Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen ilyen hóban mászhat a...

Télen ilyen hóban mászhat a kutyába kullancs?

Figyelt kérdés
A szájánál érződik egy kiemelkedő valami, nem akarja hogy megfogjuk azt neki :S Arra tippelünk hogy kullancs, viszont egyáltalán nem látszik a kutyán hogy valami baja lenne. Nem fáradt, eszik rendesen, úgy viselkedik mint egy egészséges kutya.
2010. febr. 4. 06:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen mehet belé kullancs.próbáljátok azt a valamit jobban megnézni.Ha nem engedi akkor a legjobb lenne a doki.
2010. febr. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a kullancs 5fok alatt nem életképes, elpusztul.

Két napja jártam így az én kutyámmal, neki a fülénél van egy dudor, az úgy néz ki, mintha kullancs lenne, ami a bőr alá befúrta volna magát.

Elmentünk dokihoz, és kiderült, hogy „öregkori” szemölcs.

Nem tudom milyen kutyusod van, az enyém fekete, és azt mondta az orvos, hogy sötét bundájú kutyusoknál előfordul az ilyen.

De azért biztos ami tuti, vidd orvoshoz!

2010. febr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem nagyon.

Ez a hosszan tartó hideg szerencsére nem kedvez nekik. Egyrészt a populáció nagy része elpusztul, másrészről megdermednek ilyenkor.

Inkább szemlőcsre gyanakszom, inkább nézzen rá egy állatorvos, ha nem tudod egyértelműen megállapítani.

2010. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen!

Tapasztalom most is! Ezek a dögök nem alszanak, ne aggódj.

2010. febr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos!
2010. febr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyen hidegben szemölcsre gyanakszom én is inkább, mint kullancsra. Ha odaenged a kutya, akkor egyértelműen meg lehetne állapítani: a kullancs felszíne ugyanis teljesen sima, a mérete egyre nő, ahogy teleszívja magát vérrel.
2010. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 08:11-es vagyok. Tapasztalatból mondom, hogy mehet. Nem idén, pár éve februárban, 10cm-es hóban, kemény mínuszok mellett is szedtem kullancsot a kutyából, mert úgy gondoltam akkor én is, hogy télre nem kell killtix. Tévedtem. Szerencsére nem volt fertőzött a kullancs.
2010. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is tapasztalatból tudom, hogy mehet. Vadászkutyám van, vele mentünk télen, hban az erdőben és bizony mi is beszedtünk kullancsot, pedig nem gondoltam volna, hogy akkor is vannak. Én Scalibor nyakörvet használok, de előtte mindig csak tavasztól őszig tettem rá a kutyámra. Most már nem viccelek ezzel. 6 hónapig jó a nyakörv, veszek kettőt egy évben és akkor nem kell izgulnom.

Ettől függetlenül nem csak kullancs lehet a kiemelkedő dudor, lehet szemölcs is. Ha nem vagy biztos benne, nézesd meg dokival és addig inkább ne nyúlj hozzá.

2010. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!