Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz az, hogy ha egy...

Tényleg igaz az, hogy ha egy kutyát túl korán ivartalanítanak, akkor megáll a fejlődésben?

Figyelt kérdés
Az interneten olvastam, és nagyon csodálkoztam mert sok helyen meg azt írják hogy minél hamarabb annál jobb. Most akkor mi az igaz?
2014. dec. 20. 04:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%

Igaz. Illetve nem megáll a fejlődésben, hanem sokkal kevésbé fejlődik ki, mind testileg, mind szellemileg. Aki mást mond, az hazudik és/vagy nem ért hozzá.


Lehet lepontozni "hozzáértők".

2014. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Kevésbé fejlődik ki szellemileg? Te jó ég, ezt mégis hogy?

Van rá valami értelmes magyarázatod azon kívül, hogy aki nem így gondolja, az hülye hozzá? Bármilyen tanulmány, ami ezt alátámasztja?

2014. dec. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amit az első írt az nem hülyeség. A kutyák valóban szag alapján szokták azonosítani más kutyák nemét, és ivartalanított kanoknál bizony előfordul, hogy az ivaros kutyák által termelt szag hiányában nagyon jó csajnak nézik őket kan helyett. Én is láttam már sokszor, hogy egy-egy ivartalanított kanért majd megőrült az összes többi kan, ez nyilván nem hágás formájában nyilvánult meg, mert az mondjuk szerintem (és az emlegetett kutyák gazdái szerint) nem engedhető meg egy normál kutya-gazda kapcsolatban, de azért igen szívesen időztek körülötte. :)


Valamint én is hallottam már általam megbízhatónak tartott forrásból, hogy a korai ivartalanítás miatt a kutya mutathat felnőtt korában is "kölyökviselkedést". Láttam is egy olyan kutyát, akinek a viselkedését ezzel is magyarázták. Amúgy a kutya gazda kapcsolata egészen rendben volt, szépen dolgoztak együtt, de ha játékra, "szabadfoglalkozásra" került a sor, a kutya kicsit tényleg kölykös volt, nehéz megfogalmazni, "minden a világon naggyon érdekel"-szerű hozzáállása volt.

Persze hangsúlyozom, csak hallottam, alátámasztani nem tudom, így nem is kell tényként kezelni. Csak egy felvetés, lehet, hogy ilyen is van. :)

2014. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
43%

Én is negatív értelemben írtam a vékonyabb csontokat, lehet, nem fogalmaztam jól érthetően.


Amúgy ez az ivartalanítás mánia is túl van már lihegve. Nem a normális gazdik kutyái fognak vemhesülni, vagy kölyköket gyártani...

Aki normálisan oda tud figyelni 10-15 évig a kutyájára, annak felesleges elrontani a kutyája fejlődését ilyennel.


Nekem mindig ivaros kanjaim voltak (most is), soha egy sem csinált kölyköt!!!!! És nem lettek daganataik, stb. Cirka 20 év alatt. Pedig 12 évesen kezdtem.

2014. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nekem 3 kan kutyám van a legfiatalabb most 7 hónapos, és 5 hó 1 hetes korában lett herélve. A doki még hamarabb akarta, de én kicsinek ítéltem. Most nem sokkal az előtt olvastam erről a nem rendes kifejlődésről mielőtt ki írtam a kérdést. A dokit megkérdeztem róla, és azt mondta, hogy ez hülyeség :( Ezért kérdeztem hogy az itteniek mint kutyás emberek mit gondolnak erről. Köszönöm szépen a választ mindenkinek! :) Boldog karácsonyt! :)
2014. dec. 24. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!