Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta ajánlható kezdő...

Melyik fajta ajánlható kezdő pásztorkutya rajongónak?

Figyelt kérdés
Én komondorra gondoltam, később szeretnék mellé KÁJ-t vagy kau-t.
2014. dec. 25. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

szerintem az utóbbi kettő a legkeményebb talán a felsorolásodból.

bár hozzáértő nem vagyok, laikusként én kuvasszal kezdenék, leírások alapján az a leglightosabb ezekhez képest, bár a komondorral talán egy szinten lehetnek.

2014. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a kuvasz is a nehezebben kezelhetőek közé tartozik.
2014. dec. 25. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A komondor jól hangzik, tökös jószág, de nem az a mindenkit szétharapós fajta.

Bár itt is azt mondom, hogy inkább az egyedet, és nem a fajtát érdemes nézni, szóval bármelyik is lesz a befutó, próbálj egy könnyebben kezelhető, nyugis, nem túl akaratos kölyköt kiválasztani, ne azt, amelyik a legerőszakosabban a nyakadba mászik :)

2014. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A KÁJ-ok, illetve a kaukázusiak már keményebb diók, ugye?
2014. dec. 26. 00:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát kauból már sajnos elég sok a goldenlelkű, de ha valóban a pásztorkutyákért rajongsz, és nem csak a külsejükért, akkor az olyan kedves, cuki, egyáltalán nem bizalmatlan kauk nem fognak tetszeni. Amúgy igen, ezek kicsit nehezebb esetek, ha még nincsenek elpuhítva.
2014. dec. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is láttam olyan videót, ahol egy fodrászüzletben játszik a kau egy csivavával. Azt nem értem, hogy ha valaki egy "cuki macit" akar, akkor miért nem vesz egy leonbergit? Az kimondottan arra van.
2014. dec. 26. 08:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a berni pásztor nagyon jó aranyos, barátságos
2017. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!