Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitott,1 eves kutyamna...

Ivartalanitott,1 eves kutyamnak emlodaganata van! Mik az eselyei?

Figyelt kérdés
A kutya 3 honapja lett ivartalanitva, a daganatot tegnap vettuk eszre. Mivel a kutya nemreg lett mutve mas okbol is, 2-3 honapig nem mutheto ujra...

2014. dec. 18. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem doki nézte meg,egyáltalán nem biztos,hogy daganat.Ez extrém ritka ilyen fiatal korban.
2014. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kulfoldi doki mondta tegnap sajnos. Csak mivel nyelvi nehezsegeink voltak, ezert nem nem nagyon tudtam kerdezgetni es ezert fordulok hozzatok.
2014. dec. 18. 10:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem valami pukli inkább? Én se tudom elképzelni 1 éves kutyán. Nem lehet, hogy mást jelent a szó, amit mondott? Műtétről beszélt az orvos?
2014. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Fogsz egy olyan ismerőst, aki teljesen beszéli az adott nyelvet, és elmentek vele együtt az orvoshoz egy felvilágosításra.
2014. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

igen a doki mondta hogy nem mutheto 2-3 honapig a masik (baleseti) mutetje miatt, es mutet kozben vettek eszre hogy ott daganat es hogy 50% az esely hogy rak.

Csakhat nekem is fura, hogy ilyen fiatalon es foleg hogy ivartalanitas utan alakult ki...

Gondoltam hatha van itt aki tapasztalt mar hasonlot.

2014. dec. 18. 11:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Nemrég lett műtve... biztos, hogy nem egy rosszul vagy nem felszívódott varrat okozott tályogot vagy bucit? Nagyon minimálisnak hangzik az esély egy tumorra.

Előfordulhat, hogy véletlenül a doki nem felszívódó varratot használt, és az most "elindult kifelé".

Keríts el tolmácsot, és esetleg egy másik dokit is.

Végső esetben szövettani mintát lehet venni, és ha tényleg rosszindulatú daganat, akkor irány a műtét. Az, hogy 2-3 hónapig nem műthető, nem jelenti azt, hogy életmentő műtét nem végezhető rajta.

2014. dec. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja igen es mondta hogy figyelgessuk nem e no ekozben a 2-3 honap alatt, es utana ki kell venni a bal oldali mellbimbo-sort
2014. dec. 18. 11:12
 8/15 A kérdező kommentje:

A baleseti mutetje nem hiszem hogy ilyen bucit okozhatna, hiszen 1 napos volt tegnap.

Az ivartalanitas oktoberben volt, esetleg attol alakulhatott volna valami dudor? Arra van esely szerinted hogy az allatorvos osszekeverne a kettot?

2014. dec. 18. 11:15
 9/15 anonim ***** válasza:
Magától az ivartalanítástól nem lesz emlőrák. A doki pedig idáig csak ránézésre diagnosztizált. Biztosat pedig mintavétellel lehet mondani.
2014. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kérnék másik szakvéleményt...
2014. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!