Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt kell a kutyámmal...

Mennyi időt kell a kutyámmal tölteni?

Figyelt kérdés

Hetente max. 24 órát van teljesen egyedül, úgy hogy senki nincs itthon. Naponta minimum egy órát sétáltatom, hetente elszoktam vinni egy ilyen 3km-es futásra, a folyó mentén, föld úton, esténként meg ilyen kb. 2 órát lent vagyok vele és simogatom, játszok vele vagy épp kergetem mert leszedi a lábamról a papucsot. Hétvégéken ilyen 10-ig alszom, lemgyek eszek, vele vagyok egy órát, feljövök tévézek, lemegyek eszek, vagyok vele megint egy órát, elviszem sétálni és este megint ilyen 2 órát játszunk. Szóval hetente úgy kb 24 órát van teljesen egydül hetente és kb 31 órát van vele aktívan törődve, az aktívot úgy értem, hogy tényleg, minden figyelem az övé. Aztán ugye a legforgalmasabb helyen van mindíg, szóval ott járkálunk mindig körülötte, ha nem fent vagyunk.



(Nem kérek ezekből az állat kínzó szívtelenes kommentekből, sem abból hogy minek kellet nekem kutya ha nem is törődök vele.)



2014. dec. 26. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond.
2014. dec. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit szerinted megérdemel, és ameddig szereted, addig semmi gond sincs vele.
2014. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi ezzel a gond??

Egyébként milyen fajta?Mert az nem m1.

2014. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a kutyával töltött idő hossza a fontos (persze az is), hanem a minősége. Pl. többet ér egy fél órás séta, mint az, hogy 3 órán át nézem a tv-t, miközben a kutya meg mellettem ül/fekszik. Ez csak egy példa volt.
2014. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj..nyilván annyit foglalkozol vele amennyit az időd enged. Ha közbe van fegyelmezés és tanítás szerintem ez teljesen rendben van így bár mindenki ennyit foglalkozna a kutyájával! Azt a 2x1 órát reggeli illetve ebéd után mivel

töltitek? Illetve ügye a méret és az egyéni mozgásigény sem mindegy! Ez mondjuk szerintem egy közepes méretű kutyának okés, nagytestűnek lehet kevés az 1 óra séta a te tempódban. Illetve van lehetősége szakadgálni póráz nélkül valahol valamikor?

2014. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Abban a 2x1-órában semmit, ő kötöszködik én meg játszok vele. Itt én nem is arra a részére gondolok hogy a megfelelő napi mozgás meglegyen neki, mert szerintem meg van, hanem arra hogy szociális lények. Ha 3 órán át intenzíven minden nap futna mint az állat, aztán a többi 21 órában meg unatkozik meg csak fekszik az ágyba, egyedül szerintem mivel szociális lény, nem érezné jól magát. Egyébként lehet azokból a 3km- eres futásokból elkellene kezdeni többet trtani, mert ha bár még csak most lesz 9 hónapos, egy Jack Russell ről beszélünk.
2014. dec. 26. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt a szociális lény problémát a legegyszerűbben úgy lehet megoldani, hogy ott van veled a kutya egész nap, míg otthon vagy.

Emellett nem elhanyagolható az sem, ha már szocializációról van szó, hogy más kutyákkal mennyit van együtt.

2014. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt sajnos nem tudom megoldani hogy egésznap mellettem lehessen.


Más kutyákkal szinte minden nap találkozik, és játszik is, több kevesebb sikerrel, elég sok olyan kutya van aki agresszív lesz a közelében. De pl. múlthéten elvittem futni és találkozott egy vele ugyanakkora vele egynemű Jack Russellel és tök jól elvoltak.

2014. dec. 26. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!