Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérlek ne ítéljetek el, de...

Kérlek ne ítéljetek el, de tegnap örökbe fogadtunk egy kutyát, és nagyon megbántam, lesz ez jobb is?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk haza életünk első kutyáját, felnőtt már, és egyébként egy angyal, az egyetlen gond vele egyelőre, hogy nem szobatiszta és nem szereti, ha egyedül marad a lakásban, de ha tudja, hogy itt vagyunk, csak más szobában, akkor nincs gond. De abban a pillanatban, hogy megláttam a lakásban, úgy éreztem, hogy megbántam az egészet. Nem tudom megmagyarázni miért, eddig mindennél jobban akartam kutyát, bár voltak kétségeim, és most az az érzésem, hogy hatalmasat hibáztunk. Pedig szegény kutyus nem ad rá okot.. Mit tegyek, hogy ezen túllendüljek? Más is érzett így, mikor először lett kutyája? Kérlek ne fejtegessétek, hogy rossz és felelőtlen ember vagyok, mert rosszul érzem magam enélkül is :(
2014. dec. 23. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Betojtál, a legtöbb emberrel megesik új kutyánál, nyugi :) Ha nagyon nem múlik a dolog, keress fel egy jobb kutyasulit, ahol megmagyarázzák, miért viselkedik úgy a kutya, ahogy, és segítenek a nevelésében is.
2014. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Van úgy, hogy hirtelen felindulásból, érzelmeinek engedve cselekszik az ember mindenféle ésszerű meggondolást mellőzve. Az az élettel együttjáró tanulási folyamat része. Felnőtt kutyát nehéz lesz szobatisztaságra szoktatni, csak sokat kell vele lenni. Ugyanez érvényes az egyedül maradáskor fellépő szorongásra, ami egyébként szinte minden kutyára jellemző. Ott kell hagyni mellette a gazda szagát őrző valamilyen testi ruhaneműt, akár használt zoknit is, az némileg megnyugtatja.
2014. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem túllendülni kell rajta meg bepánikolni, hanem TANÍTANI, NEVELNI! Élete végéig!

A szobatisztaságra úgy tudod nevelni, hogy naponta többször leviszed, kezd az elejétől. Ez azt jelenti, hogy két óránként lementek. Ha ott lent elvégzi a dolgát, akkor örülj, simogasd, dicsérd meg, ha a lakásban végzi el a dolgát, akkor takaríts, ne szidd meg érte!

Az egyedülléthez úgy szoktasd, hogy először pár percre magára hagyjátok a lakásban. Sírni fog, de ne törődjetek vele. Tudom, nehéz! Utána hagyjátok magára negyed órára, aztán fél órára, így növelve az időt. Ha sír, ne menjetek vissza, és ne simogassátok, mert akkor azt hiszi, jól teszi, ha sír, és ezt nem szabad benne erősíteni! Meg fogja tanulni, hogy vissza fogtok jönni!

2014. dec. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen érzésem az első napokban. Aztán ahogy a kutya kezd nyílni feléd, kialakul egy kötődés köztetek. Hagyd, hogy szokja az új környezetet, ne nyünyürgesd, sétálj vele lehetőleg sokat. A szobatisztaság sem lesz probléma, ha lent végzi a dolgát, nagy dicséret érte, ha a lakásba történik a baleset, akkor takarítás. Egyedül hagyásra írták, hogy fokozatosan szoktassátok. Mi is ezt csináltuk. Kimentünk a lakásból, kutyára rá se néztünk, ajtó becsuk, pár perc várakozás, vissza. Ezt többször is eljátszottuk. Kitartás!
2014. dec. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

fffpppfff már az első sorból tudtam hogy te egy rossz és felelőtlen ember vagy.... na jó


amúgy a többiek a lakásban is bánják? Vagy csak téged zavar? mert pl ha csak téged, na bumm, hát az kellemetlen de majd a többiek szeretgetik a kutyát.


DE én pont ezért nem akarok most SEMMI esetre sem kutyát, na ne értsd félre, nekünk már 6 kutyánk volt, és ja most kicsit örülök is hogy végre nincs. De szóval én is bántam meg.


Igazából ez egy jó hosszú megbánás volt, már a tököm tele volt, hogy nem tudtam úgy kimenni az udvarra, hogy üres volt. Jó persze, nem ártott szegény kutya,, kb ugyanaz amit te írsz, nem utáltam vagy ilyesmi, csak hát zavart, hogy ott van. Na jó meg hát "takarítani" kellet utána.


