Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz kan jelöl, jelölget....

Joe.38 kérdése:

Kuvasz kan jelöl, jelölget. Napjában sokszor. Kellemetlen. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Korlát, feljáró azaz lépcső kapu azaz garázs felnyiló ajtó fogantyú, ház sarka, lábtörlő, saját vödre, kerítés rengeteg helyen. Jelül, értem én, hogy domináns. Virág spriccniben hipóval lespriccelem , majd forró víz. Kemény húgy szag terjeng. Nem kicsit. Lány kutyáim voltak eddig csak. Van- e megoldás?

#szag #Kutya húgy
2014. dec. 18. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ecetes vízzel kellene lepermetezni azokat a helyeket, ahova nem szeretnéd, hogy pisiljen. Illetve el kellene kapni abban a pillanatban, mikor tilos helyre pisil/jelöl és tiltani. Mást nem hiszem, hogy lehet ezzel kezdeni.
2014. dec. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit próbálj meg: [link]


Esetleg egy ivartalanítás is csökkentheti a jelölést.

2014. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ivartalanítãs sokat segít,ez a területvédő ösztöneit nem fogja befolyásolni,emellett pedig amikor éppen jelöl,tiltod,elküldöd.Ez a túlzott jelölgetés eredhet dominanciából,ami ennél a fajtánál nevelés nélkül mindig megjelenik.
2014. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás jó eséllyel csökkenti a jelölgetést, sőt a masszív kanszagot is (ami tényleg oltárian büdös). Amúgy is érdemes ivartalanítani, ha nincsenek vele nagyívű tenyésztési terveid.

Ecettel el tudod venni a pisiszagot (egy időre).

Olyat is hallottam már, hogy a gazda kétségbeesésében "felüljelölte" a kérdéses helyszíneket... de szerintem ez az utolsó lépés legyen.

2014. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tavasz1999 válasza:
6%
Tökéletesen adja a fajta és a nemi jelleget-Hibátlan.--gondolom a betörők se oda járnak első sorban.-kan kutyát vettél-tudtad----miért csodálkozol hogy úgy viselkedik mint egy kan kutya--ez a dolga.(aki kiherüli a kutyáját ugyanazt kívánom neki). cseréld el egy mopsz vagy foxi szukára és nem lesz szag(legfeljebb ellopják a fél házadat-kutyástól)
2015. jan. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"aki kiherüli a kutyáját ugyanazt kívánom neki"


Nem ártana szoftvert frissítened! A párzási ösztön a legerősebb, amiért sok mindenre képes egy kutya, az meg egyenesen állatkínzás, ha úgy marad ivaros egy kutya, hogy nem pározhat.

Régen én sem ivartalaníttattam a kutyáimat, és nagyon sok probléma volt ez miatt. Rendszeresen szétszedték a kerítést és szöktek. Egyik kutyám egyszer úgy jött haza a "lányos háztól", hogy fejszével fejbe verték, szétnyílt a feje, egyik szemére megvakult, de túlélte, másikon vasvillát szúrtak át, nem is tudtuk megmenteni, 2 nap múlva belepusztult Egyik ismerősöm a kerítést körbeszórta rozsdamentes vasforgáccsal, a kutya akkor is kikapart a kerítés alatt attól függetlenül, hogy szétdarabolta a lábát a forgács. Amikor nőstény kutyám volt, akkor meg hetekig nem lehetett aludni, mert a környék összes kutyája itt balhézott tüzeléskor. Az is állatkínzás, hogy ilyenkor láncon vagy kennelbe tartani, mert akkor is ugat éjjel-nappal, ha nem tud menni. Úgyhogy én megfogadtam, hogy soha többé nem teszem ki ilyeneknek a kutyáimat, és ivartalanítom. A területvédő ösztöne ugyanúgy megmarad, viszont egy nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, egészségesebb, hosszabb élete lesz. Azt meg el kell felejteni, hogy egy kutya bánkódni fog a golyói miatt, és hogy nem lehetnek gyerekei. Ezt csak az emberek gondolják így, amit nem kell a kutyákra vetíteni.

Legközelebb akkor írj , ha már sok éves tapasztalatod lesz és olvasol, tájékozódsz a témában.


Kérdező! Nyugodtan ivartalanítsd, neked és a kutyádnak is jobb lesz, a betörők meg retteghetnek utána is.

2015. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!