Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérlek ne ítéljetek el, de...

Kérlek ne ítéljetek el, de tegnap örökbe fogadtunk egy kutyát, és nagyon megbántam, lesz ez jobb is?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk haza életünk első kutyáját, felnőtt már, és egyébként egy angyal, az egyetlen gond vele egyelőre, hogy nem szobatiszta és nem szereti, ha egyedül marad a lakásban, de ha tudja, hogy itt vagyunk, csak más szobában, akkor nincs gond. De abban a pillanatban, hogy megláttam a lakásban, úgy éreztem, hogy megbántam az egészet. Nem tudom megmagyarázni miért, eddig mindennél jobban akartam kutyát, bár voltak kétségeim, és most az az érzésem, hogy hatalmasat hibáztunk. Pedig szegény kutyus nem ad rá okot.. Mit tegyek, hogy ezen túllendüljek? Más is érzett így, mikor először lett kutyája? Kérlek ne fejtegessétek, hogy rossz és felelőtlen ember vagyok, mert rosszul érzem magam enélkül is :(
2014. dec. 23. 08:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Picit vonulj el, gondold át miért szereted a kutyust majd menjetek el sétálni. Az segít :)

Néha én is besokallok amikor rengeteg a dolgom és még séta meg tanítás de negyed órát bírok ki maximum

2014. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős az érzés!!!! :) Jobb lesz, hidd el, csak szokatlan, új érzés, amitől összezavarodtál.


Nekem tizenkilenc évig volt "szobakutyám", vele nőttem fel és mikor már nekem is benőtt a fejem lágya és komolyabban foglalkoztam vele, ő már öreg volt. Szóval alapjáraton nyugis, folyton aludt, sétálni csak rövideket szeretett, szépen totyogott a lábam mellett.... Nekem ő volt a KUTYA.


Aztán mikor meghalt örökbe fogadtunk a sintértelepről egy fiatal, 3x akkora csupa izom kutyát, persze ezt akkor még nem tudtam, hogy ekkora, mert vékony kis giliszta volt, de döbbenetes mennyiségű izmot zabált aztán fel magára :DDD Szóval az a kép, ami bennem élt a KUTYÁKról, összeomlott. Semmit nem tudott a kutya, ez persze nem volt baj, de baromi nehezen tanult meg dolgokat, erőszakos és hisztis volt, csaknem kitépte a karomat az első hónapban, mikor sétáltunk, sokszor már a sírás határán voltunk.

Szétrombolta a szemetest, lepisilte a francia ágyat oldalt és a bőrkanapét, végigfosta az előszobát, ellopta az ételt az asztalról, mindezt egyetlen délután alatt, képzelheted én is hogy lesokkolódtam. Büdös volt szegénykém, harapott (játékból persze) mint egy krokodil.

Másnap reggel mikor meglátta hogy felébredtem rám ugrott örömében és lefejelt. Na akkor azt gondoltam magamban: "Én barom, kellett ez nekem?"



Most ott tartunk, hogy bár vannak rossz szokásai (utcán pár dolog miatt hisztizik), de nagyon örülök, hogy van nekem, rengeteg mindent szépen megtanult.


Szerintem ilyen mélypont nagyon sok embernél van, amit most te érzel.

2014. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Huh, de ismerős érzés. Hozzánk januárban költözik a legújabb családtag, de egy hétig nem aludtam miatta. 2 éve nyígok kutyáért és most jött el az ideje, hogy legyen. Megbeszéltem a családdal, mindenki azt mondta, hogy lehet, mert én nagyon szeretném, de ezzel együtt egyedül is hagytak vele, ergo nekem kell majd nevelni, sétáltatni, stb... Ez teljesen normális persze, csak én úgy megijedtem tőle, mint még mástól sosem. Mi lesz ha elrontom? Mi lesz ha szétszedi a lakást? Ha nagyon ugatós lesz? Ha nem leszek "elég" neki? Ha nem fogok tudni reggel felkelni, mert nem lesz kedvem hozzá? Mi lesz, ha nem fogom szeretni? Borzasztóan megijedtem. Most már picit jobb, de még mindig félek a feladattól. Sose volt még saját kutyám. Remélem menni fog.
2014. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a kezdeti pánik,amikor az elképzelésből valóság lesz és jön a kutyával járó napi rutin nyomasztó terhe.Ha erre vágytál,majd elmúlik,ahogyan belerázódtok az új helyzetbe.
2014. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 miamiu ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!Én hirtelen felindulásból egyik napról a másikra borzasztó felelőtlenül hoztam el a kutyámat a menhelyről.

És hetekig azon dilemmáztam hogy ez nekem túl nagy felelősség, nem vagyok rá képes, zavar, vissza kéne vinni.......


Aztán egyszer csak elmúlt. Megszerettem és eldöntöttem, hogy ha már ekkora hülyeséget csináltam úgy akarok kijönni belőle, hogy a kutyának a legjobb legyen. Elkezdtem kutyás társaságot keresni, olvasni, tanulni, elkezdtem dolgozni a kutyám problémáin (mert ráadásul egy elég gázos kutyát fogtam ki)


És elég hamar eljutottunk addig, hogy életem legjobb döntésének tartom ezt a felelőtlen kutyabeszerzést :)


Most másfél éve van nálam, a legtöbb problémáját leküzdöttük, és hiába teszem meg azóta minden nap, most is imádok kint lenni vele, sétálni, játszani,tanítani.


Szóval ne ess most kétségbe emiatt, és ne érezd rossz embernek magad! Hagyj egy kis időt magadnak!


Ami viszont fontos, hogy vállald a felelősséget. Ha Arra is jutsz, hogy a kutyának nem tudsz megfelelő életet biztosítani akkor is keress olyan megoldást amiben a legkevésbé sérül! De szerintem nem lesz gond, én amellett döntöttem, hogyha már megvan legyen neki a lehető legjobb. És nekem is iszonyatosan sokat segített és segít folyamatosan! :)

2014. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nagyon jól leírták itt előttem. Nálam is ez volt, évekig vágytam egy kutyára de mivel első saját kutyám nagyon felborult az életem. És ahogy írtad is, állandó takarítás, harapdálás (kölyökkutya) egy nap ha nem mondtam neki milliószor, hogy nem szabad akkor egyszer se. Azt hittem soha nem fogja megérteni amit mondok neki, ő se találta még a helyét. Aztán egyszer csak átlendültünk ezeket a problémákon. Egyre többször fogadott szót. egyre kevesebbszer pisilt be és 8 hónap után olyan erősen ragaszkodunk egymáshoz amit nem is gondoltam az első időkben. Kitartás és menni fog. :)
2014. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
most mi a helyzet?
2014. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!