Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem kepesek az emberek...

Miert nem kepesek az emberek kulonbseget tenni szaporito es szaporito kozott?

Figyelt kérdés

Van az a szaporito, aki szornyu korulmenyek kozott, nyeresegert szulteti agyon a kutyait, sokszor meg egy veszettseg elleni oltast sem adat be nekik es enni is alig kapnak a kutyak. ezeket mindenki utalja es eliteli, akinek egy kis agya van. Es vannak azok, akik otthon, szereto es gondoskodo kozegben, a hazban vagy esetleg nagytestu eseteben a kerti kis hazikojaban hobbibol (mert szereti a kiskutyakat stb) hagyja hogy szuljon egyszer vagy parszor eleteben a kutyusa. En ezeket hobbi tenyesztoknek nevezem, hiaba nem papirosak a kutyaik, van, hogy a szulok sem, nem csak a kicsik.


A vegeredmeny ugyanaz es szaporulat lesz, de szerintem megsem mindegy, hogy kinok kozott tartott allatokrol beszelunk vagy csaladi kedvencekrol. Legalabbis nekem nem. Rengeteg forumon latom, hogy de gusztustalannak tartjak ezeket a hobbitenyesztoket es tenni kene ellenuk... Ameddig az a kutya jol el, nem tudom, miert pofaznak bele mindenbe az ilyen betegagyu allatvedok, akiknek minden rossz, amit nem ok csinalnak. Mert ha a hazban tartom, ivartalanitva, oltva, tokeltesen ellatva es szeretve a kutyamat, akkor is beletudnak magyarazni, hogy mit hogy kene csinalnom. Ennek mi ertelme?? Miert nem fogadjak el az emberek, hogy vannak szaporitok igen, de van, aki allatszeretetbol csinalja, es van, aki nyeresegvagybol. Mert szerintem az a nem mindegy, hogy az allatnak milyen az elete es nem az, hogy az ilyen rozzant agyu allatvedok, akik a gorbe fuszalba is belekotnek, azoknak mi tetszik...



2014. dec. 24. 00:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

azért mert elrontják a fajta jellegét

ott van például a yorkshire terrier, nézz meg pár 10 évvel ezelőtti képet erről a fajtáról és hasonlítsd össze a mai kutyákkal, mégis mekkora különbség a kettő között? és ez is csak az általad említett "jó" szaporítóknak köszönhető

2014. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Yorkis vagyok, ismerem szinte az osszes kennel, legalabb hirbol. Azok sem tisztak, csakmert versenyeztetik oket es adnak tkt. Minden megvan bundazva es kamu az egesz. A yorkik mar nagyon elkorcsosultak. Es sajnos fognak is. Egy ir farkasnal pl nem latni ilyet, nemhogy szaporitjak de meg tenyeszto is alig van az orszagban..
2014. dec. 24. 00:23
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg mennyi törzskönyves és mennyi "hobbitenyésztett" kutya van a menhelyeken. Eléggé más az arány. A tenyésztők 95%-ban gondoskodnak róla, hogy a kölykök jó helyre kerüljenek és életük végéig követik őket az új gazdánál. Egy szaporítónál ez maximum 0,1%-ban vagy még annyiban sem igaz.

Ez minden csak nem szeretet és törődés.

2014. dec. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Én tagja vagyok néhány önkéntes állatmentő csoportnak, ahol mindenféle támogatás nélkül, normál munka és fizetés mellett állatszerető emberek a saját pénzükön gyógyítják az utcáról összeszedett kóbor állatokat. A gazdátlan kutyák és macskák száma százezrekre tehető az országban.

Szaporító és szaporító között nincs lényegi különbség. Igen, az lelketlen, aki szülni hagyja az állatát nyereségvágyból, majd a kölyköket mocsokban nevelve eladja őket az első jelentkezőnek jó pénzért, miközben az állat pár nap múlva talán már nem is él. A másik szintén önző indítékok miatt szaporít, és meg van győződve róla, hogy ő igazából nem tesz rosszat, amit főleg a tudatlansága indokol. Az állatnak ugyanis semmiféle örömet nem okoz az utódnevelés, leterheli, csupán ösztönből párosodik (egyébként nincs rá igénye), sőt, macskák esetén fájdalmas is a párzás. Egyedül a gazdinak okoz örömet az alom, és amennyiben minden tőle telhetőt elkövet azért, hogy a kicsik tökéletes gazdához kerüljenek (és ne szaporodjanak tovább!), akkor is minden gazdára talált kölyök helyett meghal egy másik az utcán vagy a menhelyen. Véges az állatra vágyó háztartások száma. Sok esetben ezek a kölykök is tovább szaporodnak, és termelik az utcára a további kóbor állatokat. Ugye nem gondolod, hogy ott, ahol százezer állatnak nincs gazdája, nem felelőtlenség szándékosan világra engedni még néhány almot? Ha valóban állatbarát vagy, akkor a kiskutyák termelése helyett fogadj örökbe kiskutyákat, bőséges a választék. Egyébként pedig pont ugyanolyan szaporító vagy, mint a többi, akkor is, ha nem a saját kutyáid halálát okozod, hanem egy másikét.

