nem kértük a könyvét.

Figyelt kérdés
2014. dec. 18. 00:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Tenyésztés számomra egyenlő-> Hitler elveivel." Mi van???

Szóval az, hogy valaki egy szinte tökéletes kutyát akar, aki jó idegrendszerű, jó anatómiájú és teljesen egészséges, az neked olyan, mint amit Hitler kigondolt? Mégis miben? Egy jó tenyésztő a tenyésztésre alkalmatlan kutyákat odaadja hobbira ivartalanítási kötelezettséggel!

És gondolj már bele, ha valaki sportra akar kutyát, vagy még inkább munkára, mentő, szolgálati vagy akár segítő kutyának, az nem választhat random egy akármilyen ebet! Ott nagyon is fontos, hogy milyen helyen, milyen szülőktől, milyen szelekciós tervek után született meg a kutya!

2014. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ne etessük a trollt. Aki a kutyatenyésztéssel össze tudja kapcsolni Hitler szelekciós elveit, annak komoly problémái vannak, jobb ignorálni. :)
2014. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

A havanese kutyámat akitől vettem, akit ti "felelős állattartónak" neveztek, hát ne haragudjatok de egy féreg volt. Megjegyzés képpen, el kell mondanom fél éves volt, hogy elhoztuk Zsömit, a kocsiban az ölemben ült és reszketett és folyt a nyála orba-szájba. Akkor nem tudtam, hogy minek a jele, azt hittem, csak fél mert elvittük, aztán este lefeküdtem aludni, majd valamikor az éjszaka közepén arra keltem, hogy a kutya az ágyam mellett ül és a fejét a lelógó kezembe dörzsöli. Másnap amikor már megnyugodott vettük észre a családdal közösen, hogy mindenhova követ. Nem tudtam egyedül fürdeni, wc-ni FÉL évig mert akkor rohama lett. Igen, jól hallottátok. Az én kedves kiskutyámnak epilepsziás rohama volt 1 éven át már csak attól ha felemelted a kezed csapó mozdulatban. Igen feltünő jelei voltak, hogy az a felelős állattartó bántalmazta. A felelős állattartó pedig német újságoktól kezdve mindenhol ott volt az én kutyám apukájával ilyen-olyan dobogós díjjakkal.

Zsömit egy ismerősöm ismerőse mondta, elmentünk megnéztük a papirokat azt modta, hogy minden rendben van vele, hogy megtanította szépen állni meg mit tudom én. Na hát ebből semmit nem tudott megcsinálni. Nekem ne mondjátok, hogy azért félt mert egy kis legyintést kapott. Csak össze kellett volna zárni mondjuk az apjával és kb. az összes dolgot meglehetett volna neki így tanítani. Az összes dolgot amit most tud lemásolta, a többi kis drágáimtól. És egy ilyen kutyát vert egy több díjjas kutya tulajdonosa. Az én kutyám meg sérült volt /nesze neked nem lesz probléma ha törzskönyves kutyát veszel/, még a mai napig összerezzen ha lecsapunk egy legyet, de még azt is hozzá kell tennem, hogy fél évig rajtam kívül mindenki mást megugatott a házban. A nevelőapám még viccből meg is jegyeszte, hogy kirakja a kocsiba, ha ezt így folytatja. De hála az égnek fél év után szép lassan mindenkit elfogadott. Nesze neked felelős állattart9, nesze neked drágán vett kutya. Egy évig epilepszia elleni gyogyszerrek kellett etetnünk, a haziorvosunk azt mondta imádkozzunk hogy kinövi. Nem nőtte ki csak enyhült,így mára már nem kell gyogyszert adnunk neki, de oda kell figyelnünk és ha megijed akkor meg kell nyutatni. 6 éve van velünk, az első fél évben havonta 4-5 ször volt nagy rohama. Az elmult egy évben csak egyszer az is enyhe. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy mi van azokkal a rohamokkal amit mi emberek észre sem veszünk.

No comment.

2014. dec. 20. 10:56
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. A havanese kutyádnak nincs törzskönyve, ugye? Akkor mitől lenne felelős állattartó a szaporítója? Mennyiért vetted a törzskönyv nélküli kutyát, hogy sokallod?

Vagy van egy másik havanesed, aki törzskönyves, a szülei szűrtek, egészségügyi garanciája van és adásvételi szerződéssel vetted - és ennek van ilyen baja?


Mert ha az előző hszedben még mindig a szaporított havanesedről van szó, akkor ezzel az egésszel csak minket igazoltál.

2014. dec. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!