Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pesti (különösen belvárosi)...

Pesti (különösen belvárosi) kutyagazdik, mit csináltok a kutyával szilveszterkor? Fél vagy minden a szokásos?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kutyám, ez lesz élete első szilvesztere.

A belváros kellős közepén lakunk, és arra gondoltam, hogy mivel idén úgy néz ki, nem megyek bulira, vele és a barátaimmal (ők nem kutyások) sétálgathatnék kicsit éjszaka meg hajnalban, Pest ilyenkor úgyis tele van mindennel.


De nem fog féli a tűzijátéktól meg a petárdáktól? Mondjak le erről a tervről, és kóvályogjunk kutya nélkül? Vagy hozzá lehet szoktatni ehhez a hanghoz?



2014. dec. 18. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el állatorvoshoz, és konzultálj vele, hogy amennyiben fél, mit adhatsz neki.

A sétáról lebeszélnélek, mert van az a mennyiségű pia, ami után "jó poén" a kutya mellé dobni a petárdát...

2014. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez kutyafüggő. Van amelyik alapból fél, van amelyik úgy kezdi az életét, hogy le se szarja, és csak később kezd el ezektől parázni és van olyan, amelyiket semmi nem hat meg. Ezt nem tudhatod, amíg a kutya nem került olyan szituba. Ám a városban flangálást ilyenkor még a azokkal a kutyáimmal sem csinálnám meg ilyenkor, amelyek nem félnek. És ezen kívül egyedül otthon hagyni sem jó ilyenkor a kutyát. Ha nem tudsz vele lenni, inkább kapjon valamilyen nyugtató/altatót (állatorvostól!) vagy vidd el olyan helyre (szüleidhez pl) ahol nincs egyedül. Egyébként azért szoktak félni ezektől mert nagyon éles és beazonosíthatatlan hangok, melyek a "semmiből" jönnek.
2014. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám először rengeteg dologtól félt (zászló, ponyva - ha fújta a szél, konténer, állványok stb.) Tavaly volt az első szilvesztere, elvittem sétálni délután, és hirtelen úgy elkezdtek durrogtatni, hogy az összes kutya rohant szét, és nagy meglepetésemre az enyém mintha nem is hallaná! Abszolút ignorálta. Aztán az össze tűzijátékot újévkor. Szóval kutyafüggő szerintem. Van amelyik megijed, van amelyik nem. Először a helyedben megnézném hogy reagál a puffogtatásra, ha semleges, akkor vinném, ha fél, akkor nem, de kertben sem hagynám, csak a lakásban.
2014. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor a séta a legrövidebben ajánlott. Még egy nem félő kutya is besokallhat egy mellette robbanó petárdától. A tied meg kölyök is még ráadásul. Ne játszadozz az idegrendszerével.
2014. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 vyrob ***** válasza:
Én tüzijátékozó vagyok és én is azt javasolnám neked hogy ne kockáztass ilyeneket tavaly a házunkból szilveszterkor ráldásul éjfélkor nagysétára vitte le a kutyáját az egyik lakó a kinos az egészben hogy pont belefutottak 8 darab bombatelepbe ami tőlük 2-3 méterre volt a kutya frász kapott és elrohant .meglett 1 hét mulva de jelemzően a tüzijátékozokat szidta felvilágositottam hogy ez csak is az ő hibálya volt mert 8 darab elég nagy doboz az ut közepén szilveszterkor az csak tégla és épitő anyag lehet szerinte és hogy ő ilyenre nem gondolt fogtam is a homlokomat utána elég keményen és ráztam a fejemet ;) a belváros meg abszolut nem javaslom pláne a vörösmarty tér és ehez hasonlókat sem !
2014. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hagyd inkább otthon, ilyenkor az emberek meg vannak bolondulva a kutya mellé is dobhatják a petárdát,nem csak hogy sokkot kapna a kutya,de meg is sérülhet.

Nem tudhatod,hogy milyen reakciót válthat ki a kutyádból.

Biztos,hogy nem vinném ki ilyenkor. Elszakad a póráz,ki húzza magát a nyakörvből.Sose lehet tudni.

2014. dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remélem minden rendben van a kutyusoddal!

BUÉK!

2015. jan. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! A legkevésbé sem zavarta sem a tűzijáték, sem a petárda hangja, remekül elvolt ő magának. :)


Boldog Újévet! :)

2015. jan. 1. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!