2014. dec. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert a tenyésztő NEM szaporító! Nagyon nagy a különbség a kettő között, DE a rengeteg gazdátlan kutya mellett, akik közül sokan fajtatiszták, szomorú látni, hogy egyeseknek csak a törzskönyves kutya kell 100ezer forintért, a kedves gazda pedig állatok fialtatásából ÉL MEG! Nem tudom, ahhoz mit szólnának az ilyen okosok, ha én nőket szexeltetnék férfiakkal, persze szép franciágyban, etetném is őket, aztán a megszületett babákat eladnám jó pénzért. Az már nem tetszene mi? A kutyákkal sem helyes dolog ezt tenni, akkor sem, ha jól vannak tartva. Pláne, hogy annyi gyönyörű kutya vár a menhelyeken gazdára, akiknek alig van esélyük a tenyésztettek mellett!
2014. dec. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Koszonom az eszosztast, nem magamrol beszelek es en ezt mind tudom. Viszont aki kolykot akar, az szinte sose megy menhelyre, mert azokat elkapkodjak, tobbnyire idosebbek vannak. Vagy egyszeruen nem akarjak vegigvinni az orokbefogadas procedurajat, egy hobbi tenyeszto meg rogton adja, eleg ha allatszeretok jelentkeznek a kolykokert. Az pedig szerintem nem igaz, hogy azzal mentesz vagy itelsz halalra egy masik kutyat, mert fajtisztat veszel. Mert ha en fajtisztat akarok, akkor fix, hogy nem menhelyre megyek, hanem tenyesztohoz vagy hobbi tenyesztohoz, esetleg aki akar, az szaporitohoz. Ha nincs, akkor sem megyek menhelyre, mert en akkor is olyan fajtat akarok es akkor keresek vagy varok a szuletendo kolykokre. Ezt a megmentosdit csak mondjak, manapsag nagyon kevesen fogadnak orokbe, ha hatarozott elkepzelesuk van egy fajtarol es nem csak egy kis aranyos kutyust akarnak
2014. dec. 24. 01:34
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó megfogta a lényeget. Tenyésztett kutyából is túl sok van már és nagyon kevés kennel van ami külföldre is ad el kutyát.
2014. dec. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
En amikor voltam menhelyen kutyaert, akkor voltam vele ugy, hogy valami aranyos kis korcsot akarok. Valami bundas kis kutyat, aki ilyen felhosszu szoru tipikus keverek. Hiszitek vagy sem, egysem volt! Ilyen labrador es agarkinezetu kutyak tomkelege volt....
2014. dec. 24. 01:46
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A szaporítás az szaporítás. Mindkét esetben csak az egyedszámot növelik, tök fölöslegesen. Elveszik az esélyt azoktól a kutyáktól, akiket kidobtak, megvertek, megkínoztak. Ráadásul általában vagy keverékeket termelnek tudatosan - akikkel tele vannak a menhelyek! -, vagy olyan egyedeket, akik betegek lesznek, esetleg meg is halnak!
2014. dec. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki hobbiból hagyja, hogy elljen a szuka, az nem aranyos kis korcsokat gyárt?

Honnan kerülnek a kutyák a menhelyre? Mert az utcán Mo-on nemigen élnek kóborkutyák és nem is tenyésztőktől kerülnek be a tk-sok, akkor honnan?


Szerintem ahhoz, hogy valaki megértse, hogy a kettő ugyan az, az kell, hogy az állatmentők szemszögéből lássa a dolgokat. Tökmindegy, hogy honnan van a kutya, ha egyszer felesleges. És sok, baromi sok felesleges kutya van, köztük olyanok, akik azért születtek meg, mert anyuka babázni akart.

Aki örül, ha kimegy havi öt kutya, de tudja, hogy bejön helyette tizenöt másik, az érti.

Aki aranyos kölyökkutyát akar (még akkor is, ha a rágásával, a lopkodásával, a szobatisztaságra neveléssel meg a kölyökkor minden nehézségével néha a háta közepére kívánja - csak még nem tudja), illetve azt hiszi, hogy a háztól való kölykök bármiben is különbek a menhelyen található kölyköknél, az nem érti. Legyen ideiglenes befogadó, járjon ki naponta munka előtt, után órákra csak etetni és kakát szedni, vagyis vállalja fel a felelősséget azok helyett, akik a kiskutyát anno akarták és akkor érteni fogja.

2014. dec. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!