Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez törvényszerű? Hahaha.

Ez törvényszerű? Hahaha.

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 évig vágytam egy kutyára. Végre a szüleim észhez tértek, és most már van egy 4 hónapos kutyusunk. Persze, én vagyok vele legtöbbet, én tanítom, én nevelem, rengeteg energiát és időt fektetek bele, de persze, természetesen, nem az "én" kutyám, hanem a "MI" kutyánk, márhogy a családé. (10 évig hallani sem akartak róla, de most már annyira ennivalóan édes.) Én csak ne kezeljem úgy, mintha az enyém lenne. DE, ha kutyaszaros a kert, és fel kell szedni, vagy ha valami kárt csinált, vagy ilyesmi, akkor máris kiabálnak utánam, és gyerünk, csináld. :D Ezt már mások is tapasztalták? Ez törvényszerű? Persze, nem arról van szó, nem bánom én, mert ha csak én lennék a kutyával egyedül, ezeket akkor is meg kéne csinálnom, de így miért kell mindjárt engem elővenni, mikor közös? :)

2013. júl. 25. 16:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nem tom ,de ez nalunk is igy van :D a kutya a noveremme..:D am o meg leszarja hogy fel is kell torolni utana..
2013. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
óóó, nálunk is a kutyasz@rra az én nevem van irva:))) Ha pedig sikert kell posztolni, akkor az ő kutyája:))))
2013. júl. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Dejó! :D Akkor nem vagyok egyedül! :D
2013. júl. 25. 16:25
 4/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez családi kutyáknál így szokott lenni :)


Nálunk ennek ellenére másként volt, és most is másképp van. Gyermekkoromban 12-13 évig volt egy "kutyám".Nagyszülőkhöz járt egy család a kutyussal, én meg helyben játszottam vele, később sétáltattam, később már mehettem érte hozzájuk, aztán az évek múlásával voltam a kutyával kirándulni, versenyezni, táborozni, stb-stb...Apuék telekre kezdtek járni, én meg haza-hazavittem a panelba a kutyát...egyszer aztán lebuktam :P Kompromisszum: kutya ott lehet nálunk, ha Apuék nincsenek otthon hétvégén, de csak az előszoba-gardrób-fürdő területén. Aztán úgy alakultak a kutya családjának körülményei, hogy már meg akartak tőle szabadulni bármi áron, idős is volt, beteg lett...otthon kiharcoltam, hogy márpedig felnőtt fejjel hazaviszem. Apu látta és tudta, hogy nem mondhat nemet :D Pedig "kutya lakásba nem való" :D

Így hazavittem a kutyát, a konyha és a nagy szoba kivételével mehetett mindenhova. Csak az én kutyám volt, MINDENT én csináltam vele.

Mikor 12-13 órákat nem voltam otthon, néha Apunál sikerült elérni, hogy levigye eü-i sétára...aztán mikor beteg voltam, magától ajánlotta fel :O Háromnegyed évet éltünk ott, talán 5-ször vitte le Apu a kutyát. Aztán kertesbe kerültünk, itt is mindent én csináltam a kutyával.

Halála után a jelenlegi kutya is csak az enyém természetesen, de ennek több oka is van...bár sajnos nem tudom úgy tartani, ahogy én elképzelem a kutyatartást...

2013. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus. Nálunk is én könyörögtem ki a kutyát, és ha kutyapiszokrol volt szó vagy bármi negatívról akkor az én kutyám, de ha a verseny eredményeiről volt szó közösségben, amit persze velem ért el, vagy trükkök mutogatása amit én tanítottam, mert a többiek le se tojták, akkor rögtön a Mi kutyánk lett :-) majd takarításkor újra kizárólag az enyém :-D
2013. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen ez ismerős több helyről is. Általában mikor megnő a kölyök, akkor már nem is fogják a "mi" kutyánkként emlegetni.
2013. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát igen ez így megy. Nekem saját kutyáim vannak. A családomat egyáltalán nem érdekli. Semmit sem tesznek velük, nem is akarom. Ennek ellenére rengeteg gondot okoznak. A kennelt szemetesnek használják, amikor nem vagyok otthon. B
2013. júl. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szóval: belocsolják slaggal a kennelt amikor nem látom, pedig a kutyáim rettegnek a víztől. Embermagasságú tüzet gyújtanak fél méterre a kenneltől. Mindneféle idegeneket odavisznak amikor tudják, hogy erős őrző-védő hajlam van bennük és csak rám halgatnak. Odavisznek olyan kutyát aki egyszer megharapta az enyémet (nem az enyém kezdte) és hergelik. Kiengedik az udvarra szaladgálni amikor életveszélyes sérülése van. Nem képesek még a kaput sem bezárni maguk után én meg úgy élek mint egy idegbeteg nyúl, folyton azt lesem hol történhet baj. A macskám nem egyszer bezárták a fűtetlen melléképületbe - 20 fokban, ha nem kutatom fel, hogy hol van, ott fagy meg... Pedig semmi bajuk az állatokkal, és megengedték őket és ha megkérem szépen, hogy ezt meg azt ne csinálják, akkor azt mondják oké. Nem értem, pedig intelligens emberek, némelyikük még állattenyésztést is tanult egyetemen... Persze ha valami jót csinálnak, akkor rögtön verik a mellük, hogfy hát igen, az ő kutyájuk, meg ők vették nekem (az nemn baj, szerintem még a nevüket sem tudják rendesen...) Amúgy ha egyszerű dolgokat várok a kutyáktól, akkor r*hadt állatkínzó vagyok és szegény kutya még levegőt sem vehet olyna egy zsarnok vagyok. Máskor meg kitalálnak nevetséges dolgokat, és ha mondom, hogy ez nem így megy, akkor "hát pedig a te kutyád ki van képezve te mondtad, tudnai kell". Arról nem is beszélve amikor kioktatnak. Például "enyje kislányom adtál már vizet a kutyáidnak?" (így 20 év kutyázás után... Nem is tudom, hogy élnek még ha ilyen béna vagyok). Szóval szerintem örülj, hogy csak ennyi a bajod a te családoddal.
2013. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: ez nem semmi! :DD Ezek után már szerencsésnek érzem magam! :)
2013. júl. 25. 20:14
 10/13 Imola Ágnes ***** válasza:
Örülj, hogy ilyen családod van, és nem olyan, aki folyamatosan a kutyát szídja. Az pedig, hogy a te feladatod a kutya gondozása, az természetes, hiszen te könyörögtél érte, te kell felelősséget tanulj. Az meg plusz öröm, hogy a család is szereti, hisz így a kutya is kiegyensúlyozott környezetben van.Gondolj bele, ha gyereked lesz, azt is nagyszülők, nagynénik magukénak tekintik majd, és imádják...de a pelust te cseréled...ez ilyen...Élvezd a kutyás életet szerintem:)
2013. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!