És most ha bárkinek eszébe jut azt szoktam mondani, ha annyira kutyát akarsz menj el önkéntesnek kutya menhelyre stb.. Szóval azért egy kutya energia+idő meg hát pénz is de az a legegyszerűbb az egészben. Inkább azt kell nézni van e kedved egy kutyával megosztani az otthonod, meg időt "pazarolni" rá a saját idődből. Ha nincs, VAGY nem vagy biztos benne, akkor egyértelmű hogy nem kell kutya.


Ettől szerintem senki se lesz rossz ember, a kutyának se tök jó hogy csak ott van, azt ennyi [ jó azért nem is rossz hogy van otthona meg kajája, meg néha simogatják ] , DE lehetne neki jobb is. Nem kötelező örökbe fogadni őket, jó persze lehetne mondani hogy akkor meg önző ember vagy, hogy még egy kutyán se segítesz., na de lényeget már elmondtam. Nem tudom próbáld meg szeretni azt ennyi, esetleg vidd el sétálni az jó móka lehet ha bejön neked is

2014. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

ja várjál, szóval azt akartam mondani ezzel a nem kötelező örökbe fogadni. Nem azt hogy na akkor most dobd ki, csak hogy ha nem szereted teljes szívedből attól nem vagy rossz, erre akartam kilyukadni.


Meg mondom ha a többiek szeretik akkor tök jó,

2014. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Nekünk egy Amerikai Staffordshire terrierünk van. Előtte egy Berni pásztor volt és én is elgondolkoztam azon hogy ide kellett volna hozni-e ezt a kutyát. Első éjszaka 9-szer kellett kimenni a ketrecéhez mert mindig kiszökött. De már vagy 5-6 hónapja van nálunk és úgy viselkedik mint egy kis angyal. Nagyon sokat foglalkoztunk vele és tanítottuk, meg is lett az eredménye.
2014. dec. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon kétségbe vagyok esve, nem biztos, hogy nekem való egy kutya, azt hiszem csak akkor jöttem rá mekkora felelősség is ez, mikor már itt volt. Nem tudom mi tévő legyek. :( Egyszerűen zavar a tény, hogy itt van a lakásban, pedig soha nem gondoltam volna, hogy így lesz.
2014. dec. 23. 10:11
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

húsz éve vágyok egy kutyára, most értem el odáig, hogy a munkám (otthonról dolgozok) és az életkörülményeim (van saját lakás, ahol ketten vagyunk, kutyabiztos) megengedte, hogy legyen egy, úgyhogy nagy agyalások (hónapok-félévek gondolkodása) után vettem egy közepes méretű kiskutyát.


Amennyire örültem és örülök neki, ugyanúgy be is vagyok-voltam tojva. Vajon képes leszek megnevelni? Mennyi mindenben fog akadályozni? Mi lesz, ha családot alapítunk 3-5-7 év múlva? Mindig lesz elég időm foglalkozni vele?


Stb, stb, stb... Erre pluszban rájön(tt) az, hogy sokkal keményebb dió egy kiskutya, mint hittem. Kétóránként vinni (éjjel is) , figyelni hogy mit eszik fel, az éjszakát még korántsem tudja átaludni, akkor is menni, ha esik, ha fúj, ha fáj valamim...sorolhatnám napestig.


De már kezd az "én kutyám" lenni. Persze még nagyon szeleburdi, nagyon kölyök, de az én társam. Úgyhogy azt hiszem, hogy minden nyűg ellenére... nem, nem bántam meg.

2014. dec. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mielőtt hazahoztad a kutyát, átgondoltad alaposan, tájékozódtál a kutyatartás velejáróiról, és biztos voltál benne, hogy akarod? Mert akkor csak pánikolsz, érzelmileg megborultál a felelősségtől, de ez el fog múlni, ahogy összecsiszolódtok - persze csak ha úgy állsz hozzá, hogy "megcsinálom, mert ezt akartam", nem pedig úgy, hogy "úristen, elcsesztem, elcsesztem, úristen, elcsesztem, ez nem jó, nagyon nem jó, úristen, elcsesztem".

És tényleg vidd kutyasuliba, sokkal jobb, ha van szakember, akivel meg tudod ezt beszélni.

2014. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!