Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már-már törvényszerű, hogy...

Már-már törvényszerű, hogy egy idős kutyánál a kor előrehaladtával a látása is romoljon?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat hallottam arról, hogy idővel szürke hályog, látásromlás lép fel az öreg kutyáknál. Kopó jellegű keverékem 11 éves, valószínűleg a tartásmódnak és a genetikájának együttesen hála egy nagyszerű immunrendszerű kutya, az ivartalanítást és a kötelező oltásokat leszámítva soha életében nem volt olyan problémája, ami miatt állatorvost látott volna. Pár hónappal ezelőtt viszont elvittem a rendelőbe az éves kötelező oltást beadatni neki, ahol egy általános vizsgálatot is kapott. A fogait külön meg is dicsérte a doktornő, milyen erősek, szépek (csontot is kap) , viszont a szemét megvizsgálva enyhe hályogot látott. Ma, ahogy rám nézett este a kinti lámpa fényénél, láttam, hogy a fény tompán csillan meg a szemében és eltűnődtem, hogy hogy is lehet ez, mikor annyira makkegészséges, életerős, nagyszerű kutya...Létezik, hogy minden kutyának romlik a szeme öregkorára kivétel nélkül? Vagy ez is egyedfüggő, ,,csak" a többségre igaz? Látásromlásra utaló jelet egyébként nem látok, a kert közel fél hektár, de még így is egyből kiszúrja, ha jön valaki és megy ugatni, szuperül tájékozódik világosban éppúgy, mint sötétben, tehát nem úgy néz ki, mintha rossz lenne a szeme, csupán az a különös fénytelenség lepett meg.

2014. dec. 29. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Jó kutya, de pörögni fog, hallgat rád, de nem tudod leállítani"

Van füle is, meg orra is.

Egy 11 éves kutyánál miért ne fordulhatna elő szembetegség.

Írod, hogy keverék a kutyus. Ki tudja, hogy a felmenőinek volt-e szemproblémája...

2014. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"de még így is egyből kiszúrja, ha jön valaki"

Ezt akartam bemásolni, bocsi.

2014. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem eddigi kutyáim közül az angol cocker spánielem élt meg idős kort, 15 évesen aludt el örökre.

10 éves korától már tapasztaltam a romlást, mind látásban, mind hallásban. kb 12-13 éves korára már süket és vak volt. Akkor már nem sétáltattam utcán, elvolt az általa ismert udvaron haláláig nagyon is jól. Ő sem volt beteg, halála előtt 4 nappal kezdett erősen lihegni. Én is egészségesnek mondhattam őt kivéve, hogy születésétől epilepsziás volt, de nem zavarta a betegsége semmiben.


Az embereknél törvényszerű szinte a látás és halláromlás öregkorban. Nem tudom, hogy a kutyáknál mennyire gyakori, de én még ahány öreg kutyát láttam, az vagy hályogos volt, vagy süket. végül is elöregszik a test, akár kutyáé, akár emberé...sajnos...

2014. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bodnar edit ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, de ha kiszámolod mennyi idős most emberi léptékben már másként látja az ember. Nekem is volt már két kutyusom, az első sajnos cukros lett attól romlott a szeme, ami intő példa lett a másiknál. De mégis mire 12éves lett már látszódott a kis fehérség. Az orvos azt mondta remekül lát de olyan mintha napszemüveg lenne rajta. Sajnos romlik igen a látásuk de romlik az állapotuk is holott mi egészségesnek vidámnak látjuk őket. El kell ezt fogadni ezzel együtt imádjuk őket az utolsó pillanatig!
2014. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!