Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás hátrányait...

Az ivartalanítás hátrányait miért nem említi SENKI? Van valakinek kellemetlen tapasztalata miután ivartalaníttatta kutyáját? Sajnos nekem igen.

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 14:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Tudni kell súlyozni az ivartalanításnál a "hasznát" és a szövődményeit. Ráadásul nem is lehet előre megmondani, melyik kutyánál nem lesz semmi utóhatása és melyiknél lesz, és mi lesz.
2014. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Hát eddig nekem mindenki arról beszélt, hogy jajj nem lesz semmi baja, ugyan olyan lesz, nyugodtan ivartalanítsd... Főleg erre az oldalra jellemző. Amíg ivaros volt a kutyám és voltam itt a legrosszabb ember
2014. máj. 22. 14:40
 3/30 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen hátrányra gondolsz?
2014. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Mi nem sikerült?Nekem már több szuka kutyám volt ivartalanítva és semmi bajuk nem lett.Persze utána olvastam a lehetséges szövődményeknek,de a kockázatuk minimális volt,szemben a lehetséges hátrányokkal,meg a nem kivãnt almokkal,szóval nekem megérte.
2014. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
Nekem mondhatnák sose ivartalanitanám semmi értelme egyegészséges kutyát ivartalanitani.
2014. máj. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

Hogy te ivartalanítod, vagy sem , és ezen az oldalon leordítják a fejedet, az egy dolog. Nekem az évtizedek alatt sosem volt gondom az ivaros kutyáimmal. Így nem is érdekel, kinek mi a véleménye.

Megtörtént az ivartalanítás, változtatni nem tudsz. Inkább írd le, mi az oka a kérdésednek. lehet, kapsz segítséget a megoldására.

2014. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
57%
Több tucat ivartalanított kutyát ismerek, van amelyiket 13 évesen pakoltak ki, van amelyiket 3 hónaposan, szukák-kanok vegyesen. Mivel napi 2-3 órát vannak mozgatva és jó kaját esznek egyik sem elhízott, a 3 hónaposan ivartalanított vizsla a legszebb akit ismerek, tökéletes standard, az enyémnek is nagyon jót tett hogy megvált a golyóitól mert sokkal nyugodtabb, ellenben az ivaros kanokkal akik állandóan rohannak a park másik felébe ha szukát éreznek és idegbetegen rángatózik a szájuk amiért nem élhetik ki az ösztöneiket. Elég sz*r lehet nekik.
2014. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
67%
Nekem szukám is volt és kanom is volt ivartalanítva, és hátrányt egyiknél sem tapasztaltam. A szukánál volt annyi h az első 10-15 napban kedvetlenebb volt, de utána minden visszabillent a normál kerékvágásba amint el tudtunk kezdeni újra sportolni. A kanomnál ilyen se volt. Mivel sportkutyák ezért nem is voltak elhízva. Sajnos a kan már nem él. De a szuka 10 évesen aktívabb mint sok 5-6 éves. Én személyes tapasztalatom, h nincs hátránya.
2014. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%
Azt mondod, hátrányod volt belőle de nem írta micsoda. Leírnád? A szukám ivartalanítva lett 4 éve, de semmi baja nem lett belőle.
2014. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Hovarju ***** válasza:
89%

Én nem tapasztaltam kellemetlen mellékhatást. Az én kutyám az első tüzelés után lett ivartalanítva (3,5 éve). Nem tapasztaltam semmi változást a jellemében.

A műtét napján délután már ugrott az autó hátsó ülésére, és varratszedésig az volt a legnagyobb baja, hogy pórázon kell sétálnia és nem ugrálhat a többi kutyával.


A te kutyádnál milyen kellemetlen tapasztalatot szereztél?

2014. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!