Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár, cocker spániel vagy...

Uszkár, cocker spániel vagy border collie? Melyiket ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, a fent említett három kutyafajta a szerelmem, nem tudok dönteni.

Kertesházban lakunk, társa lehetne egy öreg német juhász, de neki sajnos már nincs túl sok hátra, az egészségügyi állapota egyre romlik.

A szüleimmel azzal egyeztünk meg, hogy jövő nyáron hozzuk a kiskutyát, de már most jó lenne nekikezdeni keresgélni, hogy kitől.

Amit nyújtani tudnék neki:

Reggel fél órás szaladgálás, játék, egy kis tanulás a kertben. Aztán én kettő-háromig suliban vagyok. Négytől hatig séta, kint a réten, erdőben. Hétvégente agility, kutyasuli, kirándulások, többek között vinném a városba is.

Ezek alapján melyik kutya lenne a legideálisabb társ?



2014. dec. 27. 15:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem uszkár lesz, de még nagyon átgondolom.
2014. dec. 30. 08:16
 12/14 anonim válasza:

Én is 14 éves vagyok es egy 6 hónapos spánielem van 4hónapja van velünk rettentő okos egyszer sem piszkolt a házba (nagyon furi) szeret játszani de bujni is nagyon hűséges ha rászolok abbahadja amit csinált persze vagy nálam vagy anyáéknál alszik az ágy végében.

Imádni lehet csak és gyorsan tanul.;))

2014. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nekem is nagyon sokáig a Border Collie volt a szívem csücske. De van egy dolog amit nem igazán szoktak róla elmondani. A fajtát is elkezdték (össze-vissza) kiállítási ágra tenyészteni ami ráment az amúgy is nagyon energikus kutya idegrendszerére. Értem ezalatt hogy vannak olyan almok/vonalak/egyedek amik gyenge idegzetűek lettek és mindenféle szörnyűségeket csinálnak (aminek általában altatás a vége).

Úgyhogy ha tegyük fel B.collie-t akarsz, akkor mindenképp munkaágról szerezd! (Olyan kennelek amik a kutyáikat terelésre (avagy agilityre) tenyésztik)

Nem akarok senkit elijeszteni senkit a Bordertől csodálatos kutyafajta csak vigyázni kell vele.


Amúgy nekem valószínűleg törpe uszkárom lesz a közeljövőben. Hamarosan jön az egyetem és amellett egy Border Collie vállalhatatlan. (18/L)

2015. febr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Végül, melyik lett?

Én mindenképpen az uszkárt ajánlom !

2018. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!