Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha két kiskutyát hozok el 1...

Ha két kiskutyát hozok el 1 alomból akkor igaz, hogy a dominánsabb elnyomja a gyengébbet és az nem fog annyira fejlődni hanem visszamarad a fejlődésben?

Figyelt kérdés
orvos mondta és egy kan és szuka kutyáról lenne szó kiállítási minőségűek.
2014. okt. 27. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Én egyszerre kettőt alapból nem hoznék el. Főleg nem ha kiállítani akarsz.
2014. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A testi fejlődésbe nem szól bele . Az genetika, tartás dolga. A két kutya kapcsolatát pedig neked kell irányítani.
2014. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A kannak okozhat komoly szenvedést a vele egy háztartásban élő szuka tüzelés közben. Én ismerek olyan kant, aki ilyenkor csontra lefogy, mert nem nagyon tud enni.

Ráadásul ilyenkor az se érdekli őket, hogy testvérek, szóval én semmiképp se javaslom, hogy mindkettőt ivarosan tartsd.

Mivel az élelemért nyilván nem kell megverekedniük egymással, ezért a fejlődésükben nem okoz gondot a dominancia. De a kant már azelőtt érdekelni fogja a szuka, hogy ő maga rendesen kifejlődne, és a tüzelésből származó évente két hónapig tartó stressz biztos nem tesz jót neki.

2014. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Millió tenyésztő ( és szaporító bár azokat nem igazán érdekli a kutyájuk sorsa) tart több kant és szukát is egyszerre. Nem az volt a kérdés, hogy a tüzeléskor milyen problémák lesznek ( eddigi 2 kannál és 3 szukánál is megoldottam) hanem két alomtestvér elhozatalára miért mondta az orvos, hogy az erősebb el fogja nyomni és gyengíteni a gyengébbet.
2014. okt. 27. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a kan sokszor alárendeli magát a szukának, de nyilván fajta, illetve egyedfüggő . Ha jó idegrendszerűek a kutyák, nem lesz probléma. Arra figyelj majd a későbbiekben, hogy külön-külön is foglalkozz velük, ne csak egymással bandázzanak. De visszamaradni nem fognak a fejlődésben:)
2014. okt. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy millió tenyésztő tart együtt szukát és kant, de akiket én ismerek, azokat mindig nagyon megviseli a kanra való figyelés, nonstop panaszkodnak miatta és szidják magukat, minek van kanjuk - és bizony itt-ott becsúszik néhány nem tervezett alom... de ha te megoldod, akkor hajrá, bocs, hogy a 3 soros kérdésedből nem sikerült a vesédbe látnom - de ha ilyesmiket elhiszel a dominanciáról, akkor ne csodálkozz, ha esetleg mások kezdőnek néznek.
2014. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én nem hittem el azért tettem fel a kérdést. Egy orvos mondta és tőle volt furcsa hallani.
2014. okt. 27. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!